Kiedy można odebrać prawo jazdy? Jak to sprawdzić?

Niezależnie od tego, skąd pochodzimy w internecie można sprawdzić czy prawo jazdy jest już gotowe do odbioru. Jak to zrobić? Jaką stronę internetową trzeba odwiedzić? Mówimy jak to zrobić krok po kroku.

Wiele osób zastanawia się, jak długo trzeba czekać na wyrobienie dokumentu pozwalającego legalnie jeździć po polskich drogach lub czy można dowiedzieć się, jak idzie proces wyrabiania naszego prawa jazdy. Podpowiadamy jak, za pomocą internetu, sprawdzić ile jeszcze musimy czekać na wymarzony dokument. Zrób to z nami, krok po kroku.

Do odbioru prawa jazdy pozostało... Jak to sprawdzić krok po kroku

Cała procedura wydaje się bardzo łatwa, wystarczy tylko skorzystać z internetu. Poradzą sobie z tym nawet najbardziej oporne osoby. Krok po kroku wygląda to następująco:

  1. Wejdź na stronę www.kierowca.pwpw.pl.
  2. Wprowadź w odpowiednie miejsca swoje dane - Pesel, Imię (tylko jedno!), Nazwisko
  3. Wciśnij "Sprawdź" i czekaj na wynik

Status prawa jazdy w internecie

Część tych wyników może się wydawać niezrozumiała, dlatego postanowiliśmy wytłumaczyć, co one oznaczają:

  • "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne" - oznacza to nic innego, jak fakt że trzeba czekać. Aktualnie trwają czynności sprawdzające dane osoby składającej wniosek, bądź dokument jest już w trakcie produkcji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
  • "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" - informacja jest jasna i klarowna. Jeśli taki status wyskakuje gdy sprawdzasz status swojego dokumentu, to ubieraj się i leć do urzędu. Od dzisiaj będziesz mógł/mogła jeździć autem!
  • "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" - oznacza to, że popełniłeś błąd wprowadzając dane, Twój wniosek jeszcze nie został wprowadzony do systemu lub dokument już odebrałeś, a dokumenty odebrane znikają z bazy.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

W jakich konkurencjach (stylach) rozgrywane są zawody pływackie? W jakich konkurencjach (stylach) rozgrywane są zawody pływackie? Zawody pływackie obejmują oficjalnie aż 5 stylów. Jeden z nich, styl dowolny, jest jakby "wszechstylem", bowiem pozwala płynąć bez jakichkolwiek warunków zachowania techniki. Zwykle używany jest jednak tzw. kraul. Z kolei styl zmienny jest połączeniem czterech pozostałych. Kim jest Maciej Zień? Czy to on zaprojektuje suknię ślubną Anny Czartoryskiej na ślub z Michałem Niemczyckim? Kim jest Maciej Zień? Czy to on zaprojektuje suknię ślubną Anny Czartoryskiej na ślub z Michałem Niemczyckim? Ślub polskiej aktorki Anny Czartoryskiej z przedsiębiorcą Michałem Niemczyckim już budzi emocje. Chodzą już pierwsze plotki na temat tego, kto zaprojektuję suknię ślubną Anny. Wiele pogłosek wskazuje na Macieja Zienia. Ryszard Kalisz: KIM JEST, co osiągnął? Jak przebiegała kariera byłego posła SLD? Ryszard Kalisz: KIM JEST, co osiągnął? Jak przebiegała kariera byłego posła SLD? Jeden z najsławniejszych polityków, klikukrotny lider rankingów zaufania, znany miłośnik kobiecego piękna - oto Ryszard Kalisz. Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej przez długie lata ciężko pracował nad swoim obecnym wizerunkiem. Mówimy kim jest Ryszard Kalisz i jak doszedł do aktualnie zajmowanej pozycji. Ile dni wolnych zyskasz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Ile dni wolnych zyskasz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Za święto przypadające w sobotę przysługuje nam dzień wolny. Przesądzili o tym sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, ani w 2012, ani w 2013 roku nie skorzystamy na wyroku sędziów Trybunału. Za święto wypadające w niedzielę, np. w Święto Niepodległości 11 listopada 2012 lub Trzech Króli 6 grudnia 2013 nie należy się bowiem dodatkowy dzień wolny.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!