Kto zabił Rasputina - próba rozwikłania zagadki śmierci rosyjskiego rozpustnika

Rasputin to fałszywy mnich, prorok (też nieprawdziwy), szarlatan polityczny. Na jego śmierci zależało wielu osobom, a nawet całym rządom. Kto i jak w końcu pozbawił życia Rasputina?
Zdjęcie z artykułu: Kto zabił Rasputina - próba rozwikłania zagadki śmierci rosyjskiego rozpustnika
Rasputin to znany rosyjski hochsztapler, którego śmierć owiana jest mgłą tajemnicyźródło:FOKUS TV

W filmie dokumentalnym Kto zabił Rasputina historyk Andrew Cook i policyjny ekspert Richard Cullen otworzą śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Grigorija Rasputina w grudniu 1916 roku. Badacze przejrzą raporty z autopsji, zdjęcia pośmiertne i inne dowody, by odkryć kto stoi za zamachem.

.. Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich?

Szarlatan, samozwańczy mnich i faworyt rodziny carskiej przez lata miał ogromny wpływ na decyzje dotyczące kraju. Jego znaczenie na dworze wzrosło po wybuchu I wojny. Oficjalna wersja mówi , że niezadowoleni z jego wpływów młodzi arystokraci pod wodzą Feliksa Jusupowa przygotowali spisek, który doprowadził do jego śmierci. Czy Rasputin został otruty, a następnie postrzelony, by w końcu utonąć w Newie?

Badacze odkryją ślady prowadzące do brytyjskich służb wywiadowczych. Czy to Brytyjczycy stali za śmiercią Rasputina? Dlaczego brytyjskie tajne służby uważały go za zagrożenie?  

Film dokumentalny Kto zabił Rasputina na antenie FOKUS TV lub na www.fokus.tv/player w sobotę o 22:00

Redakcja 29/12/2015

Zobacz też

Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Troje uczonych wchodzi do baru 6: Gwiazdy, meteoryty, asteroidy i... diamenty. WIDEO Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy życie na Ziemi będzie istnieć bez spadających gwiazdy? Skąd na Ziemi pojawiły się niektóre z jej najcenniejszych skarbów, jak złoto i diamenty? Co chroni Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym? Aby znaleźć odpowiedź, trzeba spojrzeć w górę – w przestrzeń kosmiczną. W tym odcinku ekipa serialu Troje uczonych wchodzi do baru zabiera nas w podróż w kosmos, żebyśmy zobaczyli, że panująca tam pogoda dała jedne z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby Jak domowym sposobem usunąć rdzę i plamy z rdzy? Rdza powstaje na skutek utleniania się żelaza w wodzie i wilgotnej atmosferze. Łatwo ją zidentyfikować, gdyż tworzy na metalowych przedmiotach niejednorodną rudą warstwę. Czasami możemy też spotkać plamy z rdzy na umywalce, glazurze czy ubraniach. Nie jest łatwo z nimi walczyć, ale... na wszystko znajdzie się sposób! Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Fenomen "Gwiezdnych wojen" - na czym polega? Trzydzieści dziewięć lat temu na ekrany kin weszły „Gwiezdne wojny”. Seria fantastycznych filmów George’a Lucasa to przejaw największego geniuszu w historii science-fiction. Pomimo upływu czasu „Gwiezdne wojny” wciąż budzą zachwyt milionów fanów. W czym tkwi magia tego kultowego filmu? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Jak samemu zrobić opłatek? Jak go poświęcić? Opłatek świąteczny możesz samodzielnie upiec w domu. Jak to zrobić? I co uczynić, by własnoręcznie upieczony opłatek był tak samo ważny jak ten otrzymany w kościele. Sprawdź, jak poświęcić opłatek i upiecz go razem z rodziną przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!