Kim jest ANNA CZARTORYSKA, aktorka, arystokratka, dziewczyna Michała Niemczyckiego?

Anna Czartoryska to druga polska aktorka, w której żyłach płynie błękitna krew. Pierwszą jest oczywiście Beata Tyszkiewicz. Co łączy Annę Czartoryską z Ewą Komorowską i Stanisławem Komorowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej?

Anna Czartoryska urodziła się 8 stycznia 1984 w Warszawie. Ojcem aktorki jest arystokrata Stanisław Czartoryski (ur. 1939 r.). Do jej rodziny należał majątek w Konarzewie pod Poznaniem. Niestety po wkroczeniu Niemców do Polski w 1939 r. stracili go. Potem włości przeszły w ręce komunistów. Do dziś Czartoryscy bezskutecznie starają się o odzyskanie barokowego pałacu, otoczonego parkiem.

Gdy Ania była dzieckiem, jej tata w czasach PRL mimo świetnego wykształcenia i znakomitego nazwiska był ogrodnikiem. Po 1989 roku zaczął pracę w dyplomacji. Dzięki temu przyszła aktorka sześć lat spędziła z nim w Holandii, potem mieszkała w Norwegii i na Islandii.

Mama Ani to Ewa Komorowska (ur. 1959 r.), była solistka Opery Narodowej. Pochodzi z rodu Minkowskich, herbu Niezgoda. Mieszka w domu w Podkowie Leśnej. Małżeństwo rodziców Czartoryskiej rozpadło się, kiedy Anna była nastolatką: mama, sporo młodsza od ojca, wyszła za mąż za fizyka Stanisława Komorowskiego (+57 l.), który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Czartoryska skończyła I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (sekcja piosenki). Jako nastolatka była wokalistką w zespole rockowym.

Przez dwa lata studiowała też muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2009 r. ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po studiach została aktorką warszawskiego Teatru Współczesnego, gdzie debiutowała w spektaklach muzycznych „To idzie młodość” oraz „Moulin Noir”. Gościnnie występuje też w Teatrze Muzycznym Roma.

Ania wciąż czeka na debiut w filmie fabularnym. Na koncie ma na razie tylko role serialowe. Zagrała w „Przystani”, „Domu nad rozlewiskiem” „Nowej”, „Miłości nad rozlewiskiem”, „Życiu nad rozlewiskiem” i „ Na dobre i na złe” i w „Szpilkach na Giewoncie”.

Ania przez dwa lata była narzeczoną Piotra Adamczyka. Para rozstała się wiosną 2011 roku. Nie jest jednak samotna. Od września 2011 roku Czartoryska spotyka się z synem milionera, biznesmenem Michałem Niemczyckim. We wrześniu 2012 para się zaręczyła, ich ślub ma się odbyć latem 2013 r. 

Ania ma młodszego brata Michała, studenta socjologii. Mieszka w Warszawie w apartamencie na Powiślu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!