Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu?

21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu.

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45Film Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja opowiada o teorii spiskowej, która pojawiła się w zasadzie tuż po tytułowym lądowaniu. Mówi ona, że lądowanie na Księżycu wcale się nie odbyło!  Nie zabrakło sceptyków, którzy w tych przełomowych wydarzeniach doszukiwali się oszustw. Istnieje szereg teorii spiskowych według których lądowania amerykańskich wypraw programu Apollo na Księżycu w latach 1969-1972 były mistyfikacjami. Zwolennicy tych kontrowersyjnych poglądów przekonani są, że amerykańscy astronauci nie wylądowali na Księżycu, zdjęcia i próbki skał księżycowych były fałszywe, a materiał filmowy pokazywany w telewizji nakręcono w studiu. Za wszystko to miała być odpowiedzialna NASA.

Twórcy programu mierzą się z zarzutami niedowiarków i obalają bezpodstawne tezy. Czy wszystko uda się wyjaśnić? Czy pozostaną jakiekolwiek wątpliwości?

„Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja?” na antenie FOKUS TV lub na  www.fokus.tv/player, we wtorek o 22:30 

Redakcja 21/12/2015

Podobne

Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? 21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu. Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Pierwszy stopę na Srebrnym Globie postawił Neil Armstrong, dowódca statku kosmicznego Apollo 11. Jak wyglądało lądowanie na Księżycu, które wtedy obejrzało 600 mln ludzi?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!