Kiedy można odebrać prawo jazdy? Jak to sprawdzić?

Niezależnie od tego, skąd pochodzimy w internecie można sprawdzić czy prawo jazdy jest już gotowe do odbioru. Jak to zrobić? Jaką stronę internetową trzeba odwiedzić? Mówimy jak to zrobić krok po kroku.

Wiele osób zastanawia się, jak długo trzeba czekać na wyrobienie dokumentu pozwalającego legalnie jeździć po polskich drogach lub czy można dowiedzieć się, jak idzie proces wyrabiania naszego prawa jazdy. Podpowiadamy jak, za pomocą internetu, sprawdzić ile jeszcze musimy czekać na wymarzony dokument. Zrób to z nami, krok po kroku.

Do odbioru prawa jazdy pozostało... Jak to sprawdzić krok po kroku

Cała procedura wydaje się bardzo łatwa, wystarczy tylko skorzystać z internetu. Poradzą sobie z tym nawet najbardziej oporne osoby. Krok po kroku wygląda to następująco:

  1. Wejdź na stronę www.kierowca.pwpw.pl.
  2. Wprowadź w odpowiednie miejsca swoje dane - Pesel, Imię (tylko jedno!), Nazwisko
  3. Wciśnij "Sprawdź" i czekaj na wynik

Status prawa jazdy w internecie

Część tych wyników może się wydawać niezrozumiała, dlatego postanowiliśmy wytłumaczyć, co one oznaczają:

  • "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne" - oznacza to nic innego, jak fakt że trzeba czekać. Aktualnie trwają czynności sprawdzające dane osoby składającej wniosek, bądź dokument jest już w trakcie produkcji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
  • "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" - informacja jest jasna i klarowna. Jeśli taki status wyskakuje gdy sprawdzasz status swojego dokumentu, to ubieraj się i leć do urzędu. Od dzisiaj będziesz mógł/mogła jeździć autem!
  • "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" - oznacza to, że popełniłeś błąd wprowadzając dane, Twój wniosek jeszcze nie został wprowadzony do systemu lub dokument już odebrałeś, a dokumenty odebrane znikają z bazy.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!