Tuż przed tragedią: katastrofa zapory we Włoszech

Kolejny program z cyklu „Tuż przed tragedią", opowie o tragicznym wydarzeniu, jakim była katastrofa zapory we Włoszech na rzece Vajont. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń tego typu w historii. W jej wyniku z powierzchni ziemi zniknęło pięć miejscowości - Pirago, Rivalta, Villanova, Faè oraz Longarone, a śmierć poniosło prawie 2 tysiące osób.W roku 1963 zapora Vajont była jedną z największych konstrukcji tego typu na świecie. Katastrofa, do której na niej doszło do dziś uważana jest za jedno z najtragiczniejszych wydarzeń tego typu. W wyniku osunięcia się ziemi i zawalenia się zapory, z powierzchni ziemi zmiecionych zostało wówczas pięć okolicznych miejscowości, a śmierć poniosło około 2 tysięcy osób.

Jak doszło do tej tragedii? Czy winą należy obarczyć twórców obiektu, którzy jeszcze na etapie wstępnych projektów przeprowadzili błędne kalkulacje? A może ludzi, którzy, gdy pojawiły się problemy, podjęli niewłaściwe kroki i nie zdołali zapobiec nieszczęściu?  FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Tuż przed tragedią" którego tematem będzie katastrofa zapory we Włoszech.


Dowiedz się więcej o programie „Tuż przed tragedią"
 

Redakcja 14/03/2015

Zobacz też

Na czym polega kredyt hipoteczny w opcji cross-sell? Czy warto go zaciągnąć? Na czym polega kredyt hipoteczny w opcji cross-sell? Czy warto go zaciągnąć? Banki często wykorzystują okazję udzielenia kredytu hipotecznego po to, by wraz z nim sprzedać klientowi także inne produkty. Określa się to z angielskiego nazwą cross-sell. Sprawdźmy, czy skorzystanie z takiej oferty jest opłacalne dla klienta. Ile można na tym zyskać. Jak porównywać dane zawarte w formularzu informacyjnym przy ofertach kredytowych? Jak porównywać dane zawarte w formularzu informacyjnym przy ofertach kredytowych? Wprowadzenie nowej ustawy o kredycie konsumenckim, która zaczęła obowiązywać od 18 grudnia 2011 roku, wywołało niemałe zamieszanie w środowisku bankowym. Pojawiły się bowiem nowe regulacje, które w istotny sposób mogą wpłynąć na pozycjonowanie na bankowym rynku kredytowym. Na szczególną uwagę zasługuje wdrożenie we wszystkich bankach obowiązku wydania klientowi formularza informacyjnego, co ma pomóc klientom w świadomym wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu. Jakie informacje powinny być zawarte w takim formularzu?   Która pożyczka hipoteczna jest najlepsza? RANKING - luty 2012 Która pożyczka hipoteczna jest najlepsza? RANKING - luty 2012 Pożyczka hipoteczna – dzięki niej, bez tłumaczenia się bankowi, możesz otrzymać pieniądze na dowolny cel. Produkt ten oferowany jest zazwyczaj przez banki udzielające kredytów mieszkaniowych (choć są wyjątki od tej reguły). W którym banku otrzymamy pożyczkę na najkorzystniejszych warunkach? Która pożyczka będzie najtańsza dla naszej kieszeni – zarówno w odniesieniu do wysokości miesięcznej raty, jak i całkowitych kosztów? Jak samemu sprawdzić swoją zdolność kredytową w BIK? Jak samemu sprawdzić swoją zdolność kredytową w BIK? Niejeden z nas zastanawia się nad kredytem, którym mógłby sfinansować nowy telewizor, samochód, czy mieszkanie. Jednak wówczas od razu do głowy przychodzi pytanie – czy bank udzieli mi kredytu? Jest kilka sposobów, by sprawdzić to samemu.  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!