Karta warszawiaka: jak zacząć płacić podatki w Warszawie? Jak rozliczyć PIT w Warszawie?

Karta warszawiaka upoważniająca do zniżek na komunikację miejską zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Nie trzeba być jednak warszawiakiem z dziada pradziada, aby ją wyrobić, wystarczy płacić w Warszawie podatki. Mówimy, jak zmienić urząd skarbowy i rozliczać PIT w Warszawie.

Karta warszawiaka - korzyści

Będziesz mieć kartę warszawiaka? Ominą cię podwyżki cen biletów na komunikację miejską i to już od 1 stycznia 2014 roku. Na miesięcznym będzie można zaoszczędzić 12 złotych, czyli 144 złote w skali roku. Bilet, który dziś kosztuje 100 złotych, po Nowym Roku będzie bowiem kosztował 98 złotych dla właścicieli karty warszawiaka i 110 złotych dla pozostałych. Oszczędności odczują też ci, którzy z kartą warszawiaka kupią bilet kwartalny – to 120 złotych rocznie w kieszeni w porównaniu z osobami, które podróżować będą bez karty.

>>> KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka? [KLIKNIJ]

Ulg i zniżek ma być w przyszłości zresztą więcej. Czy karta warszawiaka dyskryminuje mieszkańców, którzy żyją i pracują w stolicy, ale podatki płacą gdzie indziej? Zdania na ten temat są podzielone, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić urząd skarbowy i zacząć rozliczać PIT w Warszawie.

Jak płacić podatki w Warszawie?

Aby zacząć płacić podatki w Warszawie wystarczy tylko jedna rzecz. Trzeba wypełnić jednostronicowy formularz, tzw. ZAP-3, i wysłać go pocztą lub złożyć osobiście w swoim dotychczasowym urzędzie skarbowym (dokument dostępny jest m.in. na stronie www.um.warszawa.pl/aktualnosci/twoje-podatki-twoja-inwestycja).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/12/2013

Zobacz też

Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o tym, że jest tobą zainteresowany. Po czym jeszcze można to poznać? Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN Świecący słoik to ciekawa dekoracja na Halloween, ale nie tylko. Taki oryginalny, świecący w ciemnościach lampion jest przede wszystkim wielką atrakcją dla dzieci, choć dorosłych zachwyca równie mocno. Świecący słoik może być dekoracją parapetu, balkonu, ogrodu, ale też może się stać elementem wystroju imprezy urodzinowej czy halloweenowej! Jego wykonanie jest proste i tanie. Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić świecący słoik. 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? Nogi – jeden z największych kobiecych atutów. Niestety jest to jeden z tych atutów, które kobiety lekceważą i chowają pod spodniami. Spódnice panie noszą ewentualnie do pracy (jeśli muszą) lub z okazji większego wyjścia. A dlaczego nie możemy chodzić w nich na codzień? Przypominamy o Dniu Spódnicy i mówimy, dlaczego warto nosić spódniczkę Jak kierowcy ostrzegają się przed niebezpieczeństwem lub kontrolą drogową? Jak kierowcy ostrzegają się przed niebezpieczeństwem lub kontrolą drogową? Mruganie światłami z jednej strony ostrzega przed złośliwie zaczajoną kontrolą drogówki, a z drugiej pozwala uniknąć odpowiedzialności piratom drogowym, złodziejom aut. Mrugać czy nie?  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!