Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO

Kobieta o wielkich nogach to poruszająca historia kobiety walczącej o godne i normalne życie. Bohaterką dokumentu jest Brytyjka Mandy Sellars, której nogi i stopy są trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Jak wygląda codzienne życie, kiedy trzeba męczyć się z monstrualnymi kończynami ważącymi 95 kg?

Kobieta o wielkich nogach

Kobieta o wielkich nogach
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:44:47

Mandy Sellars, prezentowana w filmie Kobieta o wielkich nogach, cierpi na zespół Proteusza - niezwykle rzadką chorobę genetyczną, która objawia się przerostem tkanki skórnej, mięśni i kości. Schorzenie to dotknęło m.in. Josepha Merricka, czyli słynnego Człowieka-Słonia, który żył pod koniec XIX wieku w Londynie.

W wyniku choroby nogi i stopy Mandy ważą 95 kg i są ponad trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Mimo kalectwa Mandy ukończyła psychologię na uniwersytecie i postanowiła mieszkać sama. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego lub specjalnie zaprojektowanego dla niej samochodu.

Na dodatek nogi Mandy nadal rosną, co potencjalnie zagraża życiu, bo jej serce znajduje się pod coraz większą presją. Lekarze obawiają się, że w końcu doprowadzi to do jej zgonu z powodu niewydolności serca.

Amputacja to opcja, która Mandy musi rozważyć "kiedyś w przyszłości", Więc Mandy stoi przed trudnym dylematem i musi podjąć najważniejsze, życiowe decyzje.
 

Redakcja 01/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!