Kim jest Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold? Sylwetka Katarzyny P.

Katarzyna P., żona szefa Amber Gold Marcina P., została aresztowana na trzy miesiące. Podejrzana jest o oszustwa wobec co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold na kwotę prawie 668 mln zł. Do wcześniejszych 8 zarzutów dołączyły kolejne 3. Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o żonie prezesa Amber Gold?

Katarzyna P.: jakie otrzymała zarzuty?

Według zeznań Marcina P. jego żona Katarzyna P. nie znała sytuacji, która panowała w firmie, i nie podejmowała razem z mężem decyzji w firmie. Była jedynie figurantem. Jednak po przesłuchaniu 200 byłych pracowników Amber Gold prokuratura podjęła decyzję o postawieniu Katarzynie P. trzech zarzutów, w tym najcięższego – oszustwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu z mężem. Jeżeli zarzut ten zostanie udowodniony, Katarzynie P. grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Katarzyna P. postawionych ma łącznie 11 zarzutów, m.in. o oszustwa polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem, poświadczenia nieprawdy, wyłudzenia oraz uczynienie z oszustw stałego źródła dochodu.

Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o przeszłości żony prezesa Amber Gold?

Katarzyna P. (pochodząca z przedmieść Gdańska) została żoną Marcina Stefańskiego (Marcin P. przyjął nazwisko żony) pół roku przed założeniem w 2008 roku spółki Salony Finansowe Ex, która zmieniła potem nazwę na Amber Gold. Początkowo młodzi małżonkowie mieszkali w skromnym domku matki i dziadka Katarzyny P. Na placu w pobliżu mieszkali inni członkowie rodziny Plichtów, którzy pamiętają nocne naloty policji w poszukiwaniu Marcina Stefańskiego. Katarzyna P. założyła firmę, chociaż nie wiedziała zbyt dużo o finansach (ma wykształcenie średnie, a jej rodzice zajmują się rolnictwem). Wraz z rozwojem Amber Gold małżonkowie zamieszkali w dziewięćdziesięciometrowym apartamencie przy marinie na Motławie. Naprzeciwko zamieszkała teściowa Marcina P.

Katarzyna P. nie przyznaje się do zarzutów postawionych przez prokuraturę, pomimo obciążających ją dowodów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!