Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach

Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.Błąd inżynieryjny jako przyczyna katastrofy lotniczej? Chociaż przy projektowaniu i produkcji samolotów zatrudniani są specjaliści najwyższej klasy, również i oni mogą się pomylić. W kolejnym odcinku programu „Katastrofy lotnicze" analizie poddane zostaną wypadki, w których do katastrofy doszło na skutek błędu popełnionego jeszcze na etapie projektowania maszyny. Przyjrzymy się wypadkowi samolotu DC10, który rozbił się uderzając o ziemię oraz katastrofie Jumbo Jeta, który eksplodował w powietrzu. Analizie poddana zostanie także katastrofa Boeinga 747, samolotu, który przez długie lata uważany był za jedną z najbezpieczniejszych maszyn latających na świecie. Niestety, w roku 1996 samolot linii TWA eksplodował, zabijając 230 pasażerów oraz załogę.


 

Redakcja 22/05/2015

Podobne

Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści Katastrofy lotnicze – program, w którym o tragediach w przestworzach opowiadają ich ofiary, eksperci i specjaliści „Katastrofy lotnicze" to program o tym, jak tragiczne wypadki w przestrzeni powietrznej pomagają ulepszać latające maszyny i poprawiać bezpieczeństwo samolotów. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom. Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda to jeden z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na bezpieczeństwo lotów. Złe warunki atmosferyczne są przyczyną jednego na trzy wypadków, do jakich dochodzi w przestworzach. Czy pasażerowie samolotu uderzonego piorunem mają szansę przeżyć? Czy nowoczesne urządzenia montowane w samolotach faktycznie pozwalają na bezpieczne lądowanie we mgle i podczas burzy? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Katastrofy lotnicze, odc. 2: Terroryzm. Co w programie? Od porywaczy po zamachowców samobójców – międzynarodowi terroryści postrzegają samoloty jako doskonały cel, przynoszący setki ofiar i natychmiastowy rozgłos o globalnym zasięgu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!