Kiedy świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA, a kiedy DZIEŃ MĘŻCZYZNY?

Święto kobiet, kiedy jest, każdy wie. Ale kiedy swoje święto obchodzą mężczyźni? Na świecie aż dwa dni przeznaczone są dla uczczenia panów: Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzn. Kiedy je obchodzimy? Jak to wygląda w Polsce?

8 marca panowie w całej Polsce zobowiązani są wręczyć swoim wybrankom, ale i nie tylko, co najmniej symbolicznego tulipana. Dzień Kobiet to dla nas niemal święto narodowe. Inaczej rzecz ma się z panami. Najpopularniejszym „męskim” świętem jest obchodzony 30 września  Dzień Chłopaka. Historia tego święta jest niejasna, jednak dzień ten szybko znalazł swoje mocne miejsce wśród innych świątecznych dat - dziewczyny chętnie obdarowują tego dnia swoich ukochanych, ale i kolegów.

>>> Wszystko o Dniu Mężczyzn [KLIKNIJ!]

Dzień Mężczyzny od kilku lat próbuje się świętować w Polsce 10 marca, jednak jak na razie z marnym skutkiem. Co ciekawe, najwyraźniej panowie w Polsce lekko nie mają, bo tego też dnia obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Data jak widać jest dość sugestywna i być może w tym tkwi tajemnica niepopularności tego święta – najwidoczniej panie uważają, że panom daleko jeszcze do bohaterskiego męczeństwa i dziękować im, jak na razie, nie ma za co.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!