Koszmarna wyprawa. Przemyt złota z Buenos Aires i Sao Paulo do Sydney

Witamy u celu podróży! Czeka cię teraz długi wyrok w przepełnionym więzieniu, bardzo daleko od domu. Seria „Koszmarna wyprawa" przedstawia prawdziwe historie ludzi, którzy podczas pobytu za granicą wpadają w tarapaty. Przemyt alkoholu i narkotyków, zakazana miłość, niefortunne spotkania z miejscowymi przestępcami stają się początkiem koszmaru.Stephen Sutton pracował w fabryce drobiu w Sydney. Pewnego dnia jego stanowisko zostało zlikwidowane i Stephen znalazł się bez środków do życia. Poszukiwania pracy długo nie przynosiły rezultatu, aż pewnego dnia, gdy siedział w lokalnym barze, mężczyzna, który przedstawił się jako Roland, zaproponował mu pracę. Nowe zajęcie miało polegać na przewożeniu złota z Buenos Aires i z Sao Paulo do Sydney. Stephen przyjął propozycję, choć dziwiło go trochę, że za jednorazowy transport złota ma otrzymać 15 tysięcy dolarów. Jak się później okazało, w walizkach, które dostarczali mu współpracownicy Rolanda ukryte było nie złoto, lecz kokaina.

Niedługo później, w trakcie pobytu w Buenos Aires, Stephen został zaaresztowany. Na komisariacie policji dowiedział się, że śledzony był od pierwszej chwili, gdy tylko zaangażował się w realizację swojego zadania, gdy po raz pierwszy wsiadł do samolotu lecącego z Sydney do Buenos Aires. Jeszcze tego samego wieczoru wtrącono go do aresztu, a potem przewieziony do więzienia Marcos Paz. Tak zaczął się jego pobyt w piekle.

Redakcja 25/09/2014

Zobacz też

Jak legalnie zatrudnić babcię do opieki nad wnuczkiem? Jak legalnie zatrudnić babcię do opieki nad wnuczkiem? Opieka na małym dzieckiem to ciężka praca. O żłobek jest trudno, opiekunka jest droga, najlepsza jest... babcia. Ale taka na etacie! Od jesieni 2011 roku babcia może zawrzeć z własnym dzieckiem umowę na opiekę nad wnuczkiem. Na czym polega ta umowa, czy to się w ogóle opłaca? Jak opanować się i poradzić sobie ze złością w miejscu pracy? Jak opanować się i poradzić sobie ze złością w miejscu pracy? Wydarzyło się to w New Jersey w USA. Dwóch pracowników Sor Testing Labs przycinało krzewy na terenie przedsiębiorstwa. Jeden z nich uderzył kolegę w twarz ostrzem sekatora, rozcinając mu lewy policzek na długości kilkunastu centymetrów. Nie był to jedyny w USA przypadek agresji w miejscu pracy. Mówimy jak zapanować nad sobą, gdy w miejscu pracy ogarnie nas złość. Śnieżyca, zamieć i zawieja. Co robić, gdy się zacznie burza śnieżna? WIDEO Śnieżyca, zamieć i zawieja. Co robić, gdy się zacznie burza śnieżna? WIDEO Śnieg jest przyjacielem tylko w ferie zimowe i bawi tylko dzieci lepiące bałwany, pozostali, gdy widzą gwałtowne opady powinni pędzić po zimowe opony, łańcuchy na koła i wciągać śniegowce. Czym grozi śnieżyca? Jak się zachować podczas burzy śnieżnej? Jak uniknąć wypadku? Jak poradzić sobie z zauroczeniem?  Jak poradzić sobie z zauroczeniem? Zauroczenie ma to do siebie, że potrafi skutecznie odebrać nam wszelki rozsądek. To, że przez jakiś czas będziemy funkcjonować jak w śnie, nie jest jest jeszcze najgorsze. Co zrobić w sytuacji, jeśli zauroczenie ma gorszy wpływ i np. może doprowadzić do rozpadu rodziny? Oto nasze wskazówki.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!