Koszmarna wyprawa. Jak przemyt kokainy z Limy zruinował życie potencjalnego kuriera

Witamy u celu podróży! Czeka cię teraz długi wyrok w przepełnionym więzieniu, bardzo daleko od domu. Seria „Koszmarna wyprawa" przedstawia prawdziwe historie ludzi, którzy podczas pobytu za granicą wpadli w tarapaty. Przemyt alkoholu i narkotyków, zakazana miłość, niefortunne spotkania z miejscowymi przestępcami stają się początkiem koszmaru.
Robert Pringle był 41-letnim dyrektorem dwóch przedsiębiorstw w Kapsztadzie w RPA. Chociaż żył w separacji z żoną, nie czuł się samotny. Dużo czasu spędzał ze swoim dziesięcioletnim synem, co sprawiało mu wiele radości. Prowadzone przez niego firmy prosperowały nadzwyczaj dobrze. Tak dobrze, że niekiedy nie dawał sobie rady ze zrealizowaniem swoich zawodowych obowiązków. Czuł się śmiertelnie zmęczony.

Pewnego dnia kolega zaproponował mu remedium na przepracowanie – poczęstował go kokainą. Robert od razu poczuł się lepiej. Niewiele trzeba było czasu, by uzależnił się od narkotyku, na który dziennie wydawał nawet 200 dolarów.

Niestety, w jego życiu prywatnym zaszły niekorzystne zmiany. Jego była żona wyjechała za granicę i zabrała ze sobą syna. Robert mógł się z nim widywać już tylko raz w roku.

Wkrótce potem sprawy przybrały jeszcze gorszy obrót. Robert stracił pracę. Załamany rozpoczął leczenie odwykowe. Gdy wyszedł ze szpitala nie miał już pracy, oszczędności ani rodziny.

Pewnego dnia spotkał na ulicy kolegę, z którym przebywał na oddziale odwykowym. Mężczyzna zaproponował mu pracę - przewiezienie transportu kokainy z Peru. Gdy dotarł do Limy i odebrał kokainę zdał sobie sprawę, że to, co robi jest bardzo nierozsądne. Wyrzucił narkotyk, w nadziei, że w ten sposób pozbędzie się problemu. Już niebawem miał się przekonać, jak bardzo się mylił.

Redakcja 03/10/2014

Zobacz też

Ranking najlepszych LICEÓW i TECHNIKÓW w Polsce. Jakie szkoły są najlepsze według rankingu PERSPEKTYW? Ranking najlepszych LICEÓW i TECHNIKÓW w Polsce. Jakie szkoły są najlepsze według rankingu PERSPEKTYW? Znamy już ranking Perspektyw polskich liceów i techników. Najlepsze liceum to wrocławskie LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, wśród techników prym wiedzie Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r w Lublinie.  Jakie zmiany do przepisów ruchu drogowego chce wprowadzić Sławomir Nowak? Jakie zmiany do przepisów ruchu drogowego chce wprowadzić Sławomir Nowak? Minister transportu Sławomir Nowak chce wprowadzić bardzo surowe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza za przekroczenie prędkości. Polityk ogłosił Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na czym będzie polegał? Różczka się rozwodzi z Michałem Marcem. Kim jest Michał Marzec? Różczka się rozwodzi z Michałem Marcem. Kim jest Michał Marzec? Magdalena Różczka rozwodzi się z Michałem Marcem. Aktorka złożyła pozew rozwodowy 14 grudnia 2012 roku. Magda Różczka i Michał Marzec nie są razem już od dłuższego czasu. Media pisały o ich rozstaniu już kilka miesięcy temu, wówczas para starała się jeszcze uratować związek. Trzydziestopięcioletnia aktorka serialu Lekarze i jej mąż scenarzysta rozwodzą się. Mówimy kim jest Michał Marzec? Nastolatka w ciąży: jak uzyskać zgodę na nauczanie indywidualne? Nastolatka w ciąży: jak uzyskać zgodę na nauczanie indywidualne? Uczennica w ciąży może otrzymać zgodę na indywidualne nauczanie. W przypadku uczennic szkół podstawowych i gimnazjalistek jest to niemal reguła, bo ciąże w tym wieku niemal zawsze są ciążami zagrożonymi. Co powinna zrobić uczennica w ciąży, by uzyskać zgodę na nauczanie indywidualne?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!