Koszmar z sąsiedztwa – tajemnicze zbrodnie w prowincjonalnych miasteczkach USA

Tajemnicze zbrodnie w z pozoru tylko spokojnych miasteczkach w samym sercu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mroczne sekrety z pozoru miłych i kulturalnych mieszkańców amerykańskiej prowincji. Odrażające morderstwa, których dokonali niczym nie wyróżniający się ludzie. Każdy z nich mógłby być twoim sąsiadem!Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego sprawcy najbardziej odrażających zbrodni zazwyczaj postrzegani są przez innych jako mili ludzie, nie zagrażający niczyjemu bezpieczeństwu? Czy nurtowało was kiedyś pytanie, jakie sekrety skrywają wasi sąsiedzi? Czy zadawaliście sobie pytanie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich idealnie utrzymanych domów i apartamentów? Czy już czas zacząć się bać?

W z pozoru sennych i spokojnych miasteczkach USA dochodzi rok rocznie do setek odrażających zbrodni. Ich sprawcami są często z pozoru spokojni i niczym się nie wyróżniający ludzie. I właśnie te wstrząsające przestępstwa, do których doszło w miastach na amerykańskiej prowincji, przypominają autorzy programu „Koszmar z sąsiedztwa". W kolejnych odcinkach serii przedstawione zostaną rekonstrukcje zbrodni, które wydarzyły się na prawdę, wzbogacone wywiadami ze śledczymi, przedstawicielami policji i prokuratury, a także członkami rodzin i sąsiadami ofiar oraz sprawców. Na każdy z epizodów złoży się skomplikowana plątanina pozorów, faktów, podejrzeń i dowodów, które ostatecznie połączą się w całość, tworząc pasjonującą opowieść kryminalną.

Redakcja 14/11/2014

Zobacz też

Baranki mądrzejsze od małp? Baranki mądrzejsze od małp? Jednymi z pierwszych udomowionych przez człowieka zwierząt były owce. Już około dziewięć tysięcy lat przed naszą erą ludzie hodowali je dla mleka, mięsa i skór. Wykorzystywanie wełny zaczęło się dopiero kilka tysiącleci później. A zanim naukowcy docenili także zalety owczego rozumu, minęło kolejnych parę tysięcy lat. Wcześniej baranki uchodziły za niezbyt lotne. Wielkanoc u katolików, prawosławnych, protestantów. Jak kościoły wyznaczają datę święta? Wielkanoc u katolików, prawosławnych, protestantów. Jak kościoły wyznaczają datę święta? Astronomiczna pełnia Księżyca, moment znalezienia się Księżyca po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, nie jest tym samym, co wprowadzona na soborze „kościelna pełnia Księżyca”, będąca podstawą do obliczania daty Wielkiej Nocy. Kiedy więc zmartwychwstał Chrystus? I jak chrześcijanie wyznaczają datę Wielkanocy? Wiosenny szok organizmu. Dlaczego wiosną czujemy się gorzej? Wiosenny szok organizmu. Dlaczego wiosną czujemy się gorzej? Wiosenny szok organizmu, czyli złe samopoczucie wiosenną porą, wynika z wcześniejszego braku słońca, ruchu oraz niedostatku witamin i minerałów w diecie. To dlatego uchodzi z nas cała energia i zaczynamy funkcjonować na spowolnionych obrotach. Organizm człowieka jest niedotleniony. Stan ten medycznie określany jest syndromem przesilenia wiosennego. Proces adaptacji do nowych warunków może trwać nawet do miesiąca. Zespolenie człowieka z maszyną. Jak technika wspomaga procesy życiowe? Zespolenie człowieka z maszyną. Jak technika wspomaga procesy życiowe? Terminator raczej nie miał nic przeciwko słowu „cyborg”, ale inny fikcyjny człowiek wspomagany elektronicznie, RoboCop, reagował agresywnie na sugestie dotyczące roli złomu w jego sukcesach. Lord Darth Vader z„Gwiezdnych wojen”, którego biologii dobrze służyła kosmiczna technologia, za „cyborga” mógłby odpłacić machnięciem świetlnego miecza.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!