Kto zabił Rasputina - próba rozwikłania zagadki śmierci rosyjskiego rozpustnika

Rasputin to fałszywy mnich, prorok (też nieprawdziwy), szarlatan polityczny. Na jego śmierci zależało wielu osobom, a nawet całym rządom. Kto i jak w końcu pozbawił życia Rasputina?
Zdjęcie z artykułu: Kto zabił Rasputina - próba rozwikłania zagadki śmierci rosyjskiego rozpustnika
Rasputin to znany rosyjski hochsztapler, którego śmierć owiana jest mgłą tajemnicyźródło:FOKUS TV

W filmie dokumentalnym Kto zabił Rasputina historyk Andrew Cook i policyjny ekspert Richard Cullen otworzą śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Grigorija Rasputina w grudniu 1916 roku. Badacze przejrzą raporty z autopsji, zdjęcia pośmiertne i inne dowody, by odkryć kto stoi za zamachem.

.. Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich?

Szarlatan, samozwańczy mnich i faworyt rodziny carskiej przez lata miał ogromny wpływ na decyzje dotyczące kraju. Jego znaczenie na dworze wzrosło po wybuchu I wojny. Oficjalna wersja mówi , że niezadowoleni z jego wpływów młodzi arystokraci pod wodzą Feliksa Jusupowa przygotowali spisek, który doprowadził do jego śmierci. Czy Rasputin został otruty, a następnie postrzelony, by w końcu utonąć w Newie?

Badacze odkryją ślady prowadzące do brytyjskich służb wywiadowczych. Czy to Brytyjczycy stali za śmiercią Rasputina? Dlaczego brytyjskie tajne służby uważały go za zagrożenie?  

Film dokumentalny Kto zabił Rasputina na antenie FOKUS TV lub na www.fokus.tv/player w sobotę o 22:00

Redakcja 29/12/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!