Kim jest Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold? Sylwetka Katarzyny P.

Katarzyna P., żona szefa Amber Gold Marcina P., została aresztowana na trzy miesiące. Podejrzana jest o oszustwa wobec co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold na kwotę prawie 668 mln zł. Do wcześniejszych 8 zarzutów dołączyły kolejne 3. Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o żonie prezesa Amber Gold?

Katarzyna P.: jakie otrzymała zarzuty?

Według zeznań Marcina P. jego żona Katarzyna P. nie znała sytuacji, która panowała w firmie, i nie podejmowała razem z mężem decyzji w firmie. Była jedynie figurantem. Jednak po przesłuchaniu 200 byłych pracowników Amber Gold prokuratura podjęła decyzję o postawieniu Katarzynie P. trzech zarzutów, w tym najcięższego – oszustwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu z mężem. Jeżeli zarzut ten zostanie udowodniony, Katarzynie P. grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Katarzyna P. postawionych ma łącznie 11 zarzutów, m.in. o oszustwa polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem, poświadczenia nieprawdy, wyłudzenia oraz uczynienie z oszustw stałego źródła dochodu.

Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o przeszłości żony prezesa Amber Gold?

Katarzyna P. (pochodząca z przedmieść Gdańska) została żoną Marcina Stefańskiego (Marcin P. przyjął nazwisko żony) pół roku przed założeniem w 2008 roku spółki Salony Finansowe Ex, która zmieniła potem nazwę na Amber Gold. Początkowo młodzi małżonkowie mieszkali w skromnym domku matki i dziadka Katarzyny P. Na placu w pobliżu mieszkali inni członkowie rodziny Plichtów, którzy pamiętają nocne naloty policji w poszukiwaniu Marcina Stefańskiego. Katarzyna P. założyła firmę, chociaż nie wiedziała zbyt dużo o finansach (ma wykształcenie średnie, a jej rodzice zajmują się rolnictwem). Wraz z rozwojem Amber Gold małżonkowie zamieszkali w dziewięćdziesięciometrowym apartamencie przy marinie na Motławie. Naprzeciwko zamieszkała teściowa Marcina P.

Katarzyna P. nie przyznaje się do zarzutów postawionych przez prokuraturę, pomimo obciążających ją dowodów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/04/2013

Zobacz też

Nerwy ze stali, odc. 1: Chwytanie dzikich zwierząt. Jak odławia się wilki i jelenie? WIDEO Nerwy ze stali, odc. 1: Chwytanie dzikich zwierząt. Jak odławia się wilki i jelenie? WIDEO W tym odcinku podążamy za dwoma ekspertami, którzy podróżują w poszukiwaniu niebezpiecznych zwierząt, jakimi są jelenie i wilki. Ich praca polega na ochronie tych zwierząt – co czasem łączy się z koniecznością ich odłowienia i przetransportowania gdzie indziej. Przyglądamy się pracy perfekcyjnego duetu podróżującego helikopterem, w którego skład wchodzą Paul Dubois – pilot i Roland Lemieux – łowca. Nadwaga i otyłość – czym się różnią? Nadwaga i otyłość – czym się różnią? Nadwaga i otyłość są problemem współczesnego społeczeństwa. Coraz więcej mówi się o problemie nadwagi i otyłości, często jednak pojęcia te stosowane są wymiennie, co oczywiście jest błędem. Czym nadwaga różni się od otyłości? Kiedy nadwaga zmienia się w otyłość? Agnieszka Holland: co warto wiedzieć o polskiej reżyserce? Agnieszka Holland: co warto wiedzieć o polskiej reżyserce? Kim jest Agnieszka Holland? Dlaczego powinniśmy znać jej dokonania? Na FOKUS TV będziemy mogli obejrzeć jedno z jej dzieł - ale oprócz dokonań filmowych warto znac inne osiągnięcia Holland. Między innymi to, że jako pierwsza kobieta pełni funkcję przewodniczącej Eurropejskiej Akademii Filmowej. Na czym polega zabieg zmniejszenia żołądka? Na czym polega zabieg zmniejszenia żołądka? Otyłość uważana jest za jedno z zagrożeń cywilizacyjnych społeczeństw wysokorozwiniętych. Jednym ze sposobów leczenia jest zabieg zmniejszania żołądka, któremu poddaje się coraz więcej osób. Mówimy, na czym polega operacja zmniejszenia żołądka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!