KRYSTYNA POŚLEDNIA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Wrześni. Zobacz SYLWETKĘ posła

Krystyna Poślednia, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 37 (OKW Konin). Ekspert do spraw ochrony środowiska i samorządowiec z dużym doświadczeniem. Trzy razy startowała w wyborach parlamentarnych, dopiero za trzecim razem jej się udało. Krystyna Poślednia w jednym z wywiadów mówiła, że polityka to "gra zespołowa, a ja potrafię grać w drużynie".  

KRYSTYNA POŚLEDNIA jest posłanką partii Platforma Obywatelska

Wybrany: 09-10-2011 

Liczba głosów: 8 714

Staż parlamentarny: brak

Klub/koło: Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska

Data i miejsce urodzenia: 15-03-1957Września

Zawód: samorządowiec

Sylwetka Krystyny Pośledniej

Krystyna Poślednia ukończyła studia w zakresie inżynierii środowiska na Politechnice Poznańskiej, studiowała również podyplomowo politykę i zarząd lokalny na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, auditing energetyczny na Politechnice Gdańskiej oraz zamówienia publiczne w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 80. należała do Solidarności.

Zasiadała w Radzie Miejskiem Wrześni i sejmiku wielkopolskim, przez trzy kadencje pełniła funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Wrześni; była też członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zasiadała w Radach Nadzorczych takich instytucji jak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (gdzie jest obecnie prezesem zarządu) czy Zespół Elektrociepłowni w Poznaniu. Jest członkiem Komisji Ochrony Środowiska Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Posłanka prowadzi stronę internetową www.krystynaposlednia.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 03/12/2011

Zobacz też

EUGENIUSZ KŁOPOTEK, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Chojnic . Zobacz SYLWETKĘ posła EUGENIUSZ KŁOPOTEK, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Chojnic . Zobacz SYLWETKĘ posła Eugeniusz Kłopotek, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 4 (OKW Bydgoszcz). Zootechnik, były europoseł i obserwator w Parlamencie Europejskim oraz autor kolekcji barwnych cytatów. Jak bezpiecznie zrobić świąteczne zakupy w internecie? Jak bezpiecznie zrobić świąteczne zakupy w internecie? Przedświąteczne zakupy w pełni. Tysiące ludzi w centrach handlowych, zatłoczone parkingi, niekończące się kolejki do kasy – świąteczne zakupy dla wielu osób to prawdziwy koszmar. A można przecież wygodniej i taniej, przez internet. Trzeba tylko zachować rozsądek i dokładnie sprawdzić internetowego sprzedawcę, żeby nie okazało się, że paczka dojdzie z niekompletnym prezentem lub dopiero po świętach. MIECZYSŁAW KASPRZAK, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Jarosławia. Zobacz SYLWETKĘ posła MIECZYSŁAW KASPRZAK, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Jarosławia. Zobacz SYLWETKĘ posła Mieczysław Kasprzak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 22 (OKW Krosno). Porucznik rezerwy, sekretarz Ministerstwa Gospodarki oraz działacz lokalnych struktur partii. STANISŁAW KALEMBA, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Piekar. Zobacz SYLWETKĘ posła STANISŁAW KALEMBA, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Piekar. Zobacz SYLWETKĘ posła Stanisław Kalemba to poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 38 (OKW Piła). Honorowy obywatel Grodziska Wielkopolskiego i jeden z najdłużej zsiadających w ławach sejmowych posłów; w parlamencie zasiada od I kadencji, czy od 1991 roku. Obecnie bierze udział w pracach Komisji do Spraw Unii Europejskiej i Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 31 lipca 2012 do 13 marca 2014 roku minister rolnictwa i rozwoju wsi w drugim rządzie Donalda Tuska.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!