Kim jest Hanna Polk? Czym zajmuje się była żona Piotra Polka?

Śmierć, zdrada, depresja, strata domu. Życiorys Hanny Polk jest jednym z najtragiczniejszych w polskim show biznesie. Piękna i utalentowana aktorka przez całe życie musiała borykać się z wieloma problemami, które przypłaciła depresją. Mówimy, kim jest Hanna Polk, była żona Piotra Polka.

Była żona Piotra Polka, Hanna Polk z domu Wrycza urodziła się 18 września 1963 roku. W wieku 23 lat ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W 1986 roku wyróżniona została nagrodą indywidualną za rolę w przedstawieniu "Ballada o ostatnich" na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

>>> Kim jest Piotr Polk? Dlaczego pomaga pierwszej żonie? (KLIKNIJ)

Polk zadebiutowała w filmie "Żuraw i czapla" w dwa lata po ukończeniu studiów. Aktorkę zobaczyć możemy również w takich produkcjach, jak "Seszele", "Cwał", czy "Sztuka kochania". 

Hanna oprócz bycia aktorką jest również... wykwalifikowanym pilotem wycieczek zagranicznych.

Aktorka znana jest, jednak przede wszystkim ze swojego burzliwego życia prywatnego. Hanna była pierwszą żoną Piotra Polka, którego poznała na studiach aktorskich. Aktorzy byli jedną z najpopularniejszych par tamtych lat. Niestety już po pierwszym roku małżeństwa w ich związku pojawiły się problemy. Aby zarobić trochę pieniędzy, para zdecydowała się wyjechać do Francji, gdzie Piotr trudnił się stolarką, zaś Hanna pracowała jako sprzątaczka, opiekunka do dzieci, kelnerka w barze szybkiej obsługi oraz pilot wycieczek zagranicznych (Polk zna biegle francuski i angielski).

Dramatyczne wydarzenia w życiu Hanny Polk

Po powrocie pary do Polski zmarła matka, a chwilę później ojciec Hanny. W niedługim czasie Piotr Polk związał się z Magdaleną Wołłejko, dla której zostawił żonę. Śmierć rodziców aktorki oraz zdrada i odejście Piotra sprawiły, że Hanna wpadła w depresję. Zamknięta w czterech ścianach, przestała chodzić na castingi, spotykać się ze znajomymi oraz poznawać nowych ludzi. 

Z depresji wyleczyła Hannę nowa miłość. Aktorka związała się z Markiem Kurkowskim. Para wzięła ślub w 2002 roku. Z małżeństwa tego aktorka ma dwójkę dzieci: Franka i Kubę. Osiem lat później Marek zmarł, a utrzymanie domu i wychowanie dzieci spoczęło na barkach Hanny. Niestety, tuż przed śmiercią firma, w której pracował Marek zwolniła go i nie wypłaciła wdowie żadnej rekompensaty finansowej. Aktorka nie była w stanie spłacić kredytu zaciągniętego na dom. Jakby nieszczęść było mało - bardzo poważnie złamała nogę, co unieruchomiło ją na wiele miesięcy.

Zamieszkała w Domu Artystów Skolimowie, jednak ostatnio, dzięki pomocy przyjaciół zamieszkała w dwupokojowym mieszkaniu w centrum Warszawy. Do czasu aż nie ustabilizuje się jej sytuacja finansowa Franek i Kuba mieszkać będą u siostry Hanny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/08/2013

Zobacz też

Dlaczego koty lubią oliwki? Dlaczego koty lubią oliwki? Dlaczego koty lubią oliwki? Rybka, mięso, mięta – te przysmaki niemal każdy wpisze do kociego jadłospisu. Niektóre smakołyki, którymi zajadać się mogą nasze kanapowce bywają jednak szokujące. Przykład – oliwki, które koty uwielbiają. Sprawdź, dlaczego koty tak lubią jeść oliwki. Jak wyjąć kleszcza kotu? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z kota? Jak wyjąć kleszcza kotu? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z kota? Kleszcze są niebezpieczne dla zwierząt. Powinniśmy stosować preparaty odstraszające kleszcze, które kupimy w lecznicy weterynaryjnej, a niektóre w aptece. Jednak nie chronią one całkowicie zwierzęcia. Jeśli sie pojawi na skórze kota kleszcz, trzeba go umiejętnie wyjąć. Zobacz, jak wyjąć kleszcza kotu. Katastrofy stulecia. Gdzie doszło do największych tragedii XX wieku. 7 najgorszych katastrof Katastrofy stulecia. Gdzie doszło do największych tragedii XX wieku. 7 najgorszych katastrof Trzęsienia ziemi od setek lat pochłaniają ofiary. Mimo postępu technologicznego i doświadczenia, wciąż dochodzi do tragedii. Skutki trzęsienia ziemi bywają nie do zatarcia. Zobacz, gdzie do dziś ludzie nie mogą sobie poradzić ze stratami? ODCISKI PALCÓW dlaczego każdy ma inne? Czym zajmuje się daktyloskopia? ODCISKI PALCÓW dlaczego każdy ma inne? Czym zajmuje się daktyloskopia? Odciski palców to nic innego tylko odciski naszych linii papilarnych. Linie papilarne to wypukłe bruzdy, zwane listewkami naskórka, znajdujące się na spodniej powierzchni skóry dłoni i stóp. A więc nie tylko na opuszkach palców. Każdy człowiek ma je inne, jedynie u bliźniąt jednojajowych są identyczne lub stanowią lustrzane odbicie. Dlaczego każdy człowiek ma jedyne na świecie odciski palców, jak można to wykorzystać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!