Kobieta o wielkich nogach. Jak żyć z nogami 3 razy grubszumi niż normalnie? WIDEO

Kobieta o wielkich nogach to poruszająca historia kobiety walczącej o godne i normalne życie. Bohaterką dokumentu jest Brytyjka Mandy Sellars, której nogi i stopy są trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Jak wygląda codzienne życie, kiedy trzeba męczyć się z monstrualnymi kończynami ważącymi 95 kg?

Kobieta o wielkich nogach

Kobieta o wielkich nogach
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:44:47

Mandy Sellars, prezentowana w filmie Kobieta o wielkich nogach, cierpi na zespół Proteusza - niezwykle rzadką chorobę genetyczną, która objawia się przerostem tkanki skórnej, mięśni i kości. Schorzenie to dotknęło m.in. Josepha Merricka, czyli słynnego Człowieka-Słonia, który żył pod koniec XIX wieku w Londynie.

W wyniku choroby nogi i stopy Mandy ważą 95 kg i są ponad trzy razy większe niż u przeciętnej osoby. Mimo kalectwa Mandy ukończyła psychologię na uniwersytecie i postanowiła mieszkać sama. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego lub specjalnie zaprojektowanego dla niej samochodu.

Na dodatek nogi Mandy nadal rosną, co potencjalnie zagraża życiu, bo jej serce znajduje się pod coraz większą presją. Lekarze obawiają się, że w końcu doprowadzi to do jej zgonu z powodu niewydolności serca.

Amputacja to opcja, która Mandy musi rozważyć "kiedyś w przyszłości", Więc Mandy stoi przed trudnym dylematem i musi podjąć najważniejsze, życiowe decyzje.
 

Redakcja 12/10/2015

Zobacz też

Wrocław dla wodniaków, czyli łódkami po Odrze. Jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Wrocław dla wodniaków, czyli łódkami po Odrze. Jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Czy Wrocław sprawi, że sporty wodne staną się popularne i w innych miastach leżących nad dużymi rzekami? Turystyka wodna stała się nieodzownym elementem dolnośląskiego stylu życia, a kajaki, deski windsurfingowe i motorówki stałą częścią krajobrazu. Oto jedna z propozycji spędzania wolnego czasu na wodzie w samym centrum Wrocławia. Czy wiesz, jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Brak PATENTU ŻEGLARSKIEGO? Żaden problem [OPINIE POLICJANTÓW] Brak PATENTU ŻEGLARSKIEGO? Żaden problem [OPINIE POLICJANTÓW] Od kilku lat obowiązują na polskim śródlądziu przepisy pozwalające prowadzić jacht żaglowy o długości do 7,5 m bez specjalnych uprawnień, zwanych potocznie patentami żeglarskimi. Czy taka liberalizacja przepisów zdaje egzamin na Wielkich Jeziorach Mazurskich? Mazury 2012: Kolizje, kradzieże, ratownictwo Mazury 2012: Kolizje, kradzieże, ratownictwo Poprosiliśmy policjantów o ocenę bezpieczeństwa na wodzie w 2012 r. na Mazurach. O informacje poprosiliśmy mł. asp. Grażynę Magierę z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monikę Uliszewską z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusza Szmydkowskiego z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Zapytaliśmy mazurskich policjantów o wyniki licznych kontroli trzeźwości na wodzie w 2012 r. Odpowiadali nam mł. asp. Grażyna Magiera z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monika Uliszewska z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusz Szmydkowski z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Jak wśród żeglarzy wypadły kontrole trzeźwości?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!