Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach

Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.Błąd inżynieryjny jako przyczyna katastrofy lotniczej? Chociaż przy projektowaniu i produkcji samolotów zatrudniani są specjaliści najwyższej klasy, również i oni mogą się pomylić. W kolejnym odcinku programu „Katastrofy lotnicze" analizie poddane zostaną wypadki, w których do katastrofy doszło na skutek błędu popełnionego jeszcze na etapie projektowania maszyny. Przyjrzymy się wypadkowi samolotu DC10, który rozbił się uderzając o ziemię oraz katastrofie Jumbo Jeta, który eksplodował w powietrzu. Analizie poddana zostanie także katastrofa Boeinga 747, samolotu, który przez długie lata uważany był za jedną z najbezpieczniejszych maszyn latających na świecie. Niestety, w roku 1996 samolot linii TWA eksplodował, zabijając 230 pasażerów oraz załogę.


 

Redakcja 20/05/2015

Podobne

Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści „Katastrofy lotnicze" to program o tym, jak tragiczne wypadki w przestrzeni powietrznej pomagają ulepszać latające maszyny i poprawiać bezpieczeństwo samolotów. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom. Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda to jeden z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na bezpieczeństwo lotów. Złe warunki atmosferyczne są przyczyną jednego na trzy wypadków, do jakich dochodzi w przestworzach. Czy pasażerowie samolotu uderzonego piorunem mają szansę przeżyć? Czy nowoczesne urządzenia montowane w samolotach faktycznie pozwalają na bezpieczne lądowanie we mgle i podczas burzy? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Od porywaczy po zamachowców samobójców – międzynarodowi terroryści postrzegają samoloty jako doskonały cel, przynoszący setki ofiar i natychmiastowy rozgłos o globalnym zasięgu.

Zobacz też

Aleksander Wielki był biseksualistą! Kim byli jego partnerzy? Aleksander Wielki był biseksualistą! Kim byli jego partnerzy? Aleksander Wielki, największy wódz starożytności, w wieku 20 lat był królem Macedonii, a 10 lat później władcą całego ówczesnego świata. O jego życie prywatne wciąż spierają się historycy. Wiadomo, że miał dwie żony i co najmniej dwóch partnerów! Czy Aleksander Macedoński był biseksualistą? Ile nóg ma stonoga? Ile nóg ma stonoga? Pytanie z pozoru banalne, jedno z tych stawianych przez dzieci... ale jaka jest właściwa odpowiedź? To o tyle interesujące, że trzeba sobie wreszcie jasno powiedzieć - NIE MA TAKIEGO ZWIERZĘCIA jak stonoga ze stoma nogami! Owszem istnieją stonogi, ale mają zaledwie... 14 nóg. Mówimy, jakie zwierzaki określamy tym mianem i ile naprawdę mają nóg! Jak działa nieważkość na ludzki organizm? Jak działa nieważkość na ludzki organizm? Ludzie najlepiej czują się na Ziemi. Dzielny i silny astronauta, na co dzień zrównoważony jak księżycowe „Morze Spokoju” może zmienić się w złośliwego anemika. Wystarczy zostawić go na dłużej w kosmosie. Pierwszą rzeczą, którą zrobi po powrocie, będzie kopnięcie psa. Bo może to krewniak Łajki. Jak działa nieważkość na ludzki organizm? Debil i idiota. Co znaczą te słowa? Debil i idiota. Co znaczą te słowa? Ułom, niedorozwinięty psychicznie – definiuje debila portal "miejski.pl". Baran, bęcwał, głupiec, głupek, cymbał, debil, dureń, imbecyl – to z kolei synonimy słowa idiota. Czy wiecie, że debil i idiota to terminy z medycyny? Niemal pół wieku temu określano nimi osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Co tak naprawdę znaczyły te terminy i czy tych słów używamy prawidłowo?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!