Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu?

21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45Film Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja opowiada o teorii spiskowej, która pojawiła się w zasadzie tuż po tytułowym lądowaniu. Mówi ona, że lądowanie na Księżycu wcale się nie odbyło!  Nie zabrakło sceptyków, którzy w tych przełomowych wydarzeniach doszukiwali się oszustw. Istnieje szereg teorii spiskowych według których lądowania amerykańskich wypraw programu Apollo na Księżycu w latach 1969-1972 były mistyfikacjami. Zwolennicy tych kontrowersyjnych poglądów przekonani są, że amerykańscy astronauci nie wylądowali na Księżycu, zdjęcia i próbki skał księżycowych były fałszywe, a materiał filmowy pokazywany w telewizji nakręcono w studiu. Za wszystko to miała być odpowiedzialna NASA.

Twórcy programu mierzą się z zarzutami niedowiarków i obalają bezpodstawne tezy. Czy wszystko uda się wyjaśnić? Czy pozostaną jakiekolwiek wątpliwości?

„Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja?” na antenie FOKUS TV lub na  www.fokus.tv/player, we wtorek o 22:30 

Redakcja 21/12/2015

Podobne

Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? 21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu. Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Pierwszy stopę na Srebrnym Globie postawił Neil Armstrong, dowódca statku kosmicznego Apollo 11. Jak wyglądało lądowanie na Księżycu, które wtedy obejrzało 600 mln ludzi?

Zobacz też

ODMRAŻACZ DO SZYB - czy to działa? Jakie są zalety odmrażaczy do szyb samochodowych? ODMRAŻACZ DO SZYB - czy to działa? Jakie są zalety odmrażaczy do szyb samochodowych? Masz dosyć porannego skrobania szyb swojego samochodu? Uważasz, że to zbyt czasochłonne i nie efektywne? Sporą popularnością cieszą się specjalne płyny do szyb. W jaki sposób radzą sobie z zamarzniętym śniegiem? Czy skutecznie zastępują skrobaczkę? Mówimy, jak działa odmrażacz do szyb. CARPOOLING. Jak zmniejszyć wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje? Wypróbuj carpooling CARPOOLING. Jak zmniejszyć wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje? Wypróbuj carpooling Czym jest carpooling? Wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje można zmniejszyć i nie chodzi tu o ekonomiczną jazdę. W świecie od lat stosowany jest carpooling, czyli umawianie się na wspólne przejazdy w celu obniżania kosztów podróży. W Polsce znany od niedawna, ale to na pewno rozwojowa forma podróżowania. Wypróbuj carpooling. SAMOCHODEM na NARTY. Jak przewozić sprzęt? [PRAKTYCZNE RADY] SAMOCHODEM na NARTY. Jak przewozić sprzęt? [PRAKTYCZNE RADY] Przewóz sprzętu sportowego w samochodzie nie jest taki prosty, jak to się wydaje. Transport w kabinie jest niewygodny i niebezpieczny, dlatego warto pomyśleć o prawidłowym ulokowaniu nart czy snowboardów. Najlepsze rozwiązanie to montaż relingów na dachu czy zamykanego dodatkowego bagażnika. Jak prawidłowo odpalać silnik samochodu podczas mrozu? Jak prawidłowo odpalać silnik samochodu podczas mrozu? Za oknem kilka lub kilkanaście stopni mrozu, a ty nie możesz odpalić samochodu? Ostra zima daje się we znaki zwłaszcza kierowcom. Co zrobić, by bezproblemowo i w miarę szybko uruchomić na mrozie auto? Mówimy, jak prawidłowo opalać silnik przy ujemnej temperaturze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!