Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach

Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.Błąd inżynieryjny jako przyczyna katastrofy lotniczej? Chociaż przy projektowaniu i produkcji samolotów zatrudniani są specjaliści najwyższej klasy, również i oni mogą się pomylić. W kolejnym odcinku programu „Katastrofy lotnicze" analizie poddane zostaną wypadki, w których do katastrofy doszło na skutek błędu popełnionego jeszcze na etapie projektowania maszyny. Przyjrzymy się wypadkowi samolotu DC10, który rozbił się uderzając o ziemię oraz katastrofie Jumbo Jeta, który eksplodował w powietrzu. Analizie poddana zostanie także katastrofa Boeinga 747, samolotu, który przez długie lata uważany był za jedną z najbezpieczniejszych maszyn latających na świecie. Niestety, w roku 1996 samolot linii TWA eksplodował, zabijając 230 pasażerów oraz załogę.


 

Redakcja 22/05/2015

Podobne

Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści „Katastrofy lotnicze" to program o tym, jak tragiczne wypadki w przestrzeni powietrznej pomagają ulepszać latające maszyny i poprawiać bezpieczeństwo samolotów. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom. Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda to jeden z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na bezpieczeństwo lotów. Złe warunki atmosferyczne są przyczyną jednego na trzy wypadków, do jakich dochodzi w przestworzach. Czy pasażerowie samolotu uderzonego piorunem mają szansę przeżyć? Czy nowoczesne urządzenia montowane w samolotach faktycznie pozwalają na bezpieczne lądowanie we mgle i podczas burzy? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Od porywaczy po zamachowców samobójców – międzynarodowi terroryści postrzegają samoloty jako doskonały cel, przynoszący setki ofiar i natychmiastowy rozgłos o globalnym zasięgu.

Zobacz też

Kim był TOMASZ KOWALSKI, zaginiony himalaista? Kim był TOMASZ KOWALSKI, zaginiony himalaista? Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka to polscy himalaiści, którzy zaginęli zaledwie dzień po historycznym wydarzeniu, jakim było zimowe zdobycie ośmiotysięcznika Broad Peak - 12 szczytu świata. Po kilku dniach kierownik wyprawy uznał ich za zmarłych. Kim był młodszy z dwóch zaginionych Polaków, Tomasz Kowalski? Mówimy, kim był himalaista z Dąbrowy Górniczej Tomasz Kowalski. Kim był MACIEJ BERBEKA, zaginiony himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników? Kim był MACIEJ BERBEKA, zaginiony himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników? Maciej Berbeka - zdobywca 5 ośmiotysięczników, nestor polskiego himalaizmu - zaginął razem z Tomaszem Kowalskim podczas schodzenia z Broad Peak (8047 m n.p.m.) w górach Karakorum. Polscy himalaiści weszli na niezdobyty do tej pory zimą ośmiotysięcznik. Mieli problemy z powrotem i zatrzymali się na noc na przełęczy. 8 marca 2013 zostali uznani przez kierownika wyprawy za zmarłych. Kim jest Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, autorka hitu Thank You Very Much? Kim jest Margaret, czyli Małgorzata Jamroży, autorka hitu Thank You Very Much? Margaret, czyli Małgosia Jamroży, i jej teledysk do debiutanckiego singla Thank You Very Much, narobiły sporo zamieszania na polskim rynku muzycznym. Kim jest blondwłosa wokalistka, której klip został ocenzurowany przez serwis YouTube? ZMARŁ Hugo Chávez - kim był? Prezydent Wenezuali nie żyje, przegrał walkę z rakiem ZMARŁ Hugo Chávez - kim był? Prezydent Wenezuali nie żyje, przegrał walkę z rakiem Hugo Chavez zmarł. O pogorszeniu się stanu zdrowia chorego na raka Hugo Chaveza informował wiceprezydent Nicolas Maduro. Wieczorem 5 marca potwierdził śmierć prezydenta. Wiceprezydent powiedział, że "prezydent został zarażony chorobą nowotworową przez nieprzyjaciół ojczyzny". 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!