Krew, kule i ciała – historia kryminalistyki, czyli jak dziś szuka się przestępców

Krew, ślina, pot... Czy dzisiejsze techniki kryminalistyczne wciąż opierają się na tych i temu podobnych dowodach pozostawianych przez przestępców na miejscu zbrodni? A może wypracowane zostały zupełnie nowe sposoby prowadzenia śledztwa?


Krew, ślina, odciski butów, włosy, kurz, zapachy unoszące się w powietrzu... To właśnie te substancje są od wieków tradycyjnym przedmiotem zainteresowania śledczych poszukujących sprawców zbrodni. Ale czy w dziedzinie tropienia przestępców można mówić o rozwoju? Przestępcy stosują przecież coraz bardziej wyrafinowane metody, by osiągnąć swój cel, a zatem i kryminalistyka musi się rozwijać... Jakie taktyki, strategie i techniki śledcze są dziś najskuteczniejsze? Czy jest dziś możliwe popełnienie zbrodni doskonałej?

Redakcja 23/05/2015

Zobacz też

Kredyt gotówkowy, ratalny czy karta kredytowa - jak najtaniej sfinansować zakup telewizora? Kredyt gotówkowy, ratalny czy karta kredytowa - jak najtaniej sfinansować zakup telewizora? Kupno nowego telewizora może być sporym wydatkiem. Co prawda odbiorniki są coraz tańsze, ale na ich zakup musimy przeznaczyć co najmniej 1600 zł. Mało kto może sobie pozwolić na wydanie takiej kwoty od ręki. Na szczęście istnieje kilka sposobów na sfinansowanie zakupu nowego telewizora: kredyt gotówkowy, kredyt ratalny, kredyt odnawialny lub karta kredytowa. Który z nich jest najkorzystniejszy? Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Kalendarz Majów kończy się na grudniu 2012 roku. Oprócz wizji apokaliptycznego końca świata, Majowie zostawili też wskazówki, którymi powinna kierować się ludzkość. Mówimy, jak wyglądały przepowiednie legendarnych Majów. Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Biografia Violetty Villas jest zawiła i pełna sprzeczności. Tak była postrzegana sama Violetta. Miała w sobie klejnot - wybitny głos. Odniosiła niebywałe sukcesy za granicą, występowała na koncertach radiowych w Szwajcarii i RFN, zdobyła Grand Prix na III Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes we Francji i koncertowała po całym świecie! Dlaczego Villas nie zrobiła tak wielkiej kariery w Polsce i ostatnie lata życia spędziła w samotności i ubóstwie? Przeczytaj PRAWDZIWĄ HISTORIĘ VIOLETTY VILLAS! BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE - WŁOCHY. Kim jest Befana? Włoskie obyczaje i tradycje BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE - WŁOCHY. Kim jest Befana? Włoskie obyczaje i tradycje Befana wygląda jak czarownica. To wróżka o wyglądzie wiedźmy. Jest niezbyt urodziwą staruszką z haczykowatym nosem. Mimo, że wygląda jak baba jaga włoskie dzieci ją uwielbiają. La Befana w tradycji włoskiej przynosi dzieciom prezenty w związku z Bożym Narodzeniem. Befana przychodzi w nocy z 5 na 6 stycznia dając grzecznym dzieciom słodycze i prezenty. Niegrzeczni dostają od niej węgiel, cebulę lub czosnek. Przeczytaj dlaczego Befana obdarowuje dzieci?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!