Kuba Badach – kim jest mąż Oli Kwaśniewskiej?

Kim jest Jakub Badach, mąż Oli Kwaśniewskiej? Co robi, czym się zajmuje Kuba Badach? Kuba Badach to muzyk, wokalista i kompozytor, który występował z zespołem Poluzjanci.

Kim jest Kuba Badach, mąż Oli Kwaśniewskiej?

Kuba Badach, a właściwie Jakub Bartłomiej Badach urodził się 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie. Zajmuje się muzyką - jest wokalistą, kompozytorem, producentem muzycznym. Kuba ma także pewne polityczne powiązania, choć sam nigdy nie angażował się w politykę. Jest synem byłego posła SLD, Tadeusza Badacha. Ojciec Kuby Badacha od 1977 pełni funkcję prezesa zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Mąż Oli Kwaśniewskiej rozpoczął karierę muzyczną w wieku 12 lat. Nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.

W wieku 20 lat rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: "Trzeci Wymiar" i "Nowy Świat") oraz zespołem Poluzjanci, gdzie był wokalistą. W 2000 wydał wraz z zespołem debiutancki album zatytułowany "Tak po prostu".

Od 1999 Kuba Badach współpracuje z zespołem The Globetrotters, z którym wydał cztery płyty ("Stay in Neverland", "Fairy tales of the trees", "Both Sides", "Stop! Don't Talk". Wiosną i jesienią 2012 roku z zespołem przemierzał Polskę w ramach kolejnej trasy koncertowej. The Globetrotters był też na Węgrzech, Słowacji i w Kuwejcie.

W 2011 roku Kuba Badach dostał Fryderyka w kategorii Wokalista roku. Taką samą nagrodę otrzymał w 2012 roku. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!