Kosmos – loty w przestworza pozaziemskie nigdy wcześniej nie były takie łatwe. Poznajcie historię wahadłowców w filmie Ostatni lot promu kosmicznego!

Kosmos – loty w przestrzeń międzygwiezdną od niepamiętnych czasów były marzeniem ludzkości, a wysłanie w przestworza pierwszego promu kosmicznego stało się milowym krokiem w wędrówkach międzygwiezdnych. Poznajcie historię wahadłowców, które służył ludziom przez ponad ćwierć wieku – począwszy od pierwszego lotu Columbii, a skończywszy na ostatnim locie promu Atlantis.Zbudować pojazd kosmiczny, który nie tylko poleci w kosmos i wróci na ziemię, ale będzie mógł także stać się wehikułem wielorazowego użytku, tak jak samochody, samoloty czy statki - taki cel przyświecał konstruktorom pierwszego promu kosmicznego Columbia, który w swój dziewiczy rejs w kosmos wystartował w 1981 roku. Potem wahadłowce startowały jeszcze ponad 130 razy, aż do dnia 8 lipca 2011, kiedy po raz ostatni od ziemi oderwał się prom Atlantis, kończąc erę wahadłowców.
 

Redakcja 13/04/2015

Zobacz też

Basen w ogrodzie - jak wybrać basen ogrodowy? Basen w ogrodzie - jak wybrać basen ogrodowy? W upalne dni basen staje się główną atrakcją ogrodu i skupia wokół siebie całą rodzinę. Zobacz jak wybrać basen ogrodowy i jak o niego dbać. SZERMIERKA – jakie są zasady? Czym różnią się pojedynki na szpady, szable i florety? SZERMIERKA – jakie są zasady? Czym różnią się pojedynki na szpady, szable i florety? Szermierka to dyscyplina sportu, której historia sięga XVII wieku, kiedy to biała broń stała się popularna wśród wyżej urodzonych, jako sposób na rozrywkę. Obecnie w szermierce wyróżnia się trzy konkurencje: szablę, szpadę i floret. Czym się różnią? Na czym polegają zasady walki? W jakiej dyscyplinie walczy Sylwia Gruchała? Jak się zachować, gdy jest się ŚWIADKIEM WYPADKU SAMOCHODOWEGO? Jak się zachować, gdy jest się ŚWIADKIEM WYPADKU SAMOCHODOWEGO? Jeśli jesteś świadkiem wypadku samochodowego nie możesz udać, że nic nie widzisz i pojechać dalej. Polskie prawo nakłada na nas obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym w wypadku. Ale nie musisz się martwić, że jeśli zrobisz komuś krzywdę w trakcie udzielania pomocy, zostaniesz ukarany. Pamiętaj, że nawet mało fachowo udzielona pomoc jest lepsza od jej zaniechania. Dorzucanie TAK na końcu zdania. Skąd się wzięła ta denerwująca maniera językowa? Dorzucanie TAK na końcu zdania. Skąd się wzięła ta denerwująca maniera językowa? Nieznośna maniera dorzucania „tak” na końcu zdania oznajmującego panoszy się coraz bardziej. Niby drobiazg, ale irytujący, a przede wszystkim narusza normy stylistyczne języka polskiego. Nie jest to tak rażący błąd jak "półtorej roku" czy "ubrałam sukienkę", ale jednak należy walczyć z "takowaniem".

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!