Które dokumenty trzeba wymienić po ślubie?

Formalności związane ze ślubem nie kończą bieganiny po urzędach. Po sakramentalnym „tak” młodą parę czeka wymiana dokumentów i aktualizacja danych, zarówno w przypadku zmiany nazwiska, jak i adresu. Sprawdź, o czym nie można zapomnieć!

Dowód osobisty

Wniosek składamy w urzędzie miasta. Dołączamy do niego dwie fotografie, dowód opłaty za wyrobienie nowego dowodu, skrócony odpis aktu urodzenia, skrócony odpis aktu małżeństwa.

Wniosek składamy osobiście, dowód również odbieramy osobiście.

Prawo jazdy

W urzędzie miasta składamy wniosek wraz z ksero starego prawa jazdy, fotografię oraz dowód opłaty za wyrobienie nowego prawa jazdy.

Aktualizacja danych w urzędzie skarbowym

Wypełniamy formularz ZAP-3 i dostarczamy go do nowego urzędu.

Gdzie jeszcze zaktualizować dane?

Pamiętajmy o aktualizacji danych:

  • w banku;
  • w przychodni zdrowia;
  • w funduszu emerytalnym;
  • w zakładzie pracy.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/04/2013

Zobacz też

Nerwy ze stali, odc. 8  - Wyjątkowi policjanci. Opis odcinka Nerwy ze stali, odc. 8 - Wyjątkowi policjanci. Opis odcinka Sûreté du Quebec ma specjalną grupę policjantów do reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. Emergency Response Team (bo tak się nazywa ta grupa) składa się z najlepszych policjantów w prowincji, wybranych ze względu na ich wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Te zalety przydają się, gdy funkcjonariusze SQ znajdują się w sytuacjach wysokiego ryzyka, które występują prawie 400 razy w roku! Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło? Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik? Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik? Dlaczego tylko połowa kaloryfera jest ciepła, a druga, górna - zimna? Jeśli kaloryfer grzeje nierównomiernie, najprawdopodobniej do instalacji C.O. dostało się powietrze. Jak się go pozbyć? Mamy na to sposób. Jak daleko w kosmos można wysłać człowieka? Jak daleko w kosmos można wysłać człowieka? Człowiek już był na Księżycu - i to w latach 60. XX wieku. Potem w astronautyce nie zdarzyło się już nic równie spektakularnego. Nikt nie poleciał na Marsa czy jeszcze dalej. Dalsze loty póki co uniemożliwiają kwestie natury zdrowotnej, ekonomicznej i psychologicznej. Jak daleko w kosmos może polecieć człowiek? Czy kiedyś polecimy na Marsa i dalej?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!