Kiedy potrzebna jest WIZA? Do których państw można pojechać BEZ WIZY, a w których wiza jest wymagana?

Nie do wszystkich państw – nawet europejskich - można wjechać bez wizy. Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, czy nie potrzebujesz wizy i gdzie możesz ją uzyskać.

Szczegółowych informacji na temat zasad wjazdu i pobytu na terytorium poszczególnych państw udzielają ich przedstawicielstwa dyplomatyczne lub urzędy konsularne.

Gdzie zawsze z wizą?

Wiza jest wymagana na przykład przy wyjazdach do takich państw jak Australia, Białoruś, Chiny, Egipt, Indie, Jordania, Kenia (można ją otrzymać na granicy), Kuba, Mali, Mongolia, Rosja, USA, Turcja (można ją otrzymać na granicy), Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Gdzie bez wizy, ale z ograniczeniem czasu pobytu?

Do wielu państw można wybrać się turystycznie bez wizy, ale czas takiego pobytu jest ograniczony.

90-dniowy okres bezwizowy obowiązuje na przykład w Andorze, Argentynie, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chorwacji, na Cyprze, w Czarnogórze, Danii, Dominikanie, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Izraelu, na Litwie, w Luksemburgu, na Łotwie, Malcie, w Meksyku, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Serbii, na Seszelach, w Szwajcarii, Szwecji, Tunezji, na Ukrainie, Węgrzech, we Włoszech.

Na maksymalnie 30 dni możemy wybrać się bez wizy do RPA, Sri Lanki i Tajlandii.

W Wielkiej Brytani można przebywać bez wizy przez 180 dni, a w Kanadzie przez 6 miesięcy (pod warunkiem posiadania paszportu biometrycznego; posiadacze zwykłych paszportów muszą mieć wizę, żeby wjechać do Kanady).

Uwaga! Podane zasady nie dotyczą wyjazdów na pobyt stały, w celu podjęcia nauki lub pracy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.msz.gov.pl.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Co to jest plaża? Ile kilometrów plaż jest w Polsce? Co to jest plaża? Ile kilometrów plaż jest w Polsce? Plaża. Teoretycznie wszyscy wiemy co to jest. Jaka plaża jest najlepsza? Zapewne szeroka, czysta i pusta. Czy są takie plaże w Polsce? Szczególnie podczas wakacji szukamy takich miejsc i pewnie niektórym to się udaje… ILE zarabiają PREZESI w spółkach SKARBU PAŃSTWA? Dlaczego ustawa kominowa nie ogranicza zarobków prezesów? ILE zarabiają PREZESI w spółkach SKARBU PAŃSTWA? Dlaczego ustawa kominowa nie ogranicza zarobków prezesów? Król Hiszpanii Juan Carlos obniżył swoje wynagrodzenie oraz wynagrodzenia innych członków rodziny, w tym syna Księcia Filipa, o 7,1%. W związku z kryzysem o tyle bowiem obniżono w Hiszpanii pensje urzędnikom i innym pracownikom sfery budżetowej. Również w Polsce Donald Tusk zapowiada, że nadchodzą ciężkie czasy. Tymczasem dane o zarobkach prezesów polskich spółek Skarbu Państwa (m.in. PGNiG, PZU, PKO BP) przyprawiają o zawrót głowy, mimo że obowiązująca obecnie ustawa kominowa ogranicza wysokość zarobków prezesów takich spółek do wysokości sześciokrotnej średniej krajowej. Dlaczego tak się dzieje? PIANO MEDIA. JAKĄ CENĘ ZAPŁACISZ ZA RZETELNE PORADY, INFORMACJE i BRAK REKLAM? PIANO MEDIA. JAKĄ CENĘ ZAPŁACISZ ZA RZETELNE PORADY, INFORMACJE i BRAK REKLAM? W Mowimyjak.pl radzimy w każdym temacie. Informacje i porady każdego dnia przygotowujemy z myślą o potrzebach naszych użytkowników. Publikujemy tylko sprawdzone, rzetelne artykuły. Dziś decydujemy się na krok do przodu i realizując światowy trend, postanawiamy wynagrodzić naszych najbardziej lojalnych użytkowników. Projekt Mowimyjak.pl jest dostępny na platformie Piano Media bez reklam. Zarejestruj się już dziś. JAK ODNIEŚĆ SUKCES? Czy warto być konsekwentnym? JAK ODNIEŚĆ SUKCES? Czy warto być konsekwentnym? Ambitni ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, często popadają w zwątpienie. A to dlatego, że to czemu się oddają długo nie przynosi owoców. Szczególnej frustracji podlegają osoby, które w tym co robią nie chcą iść na skróty.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!