Które dokumenty trzeba wymienić po ślubie?

Formalności związane ze ślubem nie kończą bieganiny po urzędach. Po sakramentalnym „tak” młodą parę czeka wymiana dokumentów i aktualizacja danych, zarówno w przypadku zmiany nazwiska, jak i adresu. Sprawdź, o czym nie można zapomnieć!

Dowód osobisty

Wniosek składamy w urzędzie miasta. Dołączamy do niego dwie fotografie, dowód opłaty za wyrobienie nowego dowodu, skrócony odpis aktu urodzenia, skrócony odpis aktu małżeństwa.

Wniosek składamy osobiście, dowód również odbieramy osobiście.

Prawo jazdy

W urzędzie miasta składamy wniosek wraz z ksero starego prawa jazdy, fotografię oraz dowód opłaty za wyrobienie nowego prawa jazdy.

Aktualizacja danych w urzędzie skarbowym

Wypełniamy formularz ZAP-3 i dostarczamy go do nowego urzędu.

Gdzie jeszcze zaktualizować dane?

Pamiętajmy o aktualizacji danych:

  • w banku;
  • w przychodni zdrowia;
  • w funduszu emerytalnym;
  • w zakładzie pracy.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/04/2013

Zobacz też

Watykan o homoseksualistach - co powiedziano na synodzie? Watykan o homoseksualistach - co powiedziano na synodzie? W Watykanie od tygodnia trwa synod poświęcony przyszłości rodziny, w którym uczestniczy papież Franciszek oraz 200 biskupów z całego świata. W dokumencie podsumowującym obrady pojawiły się uwagi na temat homoseksualizmu. Hierarchowie nie zrównali związków jednopłciowych z małżeństwem. Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy – dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Ludzkie oblicze planety, odc. 4. Las deszczowy – dom wśród drzew, czyli prawo dżungli Poznajcie Benina, który w brazylijskiej dżungli poluje na małpy za pomocą liczącej kilka metrów dmuchawy, a także Emwi, która karmi małe małpki piersią, podobnie, jak inne kobiety z jej z jej plemienia, oraz kilkuletniego Orlando z Wenezueli oraz jego koleżanki i kolegów, którzy na naszych oczach upolują największego pająka świata – ptasznika goliata. Zapraszamy do dżungli. Kto nie podporządkuje się obowiązującym tu regułom – zginie. Teorie spiskowe: Howard Hughes – osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Teorie spiskowe: Howard Hughes – osobowość geniusza w świetle najnowszych badań w dziedzinie psychiatrii Pamiętacie film „Aviator" Martina Scorsese z Leonardo di Carpio w roli tytułowej? Film był biografią Howarda Hughesa – amerykańskiego geniusza lotnictwa i filmu, pilota, autora licznych wynalazków, niezależnego producenta filmowego i milionera z żyłką do interesów. W programie „Teorie spiskowe" złożona osobowość geniusza awiacji i filmu poddana została analizie w świetle dzisiejszej wiedzy z dziedziny psychiatrii. Dlaczego trzeba usuwać śnieg z dachu? Dlaczego trzeba usuwać śnieg z dachu? Śnieg na dachu ładnie wygląda, ale dużo waży, przez co stanowi poważne obciążenie dla konstrukcji. Szczególnie niebezpieczne jest zaleganie śniegu na dachach płaskich.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!