Megalotnisko w Dubaju - tu najłatwiej spotkasz milionera i celebrytę!

Lotnisko w Dubaju - to właśnie tu przybywają turyści, celebryci i milionerzy z całego świata, żeby zakosztować blichtru i luksusu jednego z najszybciej rozwijających się miast świata. Odkryjcie tajniki tego niesamowitego portu lotniczego w kolejnym odcinku programu „Megalotnisko w Dubaju"!

Dubaj: rekordowe miasto

W Dubaju wszystko jest największe na świecie. Nic więc dziwnego, że i lotnisko w tym mieście do małych nie należy! Wręcz przeciwnie, ten bliskowschodni port lotniczy obsługuje rocznie gigantyczną liczbę około 70 milionów pasażerów, którzy przyjeżdżają tutaj, by zakosztować blichtru i przepychu jednego z najbajeczniejszych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiają więc sztuczne wyspy w Dubaju, dzięki którym linia brzegowa tego miasta wydłużyła się aż o 100 procent. Fotografują najwyższy budynek świata Burj Dubai i znajdującą się u jego podnóża największą fontannę świata. Robią zakupy w gigantycznych centrach handlowych - Dubai Mall, w którym mieści się 1200 sklepów i punktów usługowych oraz w Mall of the Emirates z 800 sklepami.

Sztuczny stok narciarski w sercu pustyni - Ski Dubai

Centra kuszą turystów licznymi dodatkowymi atrakcjami. W Dubai Mall usytuowano akwarium mieszczące 10 milionów litrów wody z dziesiątkami tysięcy żyjących w nim wodnych stworzeń, a także lodowisko o wymiarach olimpijskich. Z kolei w Mall of the Emirates zlokalizowano wiecznie ośnieżony sztuczny stok narciarski o długości około 400 metrów. Ski Dubai, wyposażony jest w wyciąg orczykowy i krzesełkowy, dwie szybkie trasy zjazdowe, pole do nauki jazdy na nartach oraz snowpark dla dzieci... Nic dziwnego, że na lotnisku w Dubaju przybywają nowi podróżni, by zachwycać się pięknem tego bajecznego miasta!

FOKUS TV, zaprasza na kolejny odcinek programu „Megalotnisko w Dubaju"!


 

Redakcja 14/04/2015

Podobne

Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Lotnisko w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni zasługuje na określenie „mega". Jest to dziś największe lotnisko świata, które rocznie obsługuje gigantyczny ruch. Przewija się przez nie 57 milionów pasażerów i 344 tysiące lotów rocznie, obsługiwanych przez 60 tysięcy pracowników. Sprawdźcie, jak działa ta gigantyczna machina! Zapraszamy na nowy program FOKUS TV! Największe lotnisko świata i jego tajemnice -  kolejny odcinek programu Megalotnisko w Dubaju! Największe lotnisko świata i jego tajemnice - kolejny odcinek programu Megalotnisko w Dubaju! Największe lotnisko świata, najwyższy budynek na kuli ziemskiej, najbardziej luksusowy hotel na globie i bajeczny kompleks sztucznych wysp - to wszystko znajduje się w najszybciej rozwijającym się dziś mieście świata - w Dubaju. Port lotniczy w tym mieście jest bez wątpienia jego najważniejszą wizytówką! FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Megalotnisko w Dubaju", który odkrywa przed widzami tajemnice tego orientalnego giganta! Megalotnisko w Dubaju - kulisy funkcjonowania największego portu lotniczego Megalotnisko w Dubaju - kulisy funkcjonowania największego portu lotniczego Megalotnisko w Dubaju to serial dokumentalny o największym lotnisku świata. Zapraszamy na niesamowitą wycieczkę do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie znajduje się największy na Ziemi port lotniczy! Obejrzyjcie kolejny odcinek programu „Megalotnisko w Dubaju"! Megalotnisko w Dubaju: co się dzieje na jego zapleczu? Megalotnisko w Dubaju: co się dzieje na jego zapleczu? Lotnisko w Dubaju to prawdziwy kolos! Co rok przewija się przez nie gigantyczna liczba około 70 milionów pasażerów. Jak wygląda obsługa tak wielkiej liczby podróżnych? Sprawdźcie! FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Megalotnisko w Dubaju"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!