Kim jest PIOTR SAŁYGA, mąż nieżyjącej blogerki Joanny Sałygi znanej jako Chustka? VIDEO

Kim jest Piotr Sałyga, mąż Joanny Sałygi znanej jako Chustka? Piotr, który sprawił, że młoda kobieta mimo świadomości, że umiera, mówiła, że jest szczęśliwa. Bo kocha i jest kochana. Piotr, mężczyzna z przeszłością, który z wielką czułością i oddaniem opiekował się do ostatniej chwili Joanną i jej synem, a potem.... poszedł do więzienia.

"Cokolwiek wiesz z bloga lub od wspólnych znajomych, cokolwiek usłyszałeś, nie masz pojęcia co się naprawdę wydarzyło. Blog, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Te trzy lata, to czas nieoczekiwanego piękna, zaskakującej niesprawiedliwości i dobra, o którym nawet nie marzyłem. To opowieść niemal filmowa. Niemal... Nieoczekiwane zwroty akcji przeplatają się z chwilami zadumy, a na tle walki z chorobą rodzi się miłość. I te trzy śmierci. Te osoby, które poznały naszą historię, uważają że ona musi zostać opowiedziana" - tak pisał na swoim blogu Piotr Sałyga, znany jako Niemąż z bloga Chustki

>>> Kim była Joanna Sałyga, autorka bloga CHUSTKA, który ukazał się w wersji książkowej? (KLIKNIJ)

40-kilkuletni grafik (jego grafiki komputerowe można oglądać m.in. na blogu Joanny), posługujący się piękną polszczyzną, założyciel Fundacji Chustka Bo nikt nie może tak cierpieć. Obecnie przebywający w więzieniu (powodem był gwałt).

>>> Joanna: film o Joannie Sałydze CHUSTKA - gdzie obejrzeć? [KLIKNIJ]

 Piotr Sałyga - historia z więzieniem w tle

"Moje życie jest nieco skomplikowane. Miałem zająć się wyjaśnieniem tych kwestii, jednak stan Joanny wymagał całkowitego skupienia na Niej. W końcu czym są jakieś problemy, gdy umiera najbliższa osoba? Potem odeszła, a w Jej śmierci zobaczyłem taki ogrom cierpienia, że postanowiłem zrobić wszystko, co tylko w mojej mocy, żeby inni ludzie nie musieli tak umierać. Decyzję podjąłem ze świadomością, że będzie to dla mnie niekorzystne. Nie miałem sił na robienie dwóch rzeczy jednocześnie. Uznałem jednak, że pomoc innym jest ważniejsza od zadbania o siebie. Gdyby ktoś zrobił to wcześniej, być może Joanna nie umierałaby w takim cierpieniu. A teraz wiele osób oferuje mi wsparcie i pomoc. Dostałem tak wiele dobra. Dziękuję Wam. I tak poznaliście moją historię. To ostatni post na długi czas. Idę do więzienia" napisał Piotr w ostatnim poście na swoim blogu wieloraki.blogspot.com. 

>>> Dlaczego warto przeczytać "CHUSTKĘ", książkę znanej blogerki Joanny Sałygi? (KLIKNIJ)

Książka Piotra Sałygi - Nieżona

Miała ukazać się, zapowiadana przez wydawnictwo i Piotra Sałygę książka pt. "Nieżona" , w której partner Chustki miał opowiedzieć o swoim życiu z Joanną, odnalezieniu się na krótko przed jej chorobą, wielkiej miłości, byciu razem do końca i tęsknocie. Opowieść Piotra miała, choć w małym stopniu, wyjaśnić okoliczności, które spowodowały, że został skazany - temat ten, jak można się domyślać, wywołał lawinę komentarzy i domysłów na forach internetowych. Jednak tak sie nie stanie - książka się nie ukaże. Dlaczego? Można tylko się domyslać. 

>>> Magda Prokopowicz - kim była? O czym opowiada film "Magda, miłość i rak"? (KLIKNIJ)l

Zobacz, jak o związku z chustką mówi PIOTR SAŁYGA


 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Rafał Olbiński dla fokus.tv: kocham Warszawę. ZDJĘCIA z wystawy 19 SNÓW Rafał Olbiński dla fokus.tv: kocham Warszawę. ZDJĘCIA z wystawy 19 SNÓW Rafał Olbiński, światowej sławy polski grafik, w wywiadzie dla fokus.tv opowiada o swojej karierze. Zdradza, co mu dał wyjazd do Nowego Jorku, ale też wyznaje, czy i dlaczego kocha Warszawę. Rosja według Vinniego Jonesa. Najgroźniejsze miejsca niebezpiecznego kraju. ZDJĘCIA Rosja według Vinniego Jonesa. Najgroźniejsze miejsca niebezpiecznego kraju. ZDJĘCIA Były piłkarz Vinnie Jones zasłynął z brutalnej gry, za którą często wyrzucano go z boiska. Teraz Vinnie jedzie do Rosji, by spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień pracują w niebezpiecznych warunkach. Na Kamczatce towarzyszy strażnikom chroniącym niedźwiedzie przed kłusownikami. Wraz kolejarzami pojedzie pociągiem za koło podbiegunowe. Pomoże myśliwym schwytać renifera. Zobaczy też, jak wygląda praca ochroniarzy, którzy strzegą bogatych Rosjan przed porwaniami. Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta? Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta? Zapis wstrząsającej historii ludności żydowskiej z warszawskiego getta opowiedziany przez Irenę Sendlerową – kobietę, która uratowała tysiące dzieci przed pewną śmiercią. Pod koniec swojego życia udzieliła wywiadu reżyserowi dokumentu – Andrzejowi Wolfowi. Część materiałów filmowych pochodzi z archiwów reżysera Stevena Spielberga. II wojna – sensacyjne wykopaliska. Jakie tajemnice światowego konfliktu kryje ziemia? II wojna – sensacyjne wykopaliska. Jakie tajemnice światowego konfliktu kryje ziemia? Historyk Dan Snow przemierza Europę, Amerykę Północną oraz wody Atlantyku, aby odkryć nieznane oblicze II wojny światowej. Przeprowadzi wnikliwe śledztwa, które pozwolą ujawnić fakty jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości, pozostające do tej pory w ukryciu.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!