Kim jest Łukasz Tusk, poseł PO?

Czy poseł na sejm Łukasz Tusk jest spokrewniony z byłym premierem Donaldem Tuskiem? Czym zajmuje się i czym się wsławił Łukasz Tusk?

Poseł ŁukaszTusk

Łukasz Tusk to poseł na sejm VII kadencji na lata 2011-2015. Parlamentarzysta był już wcześniej bywalcem korytarzy sejmowych, ponieważ był również uprzednio wybrany do sejmu VIi kadencji na lata 2007-2014. Z premierem Donaldem Tuskiem nie łączą go żadne bliżej znane więzy krwi. Jedynie zbieżność nazwisk z obecnym przewodniczącym Rady Europejskiej powoduje, że poseł Łukasz jest rozpoznawalny w szerszym gronie. Choć należy mu oddać, że stara się zwrócić na siebie uwagę. Niestety są to zazwyczaj echa jego nie do końca przemyślanych i niemile widzianych przez społeczeństwo działań.

Mandaty, immunitet, wydatki

Poseł Łukasz Tusk wsławił się już podczas swojej pierwszej kadencji, gdy uchylił się od zapłacenia mandatu za przekroczenie prędkości zasłaniając się immunitetem poselskim. Komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawy. złożył wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie Łukasza Tuska do odpowiedzialności karnej za wykroczenie. Na posiedzeniu sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich poseł Tusk nadal podtrzymywał stanowisko, że nie zapłaci mandatu. Dopiero po dostarczeniu ewidentnych dowodów winy przez Straż Miejską oraz naciski członków komisji spowodowały, że Tusk oznajmił, że zrzeknie się immunitetu.

O pośle zrobiło się też głośno, gdy w styczniu 2015 r postanowił wydać ponad 1,3 tys. zł z pieniędzy podatników na dwie książki, które miały się stać ozdobą jego biura poselskiego. Sam zainteresowany nie widzi w tym nic niestosownego.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!