Krzysztof Głowacki – kim jest bokser? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Głowacki to bokser wagi junior ciężkiej, który właśnie trafił na sam szczyt rankingu Federacji WBO (World Boxing Organization). To kolejny sukces w jego karierze. Dowiedz się więcej o Krzysztofie Głowackim.

Krzysztof Głowacki znalazł się na 1. miejscu w marcowym prestiżowym rankingu Federacji WBO, czyli World Boxing Organization w kategorii junior ciężkiej. To już kolejny sukces niespełna 28-letniego polskiego boksera. Co jeszcze osiągnął Krzysztof Głowacki i kim właściwie jest?

Kim jest Krzysztof Głowacki?

Krzysztof Głowacki urodził się 31 lipca 1986 roku w Wałczu. Jest bokserem wagi junior ciężkiej Na koncie ma mnóstwo sukcesów. Karierę rozpoczął w 2003 roku; walczył wtedy na ringu amatorskim. W latach 2003-2005 zdobywał złote medale w młodzieżowych mistrzostwach Polskich w boksie amatorskim. W 2007 roku Krzysztof Głowacki został wicemistrzem Polski seniorów w kategorii super ciężkiej. Od 2006 roku do 2008 roku był zawodnikiem kadry olimpijskiej.

Krzysztof Głowacki i boks zawodowy

Na zawodowym ringu Krzysztof Głowacki zadebiutował 3 października 2008 roku i już wtedy odniósł zwycięstwo, pokonując Mariusza Radziszewskiego. Ponad miesiąc później znów wygrał, tym razem w walce z Dariuszem Ballą.

Od 2008 roku do 2013 roku Krzysztof Głowacki odnosi same sukcesy na ringu. Nie przeszkodziła mu w tym nawet operacja łokcia, którą przeszedł w 2011 roku. Nic więc dziwnego, że jest doceniany przez World Boxing Organization. W lutym 2014 roku Federacja umieściła jego nazwisko na 7. miejscu w kategorii junior ciężkiej oraz na 1. miejscu kategorii cruiser.

Krzysztof Głowacki – rodzina

Prywatnie Krzysztof Głowacki jest żonaty. Bokser niechętnie zdradza sekrety ze swojego prywatnego życia, choć nie ukrywa, że jego żona zawsze go wspiera.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Przyjmując do domu psa musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Wśród tych kosztów znajdują się także smycz i obroża, a także zabawki. Jak wybrać odpowiednie akcesoria dla psa, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Czy wiesz, na co zwracać uwagę przy wyborze smyczy? Jak wybrać obrożę? Jakie zabawki dla psa będą najlepsze? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Pies to stworzenie niezwykle rozumne. Ma też swoje uczucia i humory - potrafi okazywać miłość oraz obrazić się na swojego pana - na szczęście ten stan nie trwa długo, gdyż z reguły psy łatwo wybaczają. Czy wiesz jak rozpoznać humor swojego psa? Podpowiadamy, jakie symptomy towarzyszą konkretnemu nastrojowi pupila! Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy uważać wybierając psa to przede wszystkim: jego wygląd, usposobienie, odpowiednie dokumenty i wiek. Jednak nie jest wcale łatwo obliczyć wiek psa. Mówimy, jak wybrać zdrowego szczeniaka i jak obliczyć jego wiek! Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Michał Kulesza zmarł w wieku 65 lat, 13 stycznia 2013. Kulesza przez ostatnie lata doradzał w sprawach samorządu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Michał Kulesza był przede wszystkim autorem reformy samorządowej, dzięki której mamy w Polsce m.in. powiaty i mniej województw. 

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!