Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz odkrycia 300 różnych patentów, skrywał prawie tyle samo tajemnic. Dzięki temu, że w życiu otarł się o śmierć, poszedł na studia inżynierskie. Tam właśnie zainteresował się elektrycznością.

Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla zaprojektował silnik elektryczny na prąd zmienny. Kiedy w 1884 wyemigrował do USA, z 4 dolarami w kieszeni, chciał do tego pomysłu przekonać zwolennika prądu stałego, czyli wielkiego Thomasa Edisona. Niestety musiał żyć w cieniu swojego pracodawcy, który nie zapłacił mu za ciężką pracę.

Tesla był geniuszem nie tylko ze względu na wynalazki, ale niezwykłe umiejętności. Tesla był hiper poliglotą, biegle władał 8 językami. Tesli zawdzięczamy silnik elektryczny, cewkę Tesli, dynamo rowerowe, czy opracowanie teorii radia. Ostatnie odkrycie doprowadziło go do bankructwa i śmierci, ponieważ do końca życia sądził się z Marconim, uznawanym za odkrywcę radia. Sąd Najwyższy w USA przyznał rację Tesli, niestety dopiero po jego śmierci.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

PARKI DINOZAURÓW. Gdzie warto pojechać z dzieckiem? PARKI DINOZAURÓW. Gdzie warto pojechać z dzieckiem? Ogromne prehistoryczne gady fascynują nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W Polsce jest coraz więcej miejsc, w których podejrzeć można jak wyglądały i żyły dinozaury. Poświęcone im parki rozrywki to doskonały pomysł na długi weekend z dziećmi. Zobacz, gdzie warto pojechać, by spędzić czas z dinozaurami. Co warto zobaczyć w TOSKANII? Dlaczego o PIAZZA DEL CAMPO w SIENIE mówi się, że jest najpiękniejszym placem na świecie? Co warto zobaczyć w TOSKANII? Dlaczego o PIAZZA DEL CAMPO w SIENIE mówi się, że jest najpiękniejszym placem na świecie? Serce Sieny, średniowieczny plac Piazza del Campo jest uznawany za najpiękniejszą przestrzeń miejską na świecie. Każdego roku odwiedzają go miliony turystów, najwięcej w dniach, gdy odbywa się gonitwa końska Palio di Siena: 2 lipca i 6 sierpnia. Co wyróżnia to miejsce spośród innych placów Toskanii, Europy i świata? Dlaczego podczas urlopu w Toskanii, trzeba odwiedzić Sienę i ten piękny plac? Jaki jest pomysł na szerzenie Boga wśród ochrzczonych ateistów? Jaki jest pomysł na szerzenie Boga wśród ochrzczonych ateistów? Nowa Ewangelizacja potrzebna jest, ponieważ się ciągle zmieniamy. Każdego dnia jesteśmy inni. Aby nie zatrzymać się w naszym rozwoju duchowym, aby nie zatrzymać się na poziomie I Komunii św. potrzebujemy wciąż nowej ewangelizacji - mówi ks. Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyk Kościoła Katolickiego Jaka jest historia myszki do komputera? Jaka jest historia myszki do komputera? W XXI wieku, w erze telefonii komórkowej, internetu i komputerów, nie wyobrażamy sobie egzystencji bez takiej drobnostki jak myszka. Co prawda są touchpady, które ją skutecznie zastępują, ale tylko w laptopach. Jednak komputery stacjonarne wciąż odgrywają znaczącą rolę. Kto więc wymyślił myszkę komputerową? Jak działa to małe-wielkie urządzenie?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!