Koszmarna wyprawa. Jak skończył się przemyt alkoholu do Arabii Saudyjskiej?

Seria „Koszmarna wyprawa" opowiada o  ludziach, którzy podczas podróży uwikłali się w kryminalne historie związane z przemytem narkotyków, złota, zakazaną miłością itd. Dowiedz się, czego unikać w podróży, by nie zmieniła się ona w koszmar.Posiadanie alkoholu w Arabii Saudyjskiej jest zabronione. Gordon Malloch, Szkot z pochodzenia, pracujący w tym arabskim kraju doskonale o tym wiedział. Jednak pokusa rozpoczęcia produkcji domowego wina okazała się silniejsza od niego. Jak sam zresztą przyznaje, tak na prawdę nie do końca zdawał sobie sprawę, jak surowo traktowani są w Arabii Saudyjskiej ludzie oskarżeni o posiadanie, sprzedaż, czy przemyt alkoholu. Gordon produkował z początku wyłącznie domowe wino, sprzedając je znajomym. Jednak z czasem poszerzył swoją działalność, stając się pośrednikiem w handlu trunkami sprowadzanymi z Zachodu.

Interes szedł bardzo dobrze, ale pewnego dnia obrotnego Szkota opuściło szczęście. Saudyjska policja zatrzymała go, gdy wiózł samochodem dużą ilość alkoholu. Co wydarzyło się potem? Rekonstrukcja faktów pozwoli nam prześledzić dalsze losy Gordona Mallocha i przekonać się, jak jego pozbawiony kłopotów pobyt w Arabii Saudyjskiej zamienił się w piekło. 

Redakcja 07/08/2014

Zobacz też

Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi. Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Detektyw kulinarny – zdrowa żywność i guru w sprawach zdrowego odżywiania Niki Muller Niki Muller wie wszystko o tym, co jemy. W dziedzinie żywności i żywienia jest niekwestionowanym guru. W programie Detektyw kulinarny Niki podzieli się ze wszystkimi swoją wiedzą. Przeczyta dla nas etykiety na produktach, przeprowadzi testy smaku, opowie o tym, jak wytwarzane są najczęściej spożywane produkty. Zdrowa żywność już nigdy nie będzie mieć przed wami żadnych tajemnic! Jak witają się ludzie w różnych kulturach? Jak witają się ludzie w różnych kulturach? Najpopularniejszym sposobem powitania jest podanie prawej dłoni, którą ściska się dłoń witanej osoby, w zależności od uwarunkowań kulturowych czasami lekko ją potrząsając. Ale to niejedyny popularny sposób powitania. Mordercze przeprawy: opis serii Mordercze przeprawy: opis serii Chwiejne bambusowe mostki rozciągnięte nad przepaściami, kręte i wąskie skaliste ścieżki pod górę, przeprawy oblodzonymi drogami... Przejście z punktu A do B często jest trudne, a nawet niemożliwe. Tajemniczy instynkt jednak każe ludziom nieustannie się przemieszczać i podejmować ryzykowne wyprawy, wbrew wszelkim niebezpieczeństwom, które czyhają na nich po drodze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!