Kiedy świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA, a kiedy DZIEŃ MĘŻCZYZNY?

Święto kobiet, kiedy jest, każdy wie. Ale kiedy swoje święto obchodzą mężczyźni? Na świecie aż dwa dni przeznaczone są dla uczczenia panów: Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzn. Kiedy je obchodzimy? Jak to wygląda w Polsce?

8 marca panowie w całej Polsce zobowiązani są wręczyć swoim wybrankom, ale i nie tylko, co najmniej symbolicznego tulipana. Dzień Kobiet to dla nas niemal święto narodowe. Inaczej rzecz ma się z panami. Najpopularniejszym „męskim” świętem jest obchodzony 30 września  Dzień Chłopaka. Historia tego święta jest niejasna, jednak dzień ten szybko znalazł swoje mocne miejsce wśród innych świątecznych dat - dziewczyny chętnie obdarowują tego dnia swoich ukochanych, ale i kolegów.

>>> Wszystko o Dniu Mężczyzn [KLIKNIJ!]

Dzień Mężczyzny od kilku lat próbuje się świętować w Polsce 10 marca, jednak jak na razie z marnym skutkiem. Co ciekawe, najwyraźniej panowie w Polsce lekko nie mają, bo tego też dnia obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Data jak widać jest dość sugestywna i być może w tym tkwi tajemnica niepopularności tego święta – najwidoczniej panie uważają, że panom daleko jeszcze do bohaterskiego męczeństwa i dziękować im, jak na razie, nie ma za co.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 27/09/2012

Zobacz też

Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Architekt jest wybredny, architekt jest wymagający, architekt interesuje się... architekturą, architekt chciałby... budować ikony, architekt nie ma czasu na nic, co nie wiąże się z budowaniem, architekt lubi wyzwania, cokolwiek wymyślisz LEGO Architecture będzie najlepszym prezentem. Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Szkolne Kasy Oszczędności powstały w 1927 r. Tworzyła je Pocztowa Kasa Oszczędności, której następcą jest PKO Bank Polski, kontynuujący tradycje swojej poprzedniczki w zakresie finansowej edukacji uczniów szkół podstawowych. Do 1939 r. Szkolne Kasy Oszczędności działały w niemal 14 tysiącach szkół i zrzeszały ponad milion członków. Obecnie w programie uczestniczy blisko 2 tys. szkół. W SKO oszczędza ok. 150 tys. dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy.   Dlaczego seks tantryczny nie zawsze jest wskazany? Dlaczego seks tantryczny nie zawsze jest wskazany? Seks tantryczny, seks taoistyczny... Każde z tych określeń oznacza taki rodzaj współżycia, który dalekowschodni mistrzowie ars amandi uważali za szczególny. Równiez i w naszej kulturze uznawany jest on za niezwykle podniecający i kojarzony z "wyższą szkołą jazdy". Ale to nie do końca prawda. Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Czy częste wytryski są korzystne dla zdrowia mężczyzny? Niektórzy seksuolodzy wciąż zalecają parom, pragnącym mieć dziecko, aby mężczyzna przez kilka dni przed poczęciem powstrzymywał się od współżycia, tym samym oszczędzając swoje plemniki na ten cel. Okazuje się jednak, że "oszczędzanie" nasienia nie ma korzystnego wpływu na jakośc plemników.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!