Kanonizacja Jana Pawła II. Gdzie, kiedy TRANSMISJA ONLINE?

Kanonizacja dwóch papieży w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie to wydarzenie bez precedensu w historii Kościoła katolickiego. Będzie oglądana przez miliony ludzi na całym świecie.

Kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII wiele osób będzie chciało przeżywać w duchowej łączności z Watykanem. Pomoże w tym transmisja online.

>>> Kanonizacja Jana Pawła II. Gdzie staną TELEBIMY? [KLIKNIJ!]

Telewizja Polska już od 24 marca udostępnia specjalny serwis kanonizacjajp2.tvp.pl, w którym znajdą się transmisje mszy oraz uroczystości kanonizacyjnych, relacje z Watykanu, a także rozmowy w studiu telewizyjnym, dzięki którym internauci będą mogli wirtualnie uczestniczyć w uroczystości na Placu Św. Piotra.

>>> Kanonizacja Jana Pawła II. Jak się przygotować? [KLIKNIJ!]

Ważną częścią serwisu dotyczącego kanonizacji Jana Pawła II jest również bogate bezpłatne archiwum papieskie. Tworzą je filmy dokumentalne oraz fragmenty papieskich homilii, które Jan Paweł II wygłaszał podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. W serwisie papieskim już można obejrzeć takie filmy jak „Zwykły, święty człowiek”, „Nasz wujek – Karol Wojtyła” czy „Powrót”, jak również przypomnieć sobie uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Kąpiel w balii, wizyta w sławojce. Jak dbano o higienę w XIX i XX wieku? ZDJĘCIA Kąpiel w balii, wizyta w sławojce. Jak dbano o higienę w XIX i XX wieku? ZDJĘCIA Z przekazów w literaturze wiemy, że wiedza o higienie do początków XX wieku była na bardzo niskim poziomie i wynikała z braku świadomości, złych warunków materialnych, nieznajomości kanalizacji oraz wielu innych czynników. Efektem tego był dramatyczny wręcz obraz większości siedlisk ludzkich w XIX w. i jeszcze sporadycznie w początkach kolejnego stulecia. Przepowiednie o końcu świata. Kiedy nastąpi apokalipsa? Przepowiednie o końcu świata. Kiedy nastąpi apokalipsa? Wielka wojna atomowa, asteroida, a może inwazja kosmitów lub Sąd Ostateczny? Odkąd ludzkość istnieje, boi się końca świata, jednak jak go nie było, tak nie ma. Ale kto wie, może to właśnie nasze pokolenie doczeka się przerażających dni ostatnich? Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi na wystawie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. ZDJĘCIA Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi na wystawie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. ZDJĘCIA Higiena kojarzy się nam z czymś pozytywnym, czystym i estetycznym. Ale jeszcze przed stu laty, kiedy nie było środków czystości, kosmetyków, łazienek ani światła elektrycznego, o higienie i jej zasadach nikt na wsi nie słyszał. Brudno było w domach i na podwórkach, zapach dookoła odrażający i wszędobylskie robactwo roznoszące choroby. Jak więc myli się ludzie? I jak załatwiali potrzeby fizjologiczne? Maurycy August Beniowski - król Madagaskaru Maurycy August Beniowski - król Madagaskaru Maurycy August Beniowski urodził się 20 września 1746 roku na Węgrzech. W dzieciństwie złamał nogę, przez co był kulawy całe życie. Jednak to nie przeszkadzało mu w zdobywaniu świata. W wieku 22 lat na terenie Polski poślubił Annę Zuzannę Hönsch ze Spiskiej Soboty. Szybko zaangażował się w politykę. Wziął udział w konfederacji barskiej i został przez Rosjan wzięty do niewoli oraz zesłany na Kamczatkę. Jednak tam odezwał się drzemiący w nim duch buntownika.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!