KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować twarz?

Rysowanie twarzy wydaje się banalnie proste. Postaramy się ułatwić to zadanie, aby twarz wyszła symetryczna i w odpowiednich proporcjach. Jak narysować twarz?

Wydaje się, że narysowanie twarzy jest prostym zadaniem. Nie zawsze okazuje się to łatwe. Dlatego postaramy się, krok po kroku, podpowiedzieć, jak właściwie narysować twarz.

>>> KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować kota [KLIKNIJ]

Rzadko zdarza się, aby twarz była bardzo symetryczna, dlatego nie musimy się przejmować, jeśli w naszym projekcie jedna część twarzy będzie nieco szersza niż druga. Ważne, aby konsekwentnie krok po kroku pamiętać o wszystkich jej elementach.

Istnieją różne systemy rysowania twarzy, ale jeśli uczymy się to robić krok po kroku, możemy zacząć od narysowania na papierze trzech linii (cienkich i mało widocznych). Linie powinny być równoległe do siebie, centralna linia może być nieco dłuższa. Do tak przygotowanej siatki po kolei wprowadzamy w miarę symetrycznie po obu stronach linii centralnej elementy twarzy: policzki, broda, czoło, oczy, nos i usta. Nie zapominajmy także o włosach, które mogą być zdecydowanie najmniej symetryczne.

Podobną techniką do już przedstawionej jest wpisanie twarzy w prostokąt, przedzielony skrzyżowanymi centralnie liniami – przy czym punkt krzyżowania się linii wypada nieco poniżej środka.

Możemy rysować twarz posługując się schematami lub robić to beż żadnych linii podstawowych. Najważniejsze, abyśmy zachowali proporcje twarzy i pamiętali o wszystkich jej częściach składowych.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!