KANONIZACJA Jana Pawła II: kiedy? DATA, GODZINA

Kanonizacja Jana Pawła II już coraz bliżej – już 27 kwietnia 2014 r. To termin nieprzypadkowy. Z jakiego powodu będzie to dzień szczególny? Kto będzie kanonizowany razem z Janem Pawłem II?

KANONIZACJA Jana Pawła II: kiedy się odbędzie? Co to za dzień?

Kardynał Angelo Amato ogłosił, że Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostaną kanonizowani 27 kwietnia 2014 r. To data nieprzypadkowa. W ten dzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, stąd też bardzo często tę datę jako prawdopodobny dzień kanonizacji papieża już dużo wcześniej podawały liczne źródła watykańskie.

>>> Kanonizacja Jana Pawła II. Czym jest kanonizacja? [KLIKNIJ!]

Tego samego dnia co Jan Paweł II do grona świętych dołączy również Jan XXIII, inicjator Soboru Watykańskiego II, którego postanowienia z kolei Jan Pawel II wcielał w życie i przybliżał współczesnemu Kościołowi.

Kardynał Amato o przyszłych świętych powiedział: „To naprawdę dwa filary nie tylko kultury chrześcijańskiej, ale również chrześcijańskiej świętości”.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/08/2013

Zobacz też

Polski modernizm: Gdzie i co zwiedzać? Architektoniczne perły dwudziestolecia i PRL-u Polski modernizm: Gdzie i co zwiedzać? Architektoniczne perły dwudziestolecia i PRL-u Czarny modernizm w Katowicach, biały w Gdyni, a w Warszawie Mokotów i Saska Kępa: polskie miasta zapraszają na spacery szlakiem pereł budownictwa międzywojennego. Warto jednak odkryć na nowo również "źle urodzoną" architekturę powojenną Jak dbać o kuchenne sprzęty AGD: kuchenkę mikrofalową, lodówkę i zmywarkę? Jak dbać o kuchenne sprzęty AGD: kuchenkę mikrofalową, lodówkę i zmywarkę? Zachowanie nieskazitelnej czystości w kuchni zapobiega mnożeniu się zarazków, a tym samym pozwoli uniknąć zatruć pokarmowych. Dokładne sprzątanie i utrzymywanie porządku ułatwi także codzienne czynności oraz przedłuży żywotność twoich sprzętów kuchennych. Czym najlepiej czyścić lodówkę, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową? JAK PODRÓŻOWAĆ Z DZIECKIEM? Jak zorganizować wakacyjny wyjazd z niemowlakiem? JAK PODRÓŻOWAĆ Z DZIECKIEM? Jak zorganizować wakacyjny wyjazd z niemowlakiem? Wyjazd z małym dzieckiem tylko z pozoru może wydawać się skomplikowany. Najważniejsze to wcześniej wszystko sobie dobrze zaplanować: przygotować listę potrzebnych rzeczy, z ogromną dokładnością wybrać miejsce kwaterunku i, w miarę możliwości, być przygotowanym na wszelkie zaskakujące sytuacje. Lakier, lakierobejca, bejca? Co wybrać do zabezpieczenia mebli ogrodowych? Lakier, lakierobejca, bejca? Co wybrać do zabezpieczenia mebli ogrodowych? Meble ogrodowe z drewna są w ciągu całego roku narażone na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Słońce, deszcz czy wiatr powodują, że meble z drewna niszczeją i zaczynają wyglądać niekorzystnie. Aby jak najdłużej zachowały piękny wygląd, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Jak i czym konserwować ogrodowe meble drewniane?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!