Koszmarna wyprawa, czyli jak się skończył przemyt marihuany z Malagi do Manchesteru

Witamy u celu podróży! Czeka cię teraz długi wyrok w przepełnionym więzieniu, bardzo daleko od domu. Seria „Koszmarna wyprawa" to historie ludzi, którzy podczas pobytu za granicą wpadają w tarapaty, wikłając się w kłopoty. Przemyt alkoholu i narkotyków, zakazana miłość, niefortunne spotkania z miejscowymi przestępcami stają się początkiem koszmaru.

W 1993 roku Chris Chance przeprowadził się wraz z żoną do malowniczej miejscowości Fuengirola w Hiszpanii na wybrzeżu Costa del Sol. Chcieli rozpocząć tam nowe życie i założyli szkołę sztuk walki. Pewnego dnia sprawy przybrały jednak niekorzystny obrót. Właściciel lokalu, w którym rozkręcili swój biznes podwyższył stawkę za czynsz. Regulowanie opłat za wynajem lokalu stało się dla nich niemożliwe.

Gdy wspólnie z żoną zastanawiał się, jak poradzić sobie w tej trudnej sytuacji, jeden z właścicieli złożył mu niespodziewaną propozycję. Miałby przetransportować z Malagi do Manchesteru kilka kilogramów marihuany i dzięki zarobionym pieniądzom spłacić długi na trzy miesiące z góry. Chociaż nigdy w życiu nie miał do czynienia z narkotykami, nie wiedział nawet, jak wygląda i jak pachnie marihuana, nigdy także nie wszedł w konflikt z prawem, Chris przyjął propozycję, bo wydawało mu się, że to jedyne, co może zrobić, by wyjść na prostą i uratować swój nowo powstały biznes. Jak się później okazało, były to najłatwiej zarobione pieniądze w jego życiu...

Jak wygląda przemyt narkotyków? Jak zachowują się przemytnicy i w jaki sposób ukrywają towar? Co się dzieje, gdy zostaną schwytani? Dzięki rekonstrukcji historii Chrisa, dowiemy się, jakimi regułami rządzi się rynek handlu narkotykami i czym dla przemytników może się skończyć wpadka.

Redakcja 12/09/2014

Zobacz też

Jak mówić do kobiety, by ją przekonać? Jak mówić do kobiety, by ją przekonać? To ewolucja sprawiła, że kobiety mają większą zdolność zapamiętywania informacji przekazywanych im przez mężczyzn, których uznają za atrakcyjnych. Co jest wyznacznikiem męskiej atrakcyjności? Między innymi głos. Warto wiedzieć dlaczego tak działa na kobiety. Dlaczego nie warto fotografować się z pijanym niedźwiedziem? Dlaczego nie warto fotografować się z pijanym niedźwiedziem? Jesienią można w Tatrach spotkać pijanego... niedźwiedzia. Wydaje się łągodny i bardzo towarzyski, ale to tylko pozory. Dlaczego niedźwiedź tak się zachowuje? Jak my, turyści, wędrujący po górach powinniśmy zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem, aby nie zakończyło się ono tragicznie? Jak usunąć plamy z tkanin? Jak usunąć plamy z tkanin? Widząc kolejną plamę na ulubionej bluzce czy obrusie zastanawiamy się, skąd ona się tam wzięła. Plamy to zabrudzenia, które lubią pojawiać się w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. Żeby tego było mało, nie zawsze w łatwy sposób da się je usunąć. Usuwanie plam zależy bowiem od rodzaju substancji z której zostały zrobione. Jak bezpiecznie podróżować po różnych regionach świata i unikać złych przygód? Jak bezpiecznie podróżować po różnych regionach świata i unikać złych przygód? Wyjechać na wakacje to nie problem. Ale trzeba jeszcze wrócić w dobrym zdrowiu. Podpowiadamy co zrobić, by zadbać o swoje bezpieczeństwo w podróży i jak zachowywać się rozsądnie na każdym kontynencie. Przed daleką podróżą sprawdź, czy wiesz jakich niebezpieczeństw powinieneś unikać w kraju, do którego się wybierasz?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!