Koszmarna wyprawa. Jak skończył się przemyt alkoholu do Arabii Saudyjskiej?

Seria „Koszmarna wyprawa" opowiada o  ludziach, którzy podczas podróży uwikłali się w kryminalne historie związane z przemytem narkotyków, złota, zakazaną miłością itd. Dowiedz się, czego unikać w podróży, by nie zmieniła się ona w koszmar.Posiadanie alkoholu w Arabii Saudyjskiej jest zabronione. Gordon Malloch, Szkot z pochodzenia, pracujący w tym arabskim kraju doskonale o tym wiedział. Jednak pokusa rozpoczęcia produkcji domowego wina okazała się silniejsza od niego. Jak sam zresztą przyznaje, tak na prawdę nie do końca zdawał sobie sprawę, jak surowo traktowani są w Arabii Saudyjskiej ludzie oskarżeni o posiadanie, sprzedaż, czy przemyt alkoholu. Gordon produkował z początku wyłącznie domowe wino, sprzedając je znajomym. Jednak z czasem poszerzył swoją działalność, stając się pośrednikiem w handlu trunkami sprowadzanymi z Zachodu.

Interes szedł bardzo dobrze, ale pewnego dnia obrotnego Szkota opuściło szczęście. Saudyjska policja zatrzymała go, gdy wiózł samochodem dużą ilość alkoholu. Co wydarzyło się potem? Rekonstrukcja faktów pozwoli nam prześledzić dalsze losy Gordona Mallocha i przekonać się, jak jego pozbawiony kłopotów pobyt w Arabii Saudyjskiej zamienił się w piekło. 

Redakcja 07/08/2014

Zobacz też

Jachty niezwykłe: OLANDER - co warto o nim wiedzieć? Jachty niezwykłe: OLANDER - co warto o nim wiedzieć? Jacht Olander cudem wciąż pływa. Drewno jachtu jest drogie w utrzymaniu i trudne w naprawie. Odbudowa drewnianych jednostek wymaga też odpowiedniej wiedzy. Tym większa więc chwała tym, którzy podejmują się ratowania dla żeglarstwa takich jednostek jak OLANDER... Jaka jest historia jachtu Olander? Jachty niezwykłe: BIEGNĄCA PO FALACH. Co warto o nim wiedzieć? Jachty niezwykłe: BIEGNĄCA PO FALACH. Co warto o nim wiedzieć? Niezwykłość BIEGNĄCEJ PO FALACH docenia każdy mazurski żeglarz, który choć raz spotkał ją pod żaglami, prującą wody Wielkich Jezior... Pisząc ten tekst, spłacam moralny dług wobec pięknej łodzi i zasłużonego dla polskiego żeglarstwa środowiska lubelskiego. Co warto wiedzieć o jachcie "Biegnąca po falach"? Jachty niezwykłe: HISPANIA. Co warto  o nim wiedzieć? Jachty niezwykłe: HISPANIA. Co warto o nim wiedzieć? HISPANIA jest „czworaczką jednojajową” – jednym z kilku niesłychanie podobnych do siebie jachtów... Kiedy patrzyłem na galerię zdjęć z regat Les Voiles de St. Tropez z 2012 r., pomyślałem w pierwszej chwili, że przez pomyłkę ktoś dwa razy dał to samo zdjęcie Carla Borlenghiego. Co jeszcze warto wiedzieć o jachcie Hispania? Jachty niezwykłe: MARIELLA. Co warto o nim wiedzieć? Jachty niezwykłe: MARIELLA. Co warto o nim wiedzieć? Co ciekawego jest w historii jachtu Mariella? O niektórych rzeczach spokojnie można pisać, używając łacińskiej sentencji: habent sua fata, co znaczy: mają swoje losy. Klasyczne jachty na pewno do nich należą, a jol MARIELLA swoimi przygodami mógłby obdzielić kilka innych oldtimerów...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!