LONDYN - najpiękniejsze parki. Co warto zwiedzić w Londynie?

Tego lata odbędą się w Londynie igrzyska olimpijskie. W stolicy Anglii będzie ogromny tłok, ale jest kilka miejsc, w których można przed nim uciec. Oto lista czterech najpiękniejszych parków w Londynie.

1. HYDE PARK

Jeden z największych parków na świecie - jego powierzchnia to ponad 160 hektarów, czyli więcej, niż wynosi całe księstwo Monako. Jego zachodnia część to tak naprawdę Kensington Gardens, czyli teren dookoła pałacu Kensington, gdzie mieszkała księżna Diana, a teraz zadomowili się William i Kate. Te dwie części parku dzieli wijący się staw o nazwie The Serpentine, po którym można pływać łódkami. W Hyde Park można również spacerować, jeździć konno, wyprowadzać psa, organizować pikniki, a nawet przemawiać: w Speaker's Corner każdy ma prawo wygłosić swoje poglądy i poddać je debacie.

2. HAMPSTEAD HEATH

Druga wielka połać zieleni, prawie w samym centrum. Do niedawna pasły się tu jeszcze owce, do dziś można się zgubić w lasach, które pokrywają sporą część terenu. Londyńską tradycją, praktykowaną zarówno latem, jak i zimą, jest kąpiel specjalnych stawach - jeden dla panów, drugi dla pań. Z Hampstead Heath widac cały Londyn jak na dłoni.

3. ST. JAMES'S PARK

Uroczy mały park w samym sercu Londynu, między pałacem Buckingham a rządowymi budynkami Whitehall. Można tu przyjśc i odsapnąć od zgiełku metropolii na leżakach (1,5 funta za godzinę, 7 za cały dzień).

4. REGENT"S PARK

Bardzo elegancki park w bardzo eleganckiej dzielnicy, można przejść spacerkiem z Oxford Circus. Główną atrakcją Regent's Park, poza stawem i piękne przystrzyżonymi trawnikami, jest zoo, a w nim ponad 12 tysięcy zwierzaków. Dorośłi 18.60 funtów, dzieci 14.50, z kartą London Pass za darmo (www.londonpass.com).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Agustina Egurrolę zna niemal każdy, kto choć raz miał przyjemność oglądać program rozrywkowy You Can Dance - Po prostu tańcz. Agustin, razem z Kingą Rusin i Michałem Pirógiem, zasiada za jurorskim stołem i jest przewodniczącym. Mało kto jednak wie, jak zaczęła się jego przygoda z tańcem. Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Być może jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko, ale Twoje szanse mogą zostać przekreślone przez małe niedoskonałości w Twoim CV. Nawet dziś, kiedy Internet odgrywa tak dużą rolę w naszym życiu, dobrze przygotowane materiały aplikacyjne nadal są podstawą do zdobycia pracy. Proste pomyłki, takie jak błędy ortograficzne i literówki mogą przekreślić Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Monsterpolska.pl zapytał specjalistów do spraw HR jakie błędy w CV powodują, że dokumenty aplikacyjne od razu lądują w koszu na śmieci. Oto kilka przykładów podanych przez rekruterów. Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Gołębie to urokliwe ptaki, których widok tak często cieszy oko. Jednak te ptaki potrafią być bardzo uciążliwe. Wiedzą coś o tym mieszkańcy blokowisk i kamienic, w których gołębie potrafią zaburzać rytm dnia i snu. Konkurs Doodle 4 Google. Jak wygrać 25 000 od Google? Dlaczego prezydentowa Anna Komorowska robi Doodle 4 Google? Konkurs Doodle 4 Google. Jak wygrać 25 000 od Google? Dlaczego prezydentowa Anna Komorowska robi Doodle 4 Google? Doodle 4 Google to konkurs, w którym może wziąć udział każdy uczeń i gimazjalista. Pierwsza dama RP Anna Komorowska również postanowiła wesprzeć inicjatywę i też szykuje logo doodle. Najlepsze logo będzie widoczne 8 czerwca 2012 roku na stronie głównej Google, a zwycięzca otrzyma wysoką nagrodę dla siebie i szkoły, którą reprezentuje. Sprawdź, jak i do kiedy zgłosić się do konkursu Google.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!