Karta warszawiaka: jak zacząć płacić podatki w Warszawie? Jak rozliczyć PIT w Warszawie?

Karta warszawiaka upoważniająca do zniżek na komunikację miejską zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Nie trzeba być jednak warszawiakiem z dziada pradziada, aby ją wyrobić, wystarczy płacić w Warszawie podatki. Mówimy, jak zmienić urząd skarbowy i rozliczać PIT w Warszawie.

Karta warszawiaka - korzyści

Będziesz mieć kartę warszawiaka? Ominą cię podwyżki cen biletów na komunikację miejską i to już od 1 stycznia 2014 roku. Na miesięcznym będzie można zaoszczędzić 12 złotych, czyli 144 złote w skali roku. Bilet, który dziś kosztuje 100 złotych, po Nowym Roku będzie bowiem kosztował 98 złotych dla właścicieli karty warszawiaka i 110 złotych dla pozostałych. Oszczędności odczują też ci, którzy z kartą warszawiaka kupią bilet kwartalny – to 120 złotych rocznie w kieszeni w porównaniu z osobami, które podróżować będą bez karty.

>>> KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka? [KLIKNIJ]

Ulg i zniżek ma być w przyszłości zresztą więcej. Czy karta warszawiaka dyskryminuje mieszkańców, którzy żyją i pracują w stolicy, ale podatki płacą gdzie indziej? Zdania na ten temat są podzielone, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić urząd skarbowy i zacząć rozliczać PIT w Warszawie.

Jak płacić podatki w Warszawie?

Aby zacząć płacić podatki w Warszawie wystarczy tylko jedna rzecz. Trzeba wypełnić jednostronicowy formularz, tzw. ZAP-3, i wysłać go pocztą lub złożyć osobiście w swoim dotychczasowym urzędzie skarbowym (dokument dostępny jest m.in. na stronie www.um.warszawa.pl/aktualnosci/twoje-podatki-twoja-inwestycja).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/12/2013

Zobacz też

Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Poszczególne karty można odczytywać na kilka sposobów – w praktyce każdy tarocista interpretuje karty nieco „po swojemu”, gdyż aby wróżyć z Tarota, trzeba nawiązać z nim osobistą, emocjonalną i duchową relację. Karty pentakli, inaczej zwanych denarami czy monetami, wiążą się z żywiołem ziemi i kwestiami materialnymi. Jak odczytywać denary w Tarocie? Karty mieczy w Tarocie: jak je odczytywać? Co znaczą miecze w Tarocie? Karty mieczy w Tarocie: jak je odczytywać? Co znaczą miecze w Tarocie? Karty Mieczy w Arkanach Mniejszych Tarota wiążą się z życiem umysłowym, sferą intelektualną człowieka. Mogą odnosić się do kariery, projektów, nauki, ale też można je interpretować szerzej jako wróżbę dotyczącą życiowych wydarzeń. Jak odczytywać znaczenie kart mieczy w Tarocie? Karty kielichów w Tarocie: jakie mają znaczenie? Jak je interpretować? Karty kielichów w Tarocie: jakie mają znaczenie? Jak je interpretować? Jak należy interpretować karty kielichów w Tarocie? Każda z kart ma kilka znaczeń, aczkolwiek u źródła tych znaczeń leży ta sama energia, ta sama jakość. Również każdy tarocista interpretuje karty po swojemu, ponieważ aby wróżyć, trzeba nawiązać z Tarotem osobistą relację, każda karta powinna mieć dla tarocisty osobisty wydźwięk. Jak odczytywać karty buław w Tarocie? Co symbolizują buławy w Małych Arkanach Tarota? Jak odczytywać karty buław w Tarocie? Co symbolizują buławy w Małych Arkanach Tarota? Małe Arkana (buławy, kielichy, miecze, pentakle) symbolizują poszczególne sfery w człowieku: woli, serca, umysłu oraz ciała. Buławy wiążą się ze światem woli, który odpowiada żywiołowi ognia. Co oznaczają karty buław w Małych Arkanach Tarota? Jak je interpretować?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!