Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz odkrycia 300 różnych patentów, skrywał prawie tyle samo tajemnic. Dzięki temu, że w życiu otarł się o śmierć, poszedł na studia inżynierskie. Tam właśnie zainteresował się elektrycznością.

Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla zaprojektował silnik elektryczny na prąd zmienny. Kiedy w 1884 wyemigrował do USA, z 4 dolarami w kieszeni, chciał do tego pomysłu przekonać zwolennika prądu stałego, czyli wielkiego Thomasa Edisona. Niestety musiał żyć w cieniu swojego pracodawcy, który nie zapłacił mu za ciężką pracę.

Tesla był geniuszem nie tylko ze względu na wynalazki, ale niezwykłe umiejętności. Tesla był hiper poliglotą, biegle władał 8 językami. Tesli zawdzięczamy silnik elektryczny, cewkę Tesli, dynamo rowerowe, czy opracowanie teorii radia. Ostatnie odkrycie doprowadziło go do bankructwa i śmierci, ponieważ do końca życia sądził się z Marconim, uznawanym za odkrywcę radia. Sąd Najwyższy w USA przyznał rację Tesli, niestety dopiero po jego śmierci.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Czym jest After Wedding Party? Dlaczego warto wybrać się na tę imprezę? Czym jest After Wedding Party? Dlaczego warto wybrać się na tę imprezę? Chcielibyście jeszcze raz przeżyć swoje własne wesele? Nic straconego! Firma Fajne wesele wpadła na pomysł organizowania balu karnawałowego, na którym obowiązkowe są... stroje ślubne. Ta coroczna impreza już zyskała sobie rzeszę fanów. Zobacz czym jest After Wedding Party? Wycieczka objazdowa po Mazurach. Jak przepłynąć jezioro Kisajno? Wycieczka objazdowa po Mazurach. Jak przepłynąć jezioro Kisajno? Po tragicznej nawałnicy w sierpniu 2007 niektórzy doszli do wniosku, że pływanie jachtem po mazurskich jeziorach jest niebezpieczne. Jednak uważny żeglarz zauważy, że trudności nawigacyjne są niewielkie, zwłaszcza kiedy zna się trudne miejsca.Tylko w Mowimyjak.pl cykl tekstów dla każdego o tym jak organizować wycieczkę objazdową po Mazurach.  Czy Mazury są niebezpieczne? Radzimy, jak przepłynąć Kanał Giżycki i Niegociński Czy Mazury są niebezpieczne? Radzimy, jak przepłynąć Kanał Giżycki i Niegociński Po tragicznej nawałnicy w sierpniu 2007 niektórzy doszli do wniosku, że Mazury są niebezpieczne. Jednak świadomy i uważny żeglarz wie, że trudności nawigacyjne są niewielkie, zwłaszcza kiedy zna się trudne miejsca. Tylko w Mowimyjak.pl cykl tekstów dla każdego o tym jak organizować wycieczkę objazdową po Mazurach.  Czy Mazury są niebezpieczne? (9)Północny brzeg Niegocina Czy Mazury są niebezpieczne? (9)Północny brzeg Niegocina Po tragicznej nawałnicy w sierpniu 2007 niektórzy doszli do wniosku, że tak. Ale dla świadomego i uważnego żeglarza trudności nawigacyjne są niewielkie, zwłaszcza kiedy zna się trudne miejsca. By uzyskac tę świadomość wymienimy je w krótkim cyklu opisów.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!