Londyn pod ziemią i z lotu ptaka. Zapraszamy na kolejną wycieczkę w głąb najsłynniejszych metropolii w programie Nagie miasto!

Czy wiecie, że labirynt podziemnych korytarzy rozciągający się pod stopami londyńczyków stanowi największą tego typu strukturę na świecie? To między innymi właśnie temu stolica Wielkiej Brytanii zawdzięcza swój wielki międzynarodowy sukces!Londyn... czy zastanawialiście się czasami choćby przez chwilę, co kryje się pod fasadami londyńskich domów i pod trotuarami tej metropolii? Kolejny odcinek programu Nagie miasto poświęcony stolicy Wielkiej Brytanii odsłoni przed nami najstaranniej zasłonięte i ukryte przed ludzkim wzrokiem londyńskie tajemnice. Warstwa po warstwie odkryjemy jego betonowo-żelazny szkielet, zejdziemy pod ziemię, żeby odkryć rozciągające się pod stopami przechodniów uniwersum podziemnych korytarzy, wzniesiemy się też w powietrze, by z tej perspektywy popatrzeć na pałac Buckingham, Tower of London, Tamizę. Zobaczymy, jak powstaje nowy, super nowoczesny port.
 

Redakcja 27/04/2015

Zobacz też

Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Jego krótkometrażowy film dokumentalny podbił serca widowni na całym świecie, zwycieżając na wielu ważnych festiwalach. W swoim dziele opowiada o niezwykle rzadkiej chorobie genetycznej swojego dziecka - klątwie Ondyny - oraz codziennym zmaganiu się ze schorzeniem bliskiej osoby, jak i własną śmiertelnością. Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi. Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Niki Muller wie wszystko o tym, co jemy. W dziedzinie żywności i żywienia jest niekwestionowanym guru. W programie Detektyw kulinarny Niki podzieli się ze wszystkimi swoją wiedzą. Przeczyta dla nas etykiety na produktach, przeprowadzi testy smaku, opowie o tym, jak wytwarzane są najczęściej spożywane produkty. Zdrowa żywność już nigdy nie będzie mieć przed wami żadnych tajemnic! Jak witają się ludzie w różnych kulturach? Jak witają się ludzie w różnych kulturach? Najpopularniejszym sposobem powitania jest podanie prawej dłoni, którą ściska się dłoń witanej osoby, w zależności od uwarunkowań kulturowych czasami lekko ją potrząsając. Ale to niejedyny popularny sposób powitania.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!