LSD: Podróż do piekła – co dziś wiemy o LSD? Czy LSD może leczyć?

Co dziś wiemy o LSD? Czy LSD może tylko szkodzić? Czy substancja ta może być wykorzystywana w celach leczniczych? Czy istnieje jakakolwiek szansa na jej zalegalizowanie?


Dzisiejsza wiedza o LSD to chaotyczny zlepek prawd i mitów. Wokół narkotyku, spopularyzowanego przez hippisów w latach 60. XX wieku, krąży dziś mnóstwo niesamowitych legend. Jedni przypisują mu nieziemską moc otwierania umysłu i pobudzania ludzkiej kreatywności, inni przypominają, że „tripy" mogą także niekiedy poskutkować ujawnieniem się choroby psychicznej lub innymi negatywnymi objawami.

Twórcy programu „LSD: Podróż do piekła" postawili sobie za cel uporządkowanie wiedzy o tej zakazanej substancji. Chcą oddzielić prawdę od mitów, a także podjąć próbę odpowiedzi na wciąż nurtujące naukowców pytania.

Ekipa programu asystować będzie przy pierwszych od 30 lat eksperymentach z użyciem LSD przeprowadzanych na ludziach. Zobaczymy, jak cząstka kwasu wygląda pod mikroskopem. A o swoich doświadczeniach z narkotykiem opowie dilerka LSD, będącą użytkowniczką i zwolenniczką psychodelików. W programie weźmie udział terapeuta, który leczy pacjentów przy użyciu LSD, a także naukowcy i pacjenci, którzy wspólnie postarają się oddzielić prawdy od legend, krążących wokół tej, jak dotąd wciąż nie wystarczająco dobrze poznanej substancji.

Czy LSD może tylko szkodzić? Czy narkotyk może być wykorzystywany w celach leczniczych? Czy istnieje jakakolwiek szansa na jego zalegalizowanie?

Redakcja 14/11/2014

Zobacz też

ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła Romuald Ajchler, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 38 (OKW Piła). Sejmowy ekspert w dziedzinie rolnictwa, samorządowiec i polityk z długoletnim stażem. Przed wyborami w 2011 roku media pisały o nim, że jest "mówcą rekordzistą. 650 wystąpień w Sejmie, ponad 800 w komisjach, przez co jest obiektem licznych żartów ze strony innych posłów". Zobacz sylwetkę posła Romualda Ajchlera. JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła Jacek Czerniak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 6 (OKW Lublin). Politolog, samorządowiec i członek lokalnych struktur partii. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Zdrowia, jest też członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.  TOMASZ KAMIŃSKI, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Rzeszowa. Zobacz SYLWETKĘ posła TOMASZ KAMIŃSKI, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Rzeszowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Tomasz Kamiński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 23 (OKW Rzeszów). Z wykształcenia jest socjologiem. Na swojej stronie internetowej pisze: "związałem się z lewicą, bo wierzę, że właśnie lewica może zmienić Polskę i Podkarpacie". Tomasz Kamiński jest najmołodszym posłem na Podkarpaciu.  ZBIGNIEW MATUSZCZAK, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Biłgoraju? Zobacz SYLWETKĘ posła ZBIGNIEW MATUSZCZAK, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Biłgoraju? Zobacz SYLWETKĘ posła Zbigniew Matuszczak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 7 (OKW Chełm). Prawnik i przedsiębiorca budowlany.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!