Kobieta o połowie twarzy. Czy ludziom obsypanym ogromnymi guzami można pomóc? WIDEO

Człowiek słoń – mężczyzna o zdeformowanej twarzy i całej prawej połowie ciała – był w XIX wieku jedną z atrakcji objazdowego cyrku krążącego po Wyspach Brytyjskich. Film „Kobieta o połowie twarzy" opowiada historię Angel McGraw i Daniela Strube'a, którzy najprawdopodobniej cierpią na tę samą chorobę, co on – nerwiakowłókniakowatość.

Angel McGraw i Daniel Strube dotknięci są rzadko występującą chorobą znaną pod nazwą nerwiakowłókniakowatości. Jednym z jej objawów jest tworzenie się na twarzy i ciele ogromnych guzów, które powodują deformacje ciała i w konsekwencji szereg innych dolegliwości. Osobom, które na nią cierpią, choroba utrudnia nie tylko funkcjonowanie w codziennym życiu, ale również w znacznym stopniu upośledza funkcjonowanie w społeczeństwie.

Tym, czego najbardziej pragną Angel i Daniel jest możliwość wykonywania najprostszych codziennych czynności. Obydwoje marzą o tym, by móc zabrać dzieci do parku, pójść do sklepu, czy zjeść obiad w restauracji, nie słysząc towarzyszących im zazwyczaj w miejscach publicznych okrzyków przerażenia czy niesmaku, teatralnych szeptów za ich plecami, nie będąc pokazywanymi palcami. Pragną móc wtopić się w tłum i niczym się nie wyróżniać.

Czy jest ktoś, kto mógłby im w tym pomóc? Wraz z Angel i Danielem udajemy się w podróż do Chicago, gdzie pracuje doktor McKinnon, znany z tego, że jako jeden z niewielu specjalistów potrafi usuwać nawet bardzo dużej wielkości guzy. Naszych bohaterów czeka szereg trudnych zabiegów. Czy przejdą je pomyślnie i odzyskają radość życia? Czy długotrwała i trudna terapia zakończy się sukcesem? Czy będą zadowoleni ze swoich nowych twarzy i z nowego życia?

Redakcja 17/11/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!