Kambodża i Czerwoni Khmerzy – nowy program FOKUS TV! Jedna z najbardziej brutalnych zbrodni ludobójstwa XX wieku

W latach 70. XX wieku w Kambodży doszło do jednej z najstraszliwszych zbrodni w historii. Jak do niej doszło? Kim był człowiek, który stał na jej czele? W rzezi zginęła wówczas około jedna czwarta ludności tego azjatyckiego kraju. O tej straszliwej zbrodni opowiada „Kambodża i Czerwoni Khmerzy" – nowy program FOKUS TV. Zapraszamy przed ekrany!


W latach 70. XX wieku w Kambodży życie straciło około 1,7 miliona mieszkańców tego kraju, wymordowanych przez swoich rodaków. Po upadku stolicy kraju Phnom Penh w 1975 roku ludność miasta została ewakuowana. Pieniądze zostały zniesione, a trzy miliony mieszkańców miasta zostało wysłanych na wieś, do pracy niewolniczej w kołchozach. Według przywódcy zwycięzców, Pol Pota taka organizacja życia społecznego miała przywrócić świetność Kambodży w czasów Angkor Wat. Doprowadziła do masowej eksterminacji i zagłady jednej czwartej narodu.

Kim był człowiek, który do tego doprowadził? O czym myślał i co czuł ten wiecznie uśmiechnięty i bardzo skryty mężczyzna, który stał się sprawcą tej krwawej rzezi? W programie przedstawiona zostanie sylwetka Pol Pota, przywódcy Czerwonych Khmerów, autora zbrodniczego eksperymentu na ludziach. podjęta też zostanie próba odpowiedzi na pytanie, co doprowadziło do zainicjowania tego jedynego w swoim rodzaju eksperymentu na ludziach i jak to się stało, że przerodził się on w krwawą masakrę na tak wielką skalę. Pol Pot wraz z pozostałymi liderami Czerwonych Khmerów stanął ostatecznie przed międzynarodowym trybunałem w Kambodży i został skazany na dożywotni areszt domowy, gdzie po kilku miesiącach zmarł.

Redakcja 02/03/2015

Zobacz też

Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Czy marka samochodu ma wpływ na życie seksualne? Samochód jest przedłużeniem męskości. Czy istotnie? Okazuje się, że tak, choć nie do końca. Jak wykazały badania australijskich naukowców, jeśli mężczyzna nie ma w sobie tego "czegoś", żadne auto mu nie pomoże. Ale, z drugiej strony, inne badania pokazują coś innego. Może więc prawda leży pośrodku. Jak samochód działa na męskość? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? ZATRUCIE ALKOHOLEM METYLOWYM. Jakie są objawy zatrucia metanolem? Metanol, czyli alkohol metylowy jest bardzo silną trucizną. Do śmierci może dojść już w kilka godzin po wypiciu jego większej ilości. Pierwsza pomoc w zatruciu metanolem polega na wywołaniu wymiotów i podaniu ok. 100 ml etanolu (40 proc.). Alkohol etylowy zapobiega dalszemu wchłanianiu się metanolu i spowalnia jego metabolizm.   Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne - czy samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji? Samochody elektryczne, wraz z całą przynależną im infrastrukturą, idealnie wpisują się w ideę inteligentnych sieci, tzw. smart grids. Mobilne magazyny energii już jeżdżą po europejskich drogach, przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Trujące grzyby: MUCHOMOR SROMOTNIKOWY, PLAMISTY, ZASŁONAK - jak wyglądają, jak rozpoznać, jak działają? Trujące grzyby: MUCHOMOR SROMOTNIKOWY, PLAMISTY, ZASŁONAK - jak wyglądają, jak rozpoznać, jak działają? Wypady do lasu na grzyby to wyjątkowo miłe hobby. Jednak trzeba uważać, by nie skończyło się tragicznie. Zawsze należy pamiętać, by nie zbierać grzybów, których nie znamy i tych z blaszkami. Nie należy też podawać grzybów dzieciom. Muchomor sromotnikowy, muchomor jadowity, zasłonak rudy to najbardziej trujące grzyby, które rosną w polskich lasach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!