Lotnicze pogotowie ratunkowe. Dramatyczna walka o ludzkie życie i zdrowie

Seria dokumentalna „Lotnicze pogotowie ratunkowe” to zapis dramatycznych akcji, w których bierze udział załoga helikoptera ratownictwa medycznego z Auckland. Dzięki pracy lekarzy i pilotów z pogotowia lotniczego znacznie wzrasta szansa na przeżycie ofiar wypadków. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ofiarność ratowników, którzy nie wahają się ryzykować własnym życiem.

Doświadczeni doktorzy docierają do chorych i poszkodowanych szybciej, a transport pacjentów do szpitala przebiega bez opóźnień. Załoga śmigłowca jest na dyżurze telefonicznym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni. Zobaczymy ratowników lotniczych podczas wspólnych akcji we współpracy z policjantami, strażakami i obsadą karetek.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 1

Zobaczymy załogę śmigłowca ratowniczego podczas trzech trudnych akcji. Lotnicze pogotowie rusza z pomocą matce i córce, które ucierpiały wskutek groźnego wypadku drogowego. Obie walczą o życie. Następnie załoga spieszy na ratunek nastolatkowi, który poturbował się na trasie rowerowej w górach. Kolejny ranny to również amator sportu, który miał wypadek w trudno dostępnym miejscu. Lotnicze pogotowie musi udzielić pomocy kitesurferowi, zdmuchniętemu na skalną ścianę.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 2

Dochodzi do zderzenia czołowego jadących z dużą prędkością pojazdów. Ranna kobieta nie może wydostać się ze zmiażdżonego samochodu. Na pomoc poszkodowanej rusza pogotowie lotnicze. Następną osobą, do której zostaje wezwana załoga śmigłowca ratowniczego z Auckland, jest ofiara groźnego upadku z trzech metrów. Lekarza spieszą także na pomoc sześciomiesięcznemu niemowlęciu, którego życie jest zagrożone wskutek gwałtownej reakcji alergicznej.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 3

Zobaczymy trzy trudne akcje z udziałem załogi śmigłowca ratunkowego z Auckland. Lotnicze pogotowie zostaje skierowane do odległego gospodarstwa, aby udzielić pomocy mężczyźnie poszkodowanemu wskutek upadku z konia. Kolejne zgłoszenie dotyczy nurka cierpiącego z powodu choroby kesonowej. Jego stan jest bardzo poważny i liczy się dosłownie każda sekunda. Ekipa helikoptera musi też zahamować krwawienie z poszarpanej tętnicy u nastolatka.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 4

Mimo pięknej letniej pogody załoga helikoptera ratunkowego wcale nie ma mniej pracy niż zwykle. Ekipa lotniczego pogotowia rusza na ratunek nastolatkowi, który ucierpiał wskutek nieszczęśliwego skoku do wody. Istnieje duże ryzyko, że będzie sparaliżowany. Następnie śmigłowiec Westpac zostaje wezwany do groźnego wypadku drogowego. Ratownicy pomagają też ciężko choremu młodemu człowiekowi, który wymaga natychmiastowego transportu do szpitala.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 5

Relacja z trzech emocjonujących misji helikoptera ratunkowego z Auckland. Pogotowie lotnicze zostaje wezwane do rybaka, który został uderzony przez jacht i nieprzytomny wpadł do wody. Następnie ratownicy ruszają na pomoc nastolatkowi, który dostał napadu drgawek po tym, jak nurkował w basenie. Śmigłowiec Westpac musi także szybko dotrzeć do dalekiej posiadłości, gdzie mężczyzna uległ poważnym obrażeniom, nieumiejętnie obchodząc się z fajerwerkami.

Lotnicze pogotowie ratunkowe. Odcinek 6

Tym razem załoga śmigłowca ratunkowego zmaga się nie tylko z presją z czasu, lecz także wyjątkowo złą pogodą. Pogotowie lotnicze zostaje wezwane do poważnego wypadku samochodowego z udziałem dwóch pojazdów o napędzie na cztery koła. Następnie ratownicy muszą udzielić pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku na rowerze górskim w lesie Woodhill. Kolejnym pacjentem lotniczego pogotowia jest nurek, który zbyt szybko się wynurzył, gdy skończyło mu się powietrze, i cierpi z powodu choroby dekompresyjnej.

Redakcja 05/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!