Kanonizacja Jana Pawła II: kiedy? Jakie daty?

Moment kanonizacji papieża Polaka Jana Pawła II coraz bliżej - wszystko wskazuje na to, że zostanie on ogłoszony świętym już w październiku. Mówimy, jak przebiegają ostatnie formalności w procesie kanonizacji papieża Polaka.

W pierwszej połowie lipca ma zebrać się komisja kardynałów i biskupów, którzy głosować będą nad niewytłumaczalnym z medycznego punktu widzenia uzdrowieniu chorego, który miał modlić się do Jana Pawła II i dzięki jego wstawiennictwu zostać uzdrowiony. Jeśli kongregacja zatwierdzi cud do kanonizacji papieża Polaka potrzebna będzie już tylko zgoda papieża Franciszka. W poprzednich tygodniach dokumentację w sprawie cudu zaaprobowały w głosowaniu komisje lekarzy i teologów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Przewidywany termin ogłoszenia Jana Pawła II świętym to 20 października 2013 roku. Jako drugi termin rozważa się wiosnę 2014 roku.

O szczegółach cudu uzdrowienia wiadomo mało. Z przesłanek wynika, że uzdrowiona została kobieta w średnim wieku, nie wiadomo jednak jakiej była narodowości i na jaką chorobę cierpiała. Cud miał miejsce podczas ceremonii beatyfikacji papieża w Watykanie 1 maja 2011 roku. ANSA, powołując się na nieoficjalne źródła, podała, że cud ten "zadziwi świat".

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Zapytaliśmy mazurskich policjantów o wyniki licznych kontroli trzeźwości na wodzie w 2012 r. Odpowiadali nam mł. asp. Grażyna Magiera z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monika Uliszewska z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusz Szmydkowski z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Jak wśród żeglarzy wypadły kontrole trzeźwości? Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami Poprosiliśmy policjantów o ocenę sezonu wodniackiego 2012 na Mazurach: swoją opinię prezentują mł. asp. Grażyna Magiera z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monika Uliszewska z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusz Szmydkowski z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Wyższa zdolność kredytowa Polaków. Od czego zależy WZROST ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ? Wyższa zdolność kredytowa Polaków. Od czego zależy WZROST ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ? Według ekspertów styczeń 2013 jest kolejnym miesiącem, w którym rośnie zdolność kredytowa Polaków. Co to oznacza dla osób spłacających kredyt i tych, które dopiero starają się o kredyt w banku? Jak zorganizować udaną parapetówkę? Jak zorganizować udaną parapetówkę? Kluczem do udanej domówki jest dobra organizacja. Przygotowując przyjęcie w domu, zwłaszcza parapetówkę, gospodarze chcą wywrzeć na gościach jak najlepsze wrażenie. Pierwsza impreza w domu musi być wyjątkowa i niezapomniana! Co zrobić, by parapetówka urzekła gości? Mówmy, jak zorganizować udaną i zaskakująca parapetówkę

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!