Krzysztof Pieczyński: kim jest? Co osiągnął?

Skromny, utalentowany, towarzyski, zabawny. Krzysztof Pieczyński od lat zachwyca nie tylko swoją grą aktorską, ale również niezwykłym zachowaniem w stosunku do fanów i mediów. Nie pokazuje się codziennie na ściankach, nie robi sobie zdjęć z butami, nie wzbudza niepotrzebnych kontrowersji. Mówimy, kim jest Krzysztof Pieczyński.

Aktor, poeta i pisarz Krzysztof Pieczyński urodził się 27 marca 1957 roku w Opolu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Kilka miesięcy po zakończeniu studiów związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie. W 1986 roku wyjechał na 9 lat do Stanów Zjednoczonych, gdzie również pracował, jako aktor. 

Jego debiut na ekranie miał miejsce w serialu "Dom", w którym zagrał rolę Bronka Talara. W kinie po raz pierwszy pojawił się w 1981 roku w filmie "Wielki bieg". Największą popularność przyniosła mu rola lekarza Brunona Walickiego w serialu "Na dobre i na złe", w którym grał przez 4 lata.

Pieczyński wystąpił również w dużych produkcjach hollywoodzkich m.in w "Projekcie Manhattan", "Reakcji łańcuchowej", "Pianiście" oraz w filmie "Poza zasięgiem". Polscy widzowie kojarzą go również z filmów i seriali: "Sala samobójców", "Uwikłanie", "Dzieci Ireny Sendlerowej", "Jasminum", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Jutro będzie niebo", "Wielki bieg", "Prawo Agaty", "Dom" oraz "Lekarze".

Prywatnie Pieczyński był mężem Barbary, z którą niestety rozwiódł się po kilku latach.


Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Ślub w cerkwi i w kościołach ewangelickich. Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Ślub w cerkwi i w kościołach ewangelickich. Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Czym różni się ślub prawosławny od ślubu ewangelickiego? Ceremonia ślubna w cerkwi jest bardzo obrzędowa. Młoda para staje się częścią sakrum miejsca, w którym bierze ślub. Mnóstwo tu czynności symbolicznych. Za to protestanci stawiają raczej na zobowiązaniową stronę obrzędu. Ma on charakter uroczysty, ale rytualny jest już w dużo mniejszym stopniu. Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? SKRADZIONY DOWÓD. Jeśli zgubiłeś albo skradziono ci dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy, musisz jak najszybciej zastrzec te dokumenty. Chodzi o to, żeby nie wykorzystano twoich danych do celów przestępczych, jak wyłudzenie kredytu czy kupno komórki. Gdzie i jak zgłosić utratę dokumentów? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował z wieloma politykami i biznesmenami, m.in. z Andrzejem Lepperem. Postanowił pozwać Google i żąda 20 milionów dolarów odszkodowania za promowanie zniesławiających go tekstów. Co jeszcze wiemy o Piotrze Tymochowiczu, z kim pracował i dlaczego wzbudza kontrowersje? ESTONIA. Atrakcje turystyczne Estonii. Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia? ESTONIA. Atrakcje turystyczne Estonii. Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia? Estonia to niewielki, wciąż mało znany kraj nad Bałtykiem, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Estonia to nie tylko stolica - Tallin i jego zabytki, ale również przepiękne wyspy. Jakie są atrakcje turystyczne Estonii? Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!