Kim jest AGATA BŁASZCZYKOWSKA, żona Jakuba Błaszczykowskiego?

Poznali się w Częstochowie siedem lat temu, zaręczyli się w 2007 roku, a od dwóch lat są małżeństwem i rodzicami małej Oliwki. Oto Agata Błaszczykowska - żona jednego z najlepszych obecnie polskich piłkarzy Kuby Błaszczykowskiego.

Kim jest Agata Błaszczykowska, żona Kuby Błaszczykowskiego?

Agata Błaszczykowska - z domu Gołaszewska - poznała swojego męża już ładnych parę lat temu, gdy Kuba Błaszczykowski zdecydowanie nie aspirował jeszcze do miana gwiazdy, choć utalentowanym piłkarzem był od zawsze. Miał osiem lat, gdy ze swojej wsi Truskolasy zaczął codziennie dojeżdżać 35 km, aby trenować w Rakowie Częstochowa. To właśnie w Częstochowie poznał swoją przyszłą żonę. Agata Gołaszewska była wtedy uczennicą liceum ogólnokształcącego, chodziła do klasy z rozszerzonym angielskim.

Śliczna blondynka wpadła piłkarzowi w oko, ale na początku była to znajomość niezobowiązująca - byli raczej parą dobrych znajomych. Gdy Kuba zaczął grać w Wiśle Kraków, nie mogli już spotykać się tak często i zaczęli do siebie pisać maile. Stopniowo ich związek stawał się coraz bardziej zażyły. Kuba i Agata zaręczyli się w czerwcu 2007 roku i wkrótce razem wyjechali do Dortmundu, bo Błaszczykowski podpisał kontrakt z Borusssią Dortmund. Po trzech latach para wzięła ślub. Uroczystość odbyła się 21 czerwca 2010 roku, w małym kościele nieopodal Ustronia. Wesele, na którym bawiło się około 200 osób, zorganizowano w luksusowym hotelu w Wiśle.

Agata Błaszczykowska jest nie tylko bardzo atrakcyjną kobietą. To przede wszystkim prawdziwa przyjaciółka i podpora męża. Piłkarz w wieku 11 lat, w tragicznych okolicznościach stracił matkę (zabił ją jego ojciec). Od tamtej pory największym marzeniem Kuby Błaszczykowskiego - obok kariery piłkarskiej - było stworzenie prawdziwego domu i kochającej się rodziny. Na szczęście spotkał kobietę, z którą udało mu się to marzenie spełnić.

20 kwietnia 2011 roku Agata Błaszczykowska urodziła córeczkę Oliwię. Piłkarz wspierał żonę podczas porodu. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

TOMASZ SZYMAŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grudziądza. Zobacz SYLWETKĘ posła TOMASZ SZYMAŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grudziądza. Zobacz SYLWETKĘ posła Tomasz Szymański, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Debiutant w sejmowych ławach oraz działacz społeczny w rodzinnym Grudziądzu. WALDEMAR SŁUGOCKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Sulechowa. Zobacz SYLWETKĘ posła WALDEMAR SŁUGOCKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Sulechowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Waldemar Sługocki, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Publicysta i działacz samorządowy. Nazwany "złotym dzieckiem lubuskiej polityki". Sam o sobie mówi: "w swojej karierze przeszedłem wszystkie szczeble administracji. Zaczynałem jako starszy referent, potem podinspektor, inspektor, główny specjalista, kierownik wydziału, zastępca dyrektora, wiceburmistrz, dyrektor i obecnie wiceminister". Lubuszanie mu zaufali i dzięki nim otrzymał mandat posła. BOŻENA SŁAWIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sulęcina. Zobacz SYLWETKĘ posła BOŻENA SŁAWIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sulęcina. Zobacz SYLWETKĘ posła Bożena Sławiak, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Pedagog, bibliotekoznawca i samorządowiec. KRYSTYNA SKOWROŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Mielca. Zobacz SYLWETKĘ posła KRYSTYNA SKOWROŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Mielca. Zobacz SYLWETKĘ posła Katarzyna Skowrońska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 23 (OKW Rzeszów). Prezes zarządu banku i działaczka samorządowa. Od 2001 roku z ramienia PO jest posłanką na Sejm RP (IV, V i VI kadencja Sejmu) w okręgu rzeszowskim. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku zdobyła aż 25 174 glosów. Zobacz kim jest i co osiągnęła Krystyna Skowrońska. 

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!