Kim jest Gareth Bale? Gareth Bale - najdroższy piłkarz w historii

Gareth Bale trafił do Realu Madryt za, oficjalnie, sto milionów euro. Oznacza to, że aktualnie jest najdroższym piłkarzem w historii piłki nożnej. Kim jest i gdzie do tej pory grał Bale? Jak przebiegała jego kariera?

Rekordowy transfer Realu Madryt

Real Madryt zapłacił za Garetha Bale'a sto milionów euro. Przynajmniej wedługo oficjalnych informacji - ale o tym w dalszej części tekstu. Oznacza to, że ten 24-letni Walijczyk jest aktualnie najdroższym piłkarzem na świecie. Choć zarabiać będzie prawie dwa razy mniej niż dotychczasowy rekordzista, Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, to właśnie Florentino Peres, prezes Realu Madryt, dokonał pięciu najdroższych transferów w historii. To właśnie on kupował po kolei:

  • Luisa Figo - za 56 milionów euro

  • Zinedine Zidane'a - za 58 milionów euro

  • Kakę - za 66 milionów euro

  • Cristiano Ronaldo - za 94 miliony euro

  • Gareth Bale'a - za 100 milionów euro

Wracając jednak do pieniędzy, jakie zostały przekazane Tottenhamowi - oficjalnie mówi się o stu milionach euro, choć wśród piłkarskich dziennikarzy krążą plotki, iż cały transfer kosztował trochę mniej - 91 milionów. Co prawda Anglicy dostaną "stówę", ale tylko dlatego że "Królewscy" płacić będą w czterech ratach, a reszta jest odsetkami. W ten sposób Gareth Bale nie byłby wcale najdroższy. Czy więc Peres i spółka specjalnie podnieśli oficjalną sumę, by podgrzać atmosferę wobec klubu?

Gareth Bale - piłkarz, który mógł nie grać

Oczywiście jest to zdanie trochę na wyrost, bo Walijczyk nigdy nie powiedział, że chciałby zakończyć karierę. Jeśli jednak zagłębimy się w jego piłkarskiej ścieżce, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że jeśli by zawiesił buty na kołku, to nie byłoby w tym nic dziwnego. Wszyscy dziennikarze na Wyspach pisali bowiem o Bale'u jedynie prześmiewczo, praktycznie zawsze używając w swoich tekstach słowa "pechowiec". Dlaczego? W przeciągu swoich pierwszych 24 występów w barwach Tottenhamu... nie wygrał ani jednego.

Wtedy również grał na wielu pozycjach. Zaczynał jako lewy obrońca, później przeniósł się nieco do przodu, na pomoc, by stamtąd trafić na środek pomocy... Dziś jest tak naprawdę wolnym elektronem, ale ciężko nie zgodzić się z tym, że gdzie by nie zagrał - zawsze robi różnicę. W końcu takiemu piłkarzowi wypada, prawda?

Gareth Bale przygodę z piłką zaczynał w Southampton, w wieku ośmiu lat. Miał jednak problemy ze zdrowiem, przez co omal stamtąd nie wyleciał. Pomogli mu rodzice, którzy się za nim wstawili u samego prezesa, prosząc o jeszcze trochę czasu dla ich syna. Myślimy, że dziś Gareth jest im za to wdzięczny.

Najzabawniejsze jednak w tym wszystkim wydaje się to, iż Bale jest... bardzo skromnym człowiekiem. Już od liceum chodzi z tą samą dziewczyną, co udowadnia po każdej strzelonej bramce. Po najważniejszych zwycięstwach, kiedy to sam "ciągnął" Tottenham, wstydził się wyjść przed kamery. Oczywiście to wszystko jest piękne, tworzy wspaniałą historię - jedną z tych, które tak uwielbiamy.

Ale aktualnie jest tylko najdroższym piłkarzem. Teraz zostało mu jedno - udowodnić, że może być najlepszy. Na pewno wszyscy na niego patrzą i ściskają mocno kciuki. Bo jak nie kibicować Walijczykowi, który z Realem Madryt wita się po hiszpańsku? I to nie tylko mówiąć "Hola" ale całe, pełne zdania? Wciąż młody, wiecznie uśmiechnięty, walczący w każdym meczu. No i ta skromność. Czy można go nie pokochać?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!