Koszmarna wyprawa, czyli jak się skończył przemyt marihuany z Malagi do Manchesteru

Witamy u celu podróży! Czeka cię teraz długi wyrok w przepełnionym więzieniu, bardzo daleko od domu. Seria „Koszmarna wyprawa" to historie ludzi, którzy podczas pobytu za granicą wpadają w tarapaty, wikłając się w kłopoty. Przemyt alkoholu i narkotyków, zakazana miłość, niefortunne spotkania z miejscowymi przestępcami stają się początkiem koszmaru.

W 1993 roku Chris Chance przeprowadził się wraz z żoną do malowniczej miejscowości Fuengirola w Hiszpanii na wybrzeżu Costa del Sol. Chcieli rozpocząć tam nowe życie i założyli szkołę sztuk walki. Pewnego dnia sprawy przybrały jednak niekorzystny obrót. Właściciel lokalu, w którym rozkręcili swój biznes podwyższył stawkę za czynsz. Regulowanie opłat za wynajem lokalu stało się dla nich niemożliwe.

Gdy wspólnie z żoną zastanawiał się, jak poradzić sobie w tej trudnej sytuacji, jeden z właścicieli złożył mu niespodziewaną propozycję. Miałby przetransportować z Malagi do Manchesteru kilka kilogramów marihuany i dzięki zarobionym pieniądzom spłacić długi na trzy miesiące z góry. Chociaż nigdy w życiu nie miał do czynienia z narkotykami, nie wiedział nawet, jak wygląda i jak pachnie marihuana, nigdy także nie wszedł w konflikt z prawem, Chris przyjął propozycję, bo wydawało mu się, że to jedyne, co może zrobić, by wyjść na prostą i uratować swój nowo powstały biznes. Jak się później okazało, były to najłatwiej zarobione pieniądze w jego życiu...

Jak wygląda przemyt narkotyków? Jak zachowują się przemytnicy i w jaki sposób ukrywają towar? Co się dzieje, gdy zostaną schwytani? Dzięki rekonstrukcji historii Chrisa, dowiemy się, jakimi regułami rządzi się rynek handlu narkotykami i czym dla przemytników może się skończyć wpadka.

Redakcja 12/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!