Kościół dzisia” – fascynujący cykl dokumentalny w FOKUS TV o przeszłości i współczesności kościoła katolickiego

Spadająca liczba powołań, coraz liczniejsze odejścia praktykujących wyznawców, księża molestujący dzieci – to tylko nieliczne z najbardziej palących problemów, nękających dziś kościół katolicki. FOKUS TV zaprasza na cykl dokumentalny poświęcony współczesności tej wielowiekowej instytucji.

 


W kolejne listopadowe niedziele o godz. 20:50 FOKUS TV emituje cykl czterech zróżnicowanych pod względem tematycznym filmów dokumentalnych, które przybliżają widzom historię kościoła katolickiego oraz jego współczesne problemy.

2 listopada w głąb kościelnych tajemnic zabraliśmy widzów filmem „Sekrety katakumb w Palermo”, którego twórcy składają wizytę we włoskim klasztorze kapucynów. Podziemia klasztoru skrywają dość niezwykłe zbiory – ponad tysiąc zmumifikowanych ciał.
Długi weekend należeć będzie do filmu „Agnus Dei – Baranek Boży”, który na antenie FOKUS TV zostanie wyemitowany 9 listopada. Ten poruszający dokument jest rozliczeniem z przeszłością, jakiego dokonuje Meksykanin Jesusa Romero. Ten dojrzały już mężczyzna jako dziecko był molestowany seksualnie przez księdza, będącego jednocześnie przyjacielem rodziny. Romero nie pragnie zemsty ani nawet wymierzenia sprawiedliwości swojemu prześladowcy, chce tylko skonfrontować się ze swoim krzywdzicielem i uzyskać odpowiedzi na dręczące go wciąż pytania.
Tematem kolejnego prezentowanego w cyklu filmu „Watykan – nurtujące pytania” będzie teraźniejszość kościoła. Wyemitujemy go 16 listopada. Dokument jest filmowym dochodzeniem w sprawie tzw. „Vatileaks” - wycieku do prasy wewnętrznej korespondencji Stolicy Apostolskiej, ujawniającej korupcję i nepotyzm w szeregach watykańskich urzędników. Nagłośniona przez media afera według wielu obserwatorów była jednym z powodów odejścia ze stanowiska poprzedniego papieża Benedykta XVI.

Cykl zakończy dokument „Milczenie w imię Boga” (emisja 23 listopada). Autorzy filmu przeprowadzają wywiady z dawnymi ofiarami i duchownymi, szukając korzeni panującej we Włoszech złej tradycji milczenia oraz braku odpowiedzialności biskupów za błędy ich podwładnych.

 

 

Redakcja 07/11/2014

Zobacz też

Operacja Walkiria: historia zamachu na Hitlera. FILM na WIDEO Operacja Walkiria: historia zamachu na Hitlera. FILM na WIDEO Film Operacja Walkiria to historia nieudanego zamachu na Hitlera. przeprowadzonego 20 lipca 1944 roku. Spisek na życie Adolfa Hitlera zawiązali wysocy rangą oficerowie Wermachtu oraz elity władzy pod wodzą Clausa von Stauffenberga. Zamach zakończył się niepowodzeniem, a spiskowcy ponieśli śmierć. Jednak jego historia pokazuje, że Hitler nie miał w Niemczech wyłącznie zwolenników... Megalotnisko w Dubaju sezon 2 - tajemnice lotniska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Megalotnisko w Dubaju sezon 2 - tajemnice lotniska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Megalotnisko w Dubaju ma tyle sekretów, tajemnic i jest tak ciekawe, że pierwsza 10-odcinkowa seria nie wyczerpała tematu. Miłośników zaglądania za kulisy, sprawdzania jak wszystko działa, a także wszystkich podróżników, którzy zamierzają lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapraszamy na 2 sezon serialu dokumentalnego poświęconego największemu lotnisku na świecie. Środa Popielcowa. Najpopularniejsze postanowienia wielkopostne Środa Popielcowa. Najpopularniejsze postanowienia wielkopostne Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czyli przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielu katolików na czas Wielkiego Postu podejmuje postanowienia, które mają ich przygotować do Wielkanocy. Z czego katolicy rezygnują w Środę Popielcową? Walentynki. Gotowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny Walentynki. Gotowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny Gotowe walentynkowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny – do wyboru, do koloru! Chcesz przesłać w SMS-ie lub na kartce śmieszny walentynkowy wierszyk lub krótkie, ale urocze życzenia? A może w tegoroczne walentynki chcesz wyznać miłość? Mamy znakomite propozycje.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!