Kim jest BARBARA GIERTYCH, żona Romana Giertycha? Czym się zajmuje?

Barbara Giertych jest, jak jej mąż, prawnikiem. Zajmuje się z ramienia Kościoła rozwodami. Jest tzw. adwokatem kościelnym przy Sądzie Metropolitarnym w Warszawie. Ma też swoją firmę.

Kilka lat temu Barbara Giertych została mianowana przez Arcybiskupa Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego na stanowisko adwokata przy Sądzie Metropolitalnym w Warszawie. Zajmuje się stwierdzaniem nieważności małżeństw przez Kościół Katolicki. Żona Romana Giertycha może też np. reprezentować żonę bądź małżonka w postępowaniu przed sądem, w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Barbara Giertych i Roman Giertych pracują w tym samym miejscu. W centrum Warszawy, przy ul. Nowy Świat - w miejscu gdzie znajduje się kancelaria prawna Romana Giertycha.

Giertychowa jest również jedynym udziałowcem spółki Sarmacja Polska z o.o. Spółka zajmuje się m.in. górnictwem ropy naftowej, gazu ziemnego i produkcją wyrobów chemicznych. Siedziba spółki mieści się również w tym samym miejscu, co kancelaria jej męża.

Barbara Giertych pochodzi z Olsztyna, mieszka razem z mężem i dziećmi w podwarszawskim Józefowie. Jej młodzieńczą pasją była jazda konno. Ulubioną potrawą, którą potrafi ugotować są zupy: kartoflanka i pomidorowa.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!