Justyna Kowalczyk bez medalu na 30 km. Dlaczego zeszła z trasy?

W biegu na 30 km Justyna Kowalczyk nie zdobędzie medalu. W trakcie kolejnej konkurencji na Igrzyskach w Soczi, biegu na 30 km, Justyna Kowalczyk zeszła z trasy. Dlaczego Justyna Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 30 km?

Wszyscy liczyli na to, że w biegu na 30 km Justyna Kowalczyk zdobędzie kolejny medal dla Polski. Polska mistrzyni nie obawiała się silnej konkurencji, a jedyną rzeczą, jaką mogła ją zatrzymać była złamana stopa, która jednak nie przeszkodziła jej zdobyć złota na 10 kilometrów.

>>> Soczi 2014. Jak Justyna Kowalczyk wywalczyła złoto? KLIKNIJ!

Na początku biegu Kowalczyk zderzyła się z Aino-Kaisa Saarinen, fińską biegaczką. Wydaje się, że to właśnie to przypadkowe zderzenie sprawiło, że po kilkunastu kilometrach Justyna Kowalczyk z bólem zeszła z trasy wspomagana przez Macieja Kreczmara. Najwyraźniej wypadek na trasie i kontuzja uniemożliwiły polskiej mistrzyni zdobycie medalu w biegu na 30 km.

Justyna Kowalczyk niestety nie zdobyła dla Polski kolejnego olimpijskiego krążka w Soczi. Złoto w biegu na 30 km zdobyła główna rywalka Justyny - Marit Bjoergen z Norwegii. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

PZU wchłonie Link4. Czy ceny pójdą w górę? PZU wchłonie Link4. Czy ceny pójdą w górę? Link4 stał się częścią PZU. Polski ubezpieczyciel dostał zgodę na wykupienie Link4 i planuje uzdrowić kulejącą ostatnio firmę. To dobra wiadomość dla konsumentów Link4, którzy coraz częściej skarżyli się na niską jakość świadczonych przez ubezpieczyciela usług. Polisy w Link4 mają być tańsze i łatwo dostępne, ale dla tych, którzy polisy w Link4 już mają - nic się nie zmieni. Kim jest Klaudia Adaszewska, polska blogerka modowa, doceniona przez Vanity Fair? [VIDEO] Kim jest Klaudia Adaszewska, polska blogerka modowa, doceniona przez Vanity Fair? [VIDEO] Vanity Fair to jedno z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich czasopism, które poświęcone jest kulturze, polityce, modzie i urodzie. Gazeta słynie nie tylko z ciekawych artykułów, ale i przepięknych zdjęć. Co roku redakcja Vanity Fair publikuje listę najlepiej ubranych osób świata. W tegorocznej edycji amerykańscy redaktorzy docenili Polkę — Klaudię Adaszewską. Ziemowit Pędziwiatr z TVP - kim jest? Ziemowit Pędziwiatr z TVP - kim jest? Ziemowit Pędziwiatr przez ostanie sześć lat zapowiadał pogodę w stacji TVP Info. Ostatnio został zwolniony. Dowiedz się, kim jest prezenter o ciekawie brzmiącym imieniu i nazwisku? Badania doktora Mengele – wstrząsające historie ludzi, którzy przeżyli obóz koncentracyjny. WIDEO Badania doktora Mengele – wstrząsające historie ludzi, którzy przeżyli obóz koncentracyjny. WIDEO Josef Mengele okrył się czarną sławą za sprawą eksperymentów pseudomedycznych, które prowadził w obozie koncentracyjnym Auschwitz. W KL Auschwitz nie było miejsca dla dzieci. Większość z nich została wysyłana na śmierć zaraz po przybyciu na miejsce. Większość, ale nie wszystkie. Bliźnięta spotykał inny, nie mniej straszny los...

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!