LSD: Podróż do piekła – co dziś wiemy o LSD? Czy LSD może leczyć?

Co dziś wiemy o LSD? Czy LSD może tylko szkodzić? Czy substancja ta może być wykorzystywana w celach leczniczych? Czy istnieje jakakolwiek szansa na jej zalegalizowanie?


Dzisiejsza wiedza o LSD to chaotyczny zlepek prawd i mitów. Wokół narkotyku, spopularyzowanego przez hippisów w latach 60. XX wieku, krąży dziś mnóstwo niesamowitych legend. Jedni przypisują mu nieziemską moc otwierania umysłu i pobudzania ludzkiej kreatywności, inni przypominają, że „tripy" mogą także niekiedy poskutkować ujawnieniem się choroby psychicznej lub innymi negatywnymi objawami.

Twórcy programu „LSD: Podróż do piekła" postawili sobie za cel uporządkowanie wiedzy o tej zakazanej substancji. Chcą oddzielić prawdę od mitów, a także podjąć próbę odpowiedzi na wciąż nurtujące naukowców pytania.

Ekipa programu asystować będzie przy pierwszych od 30 lat eksperymentach z użyciem LSD przeprowadzanych na ludziach. Zobaczymy, jak cząstka kwasu wygląda pod mikroskopem. A o swoich doświadczeniach z narkotykiem opowie dilerka LSD, będącą użytkowniczką i zwolenniczką psychodelików. W programie weźmie udział terapeuta, który leczy pacjentów przy użyciu LSD, a także naukowcy i pacjenci, którzy wspólnie postarają się oddzielić prawdy od legend, krążących wokół tej, jak dotąd wciąż nie wystarczająco dobrze poznanej substancji.

Czy LSD może tylko szkodzić? Czy narkotyk może być wykorzystywany w celach leczniczych? Czy istnieje jakakolwiek szansa na jego zalegalizowanie?

Redakcja 14/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!