Justyna Kowalczyk bez medalu na 30 km. Dlaczego zeszła z trasy?

W biegu na 30 km Justyna Kowalczyk nie zdobędzie medalu. W trakcie kolejnej konkurencji na Igrzyskach w Soczi, biegu na 30 km, Justyna Kowalczyk zeszła z trasy. Dlaczego Justyna Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 30 km?

Wszyscy liczyli na to, że w biegu na 30 km Justyna Kowalczyk zdobędzie kolejny medal dla Polski. Polska mistrzyni nie obawiała się silnej konkurencji, a jedyną rzeczą, jaką mogła ją zatrzymać była złamana stopa, która jednak nie przeszkodziła jej zdobyć złota na 10 kilometrów.

>>> Soczi 2014. Jak Justyna Kowalczyk wywalczyła złoto? KLIKNIJ!

Na początku biegu Kowalczyk zderzyła się z Aino-Kaisa Saarinen, fińską biegaczką. Wydaje się, że to właśnie to przypadkowe zderzenie sprawiło, że po kilkunastu kilometrach Justyna Kowalczyk z bólem zeszła z trasy wspomagana przez Macieja Kreczmara. Najwyraźniej wypadek na trasie i kontuzja uniemożliwiły polskiej mistrzyni zdobycie medalu w biegu na 30 km.

Justyna Kowalczyk niestety nie zdobyła dla Polski kolejnego olimpijskiego krążka w Soczi. Złoto w biegu na 30 km zdobyła główna rywalka Justyny - Marit Bjoergen z Norwegii. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/02/2014

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!