KAMIEŃ w SEDESIE: jak usunąć kamień z toalety? SPRAWDZONE SPOSOBY

Jeśli preparaty do usuwania kamienia z muszli klozetowej nie działają, wypróbuj domowe sposoby. Co mogą zdziałać: boraks, wybielacz do tkanin, ocet albo coca-cola?

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: proszek do szorowania

Posyp proszkiem do szorowania pokrytą kamieniem, brudną powierzchnię mokrej muszli klozetowej. Pozostaw proszek na kilka minut, a następnie wyszoruj toaletę, używając szczotki do czyszczenia muszli klozetowej.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: wybielacz

Wlej do muszli ćwierć szklanki nierozcieńczonego wybielacza i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie wyszoruj toaletę szczotką i spłucz. Jeśli to nie pomoże na kamień, jeszcze raz wlej wybielacz i pozostaw na nawet pół godziny. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować wybielacza, kiedy stosujesz w toalecie kostki czyszczące do zbiorników. Często zawierają one amoniak, który po zmieszaniu z wybielaczem może wyzwolić toksyczne opary.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: boraks

Wyczyść dokładnie toaletę. Pastę z boraksu zmieszaj z sokiem z cytryny. Następnie spłucz toaletę i wetrzyj pastę wszędzie tam, gdzie znajduje się osad. Wszystko pozostaw na 2 godziny, a następnie wyszoruj. Po spłukaniu muszli osad powinien zniknąć.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: ocet

Wlej pół albo całą butelkę octu do toalety przed pójściem spać. Nie spuszczaj wody. Kiedy rano to zrobisz, muszla powinna być już pozbawiona kamienia. Jeśli to nie daje rezultatów, można ocet podgrzać, zostawić na noc w muszli klozetowej, a rano dodatkowo ją trochę poszorować.

Co na KAMIEŃ w TOALECIE: coca-cola

Do toalety wlej butelkę lekko odgazowanej coca-coli. Postępuj podobnie jak w przypadku użycia octu.

>>> Jak posprzątać łazienkę bez użycia chemii? Przepisy na ekologiczne i naturalne środki czystości? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!