Kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

25 lipca przypadają imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest patronem kierowców i dlatego tego dnia obchodzimy również Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Jak będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest obchodzony w Polsce od 25 lipca 2006 roku. Autorami pomysłu obchodzenia tego dnia jest Duszpasterstwo Kierowców, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Bezpieczny Kierowca".

Tego dnia Krzysztof Hołowczyc i krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura będą szczególnie apelować o ostrożną i bezpieczną jazdę. Wspólnie z policją zostanie również przeprowadzona akcja "Dzień bez manadatu". W tym roku ta akcja odbędzie się w Olsztynie i będzie polegała na tym, że kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenie zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, które mają uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Keirowcy będą mieli też okazję porozmawiać ze osobami skazanymi za jazdę pod wpływem alkoholu, a Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzi jakość paliwa.

Na koniec kierowcy zostaną poczęstowani pączkiem Św. Krzysztofa z dodatkiem bazylii, która wzmacnia koncentrację.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!