Krzysztof Głowacki – kim jest bokser? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Głowacki to bokser wagi junior ciężkiej, który właśnie trafił na sam szczyt rankingu Federacji WBO (World Boxing Organization). To kolejny sukces w jego karierze. Dowiedz się więcej o Krzysztofie Głowackim.

Krzysztof Głowacki znalazł się na 1. miejscu w marcowym prestiżowym rankingu Federacji WBO, czyli World Boxing Organization w kategorii junior ciężkiej. To już kolejny sukces niespełna 28-letniego polskiego boksera. Co jeszcze osiągnął Krzysztof Głowacki i kim właściwie jest?

Kim jest Krzysztof Głowacki?

Krzysztof Głowacki urodził się 31 lipca 1986 roku w Wałczu. Jest bokserem wagi junior ciężkiej Na koncie ma mnóstwo sukcesów. Karierę rozpoczął w 2003 roku; walczył wtedy na ringu amatorskim. W latach 2003-2005 zdobywał złote medale w młodzieżowych mistrzostwach Polskich w boksie amatorskim. W 2007 roku Krzysztof Głowacki został wicemistrzem Polski seniorów w kategorii super ciężkiej. Od 2006 roku do 2008 roku był zawodnikiem kadry olimpijskiej.

Krzysztof Głowacki i boks zawodowy

Na zawodowym ringu Krzysztof Głowacki zadebiutował 3 października 2008 roku i już wtedy odniósł zwycięstwo, pokonując Mariusza Radziszewskiego. Ponad miesiąc później znów wygrał, tym razem w walce z Dariuszem Ballą.

Od 2008 roku do 2013 roku Krzysztof Głowacki odnosi same sukcesy na ringu. Nie przeszkodziła mu w tym nawet operacja łokcia, którą przeszedł w 2011 roku. Nic więc dziwnego, że jest doceniany przez World Boxing Organization. W lutym 2014 roku Federacja umieściła jego nazwisko na 7. miejscu w kategorii junior ciężkiej oraz na 1. miejscu kategorii cruiser.

Krzysztof Głowacki – rodzina

Prywatnie Krzysztof Głowacki jest żonaty. Bokser niechętnie zdradza sekrety ze swojego prywatnego życia, choć nie ukrywa, że jego żona zawsze go wspiera.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!