Kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego? [SYLWETKA]

Barbara Jaruzelska była jedną z najbardziej tajemniczych żon oficjeli w historii Polski. Całe życie poświęciła karierze naukowej, córce i dbaniu o dom. Nie pokazywała się publicznie, nie uczestniczyła też w życiu politycznym. Mówimy, kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Gdzie Jaruzelski poznał przyszłą żonę?

Wojciech Jaruzelski wspominał: „Poznałem swoją żonę w marcu 1955 roku na koncercie chopinowskim. Byłem na koncercie pianisty chińskiego Fu-Tsunga (był znakomity). W czasie przerwy spostrzegłem młodą kobietę, która zwróciła moją uwagę. Na tym koncercie był również nasz wspólny znajomy. Poprosiłem, aby mnie przedstawił i tak się zaczęło”. Barbara była wtedy członkinią Wojskowego Zespołu Pieśni i Tańca.

Jaruzelski wziął ślub (cywilny) z Barbarą Haliną Jaskólską w 1960 roku w Szczecinie, gdzie wówczas był dowódcą 12 dywizji zmechanizowanej.

Jaruzelska – liceum dla pracujących i kariera naukowa

W 1963 roku urodziła się ich jedyne dziecko – Monika Jaruzelska. Barbara Jaruzelska po ślubie ukończyła korespondencyjne liceum dla pracujących. W roku 1969 obroniła pracę magisterską pt. „Aproksymatywne systemy nauczania niemieckiego w szkołach średnich” na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po obronie doktoratu Barbara Jaruzelska została wykładowcą Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW.

Barbara Jaruzelska – z dala od polityki

Naród pierwszy raz zobaczył Barbarę Jaruzelską, kiedy do władzy doszedł Gorbaczow. Żona Jaruzelskiego nigdy nie próbowała aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym. Obroniła dysertację doktorską, pracowała jako wykładowca na UW, zajmowała się córką i domem.

Barbara Jaruzelska, chłodna żona i matka

W książce autobiograficznej pt. „Towarzyszka panienka” Monika Jaruzelska wzmiankuje, że znajomi Barbary i Wojciecha Jaruzelskich postrzegają generałową jako osobę władczą i skłonną do samouwielbienia.

Sama Monika Jaruzelska dodaje, że Barbara Jaruzelska nie była cierpliwą i ciepłą matką. Co roku, gdy Jaruzelski chciał spędzać święta Bożego Narodzenia z choinką i opłatkiem, ona starała mu się to wyperswadować.

Obecnie Barbara Jaruzelska zajmuje się chorym na raka mężem i pomstuje na dziennikarzy, którzy chcą skontaktować się z generałem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 05/06/2013

Zobacz też

Co to jest DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI? Co to jest DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI? Domniemanie niewinności należy do praw podstawowych, respektowanych przez większość państw na świecie. Na czym dokładnie polega ta zasada? Jak reguluje ją polskie prawo, a jak międzynarodowe? Mówimy, czym jest domniemanie niewinności. Jakie są najlepsze filmy erotyczne? Ranking 10 słynnych filmów erotycznych Jakie są najlepsze filmy erotyczne? Ranking 10 słynnych filmów erotycznych Kino erotyczne - enfant terrible kinematografii, zepchnięte na margines filmowego świata, niesłusznie kojarzone z pornografią. Wielką stratą byłoby pozostawienie tych arcydzieł erotyzmu w obszarze tabu. Jeśli jednak oglądać, to te najlepsze - oto zestawienie 10 najlepszych filmów erotycznych. Poznaj TOP 10 filmów erotycznych! Jakie są zalety gorącego pocałunku? Dlaczego warto się namiętnie całować? Jakie są zalety gorącego pocałunku? Dlaczego warto się namiętnie całować? Pocałunki to nie tylko przyjemność, nierzadko prowadząca nawet do orgazmu, ale i samo zdrowie. Im częściej i im bardziej gorąco bedziesz się całować, tym większe szanse na lepsze zdrowie i dłuższe życie. Naukowcy przekonują, że już jeden gorący pocałunek dziennie to o pięć lat dłuższe życie! Dlatego całuj się, ile tylko możesz. Jakie pory doby są najlepsze na seks i dlaczego właśnie wtedy warto go uprawiać? Jakie pory doby są najlepsze na seks i dlaczego właśnie wtedy warto go uprawiać? Podobno każda pora na miłosne igraszki jest dobra, ale seksuolodzy od lat przekonują, że niektóre pory są lepsze od innych. Ma to związek przede wszystkim z poziomem hormonów płciowych, a ich wydzielanie zależy w dużej mierze właśnie do pór doby. Mówimy kiedy najlepiej się kochać, by osiągnąć jak największą satysfakcję!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!