Jesienne nowości FOKUS TV

Jesienią na antenie FOKUS TV królować będą „Wielcy wojownicy” – zrealizowana z wielkim rozmachem seria dokumentalna, opowiadająca historie charyzmatycznych wodzów, którzy zmienili losy świata. Stacja pokaże też serię „Ludzkie oblicze planety” poświęconą skomplikowanym powiązaniom między człowiekiem a naturą oraz produkcje polskie: „Wędkarz na tropie”, „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć” i „Skandaliczny magazyn historyczny”.
 
 
W poniedziałkowym paśmie historycznym FOKUS TV pokaże premierową serię dokumentalną „Wielcy wojownicy”, prezentującą sylwetki wielkich wodzów, takich jak: Attyla, Spartakus, Napoleon, Ryszard Lwie Serce, Szogun, Hernán Cortés. Wysokobudżetowa produkcja jest prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników historii, ale dla każdego, kto fascynuje się tajnikami ludzkiej osobowości. Seria opowiada o wielkich emocjach, namiętnościach, przemocy, zdradzie i pragnieniu władzy. Została zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych efektów specjalnych.

„Ludzkie oblicze planety” to opowieść o skomplikowanych powiązaniach między człowiekiem a światem przyrody. Przedstawia 80 różnych historii, ukazujących człowieka jako gatunek, który potrafi przezwyciężyć największe przeciwności. Dzięki swojej pomysłowości i odwadze ludzie zamieszkują najbardziej ekstremalne środowiska i doskonale potrafią się do nich dostosować. Seria dokumentalna jest hitem w wielu krajach świata.

Kolejną nowością w jesiennej ramówce FOKUS TV jest „Historia świata”, seria filmów dokumentalnych, pokazująca 70 tysięcy lat rozwoju ludzkości. Zaprezentowane zostaną w niej różnorodne zjawiska społeczne, imperia, które stały się zalążkami współczesnej cywilizacji oraz największe ruchy religijne, które ustanowiły nowy porządek świata. Przewodnikiem w czasie i przestrzeni jest znany szkocki dziennikarz Andrew Marr. Wielki atut tego historycznego widowiska stanowią najnowocześniejsza grafika komputerowa oraz rekonstrukcje wydarzeń.

Nowa seria dokumentalna „Potęga natury” pozwala obejrzeć wyreżyserowane przez naturę spektakularne widowiska, które rozgrywają się z dala od ludzkich oczu i cywilizacji. Udamy się m.in. na wielką ucztę orek, lwów morskich i fok. Odbędziemy podróż z łososiami - z Pacyfiku do strumieni Alaski. Zobaczymy migracje ogromnych stad gnu i zebr na pastwiska Serengeti. Poznamy dramatyczne losy dzikich zwierząt walczących o przetrwanie w czasie roztopów na Arktyce. Atutem filmu są znakomite zdjęcia i nowatorski sposób filmowania.

FOKUS TV konsekwentnie rozbudowuje także ofertę produkcji polskich, realizowanych na zlecenie stacji. Jesienią pojawią się trzy nowe serie, kierowane do miłośników wędkarstwa, podróży po Polsce oraz ciekawostek historycznych.

„Wędkarz na tropie” to seria skierowana do wszystkich pasjonatów wędkarstwa - zarówno do wędkarzy doświadczonych, jak i do osób, które dopiero planują rozpocząć przygodę z tą popularną formą spędzania wolnego czasu. Tajniki sztuki wędkowania odkryje przed widzami Tomek „Wieczny” Wieczorek, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym. W kolejnych odcinkach opowie, jak zostać wędkarzem i jak wędkować z sukcesem. Ponieważ wędkowanie daje nieocenioną możliwość obcowania z naturą i podziwiania jej piękna, program z pewnością obejrzą także miłośnicy przyrody.

Program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć” skierowany jest do wszystkich, którzy lubią poznawać nowe zakątki naszego kraju. Zaprezentuje nieodkryte i mało znane rodzime atrakcje turystyczne, położone na uboczu popularnych szlaków. Program prowadzi dziennikarz Tomasz Bednarek. W kolejnych odcinkach pokaże dzikie zakątki polskiej przyrody, nieczynne kopalnie, tajemnicze podziemia, a także cenne zabytki ukryte na co dzień przed oczami zwiedzających. Program jest prawdziwą lekcją historii, geografii i przyrody naszego kraju, pobudza ciekawość i chęć poznawania Polski.

„Skandaliczny magazyn historyczny” to nowy program, którego tematyka obejmuje plotki, afery, skandale i zagadki kryminalne z przeszłości. Program przybliża ciekawostki, których na próżno szukać w podręcznikach szkolnych. Wszyscy wiedzą, jak zginął kat Warszawy Franz Kutchera, ale nie mówi się o tym, że tuż po śmierci odbył się jego… ślub. Znana jest także historia życia Barbary Radziwiłłówny, ale mało kto wie, co się stało z jej bezcennymi perłami i co wspólnego z nimi ma brytyjska królowa Elżbieta II. Odpowiedzi na te i inne pytania widzowie znajdą w programie.Zapraszamy!

FOKUS TV to bezpłatna telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym. Jest dostępna w całej Polsce za pośrednictwem naziemnej platformy cyfrowej MUX1, w większości sieci kablowych oraz na platformach nc+, Cyfrowy Polsat i Orange. Program stacji można oglądać w streamingu internetowym na stronach www.fokus.tv oraz eskaGO.pl. Kanał dostępny jest także bezpłatnie (FTA) za pośrednictwem satelity Hot Bird.

FOKUS TV wystartował 28 kwietnia 2014 roku. Nadawcą kanału jest należąca do grupy kapitałowej ZPR spółka TV SPEKTRUM.

 

Redakcja 19/09/2014

Zobacz też

Co musisz wiedzieć PRZED WYJAZDEM na wycieczkę do EGIPTU? Co musisz wiedzieć PRZED WYJAZDEM na wycieczkę do EGIPTU? Egipt od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacji Polaków. Kraj przyciąga nas egzotyką, gwarancją ładnej pogody, luksusowymi hotelami oraz pięknymi plażami i ciepłym morzem. Biura podróży oferują ogromny wybór wczasów w miastach takich jak Sharm el Sheikh czy Hurghada. Jaka rasa psa jest odpowiednia dla rodziny z dziećmi i dla dziecka? Jaka rasa psa jest odpowiednia dla rodziny z dziećmi i dla dziecka? Każde dziecko w pewnym wieku marzy o tym, żeby mieć psa. Decyzje o czworonożnym przyjacielu trzeba jednak przemyśleć i zastanowić się, czy mamy wystarczającą ilość czasu, żeby się nim zająć – bo jak wiadomo, to rodzice będą zajmować się nowym członkiem rodziny. Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Na czym polega słynny „Klub Kokosa” w Polonii Warszawa? Skąd się wzięła ta nazwa? Polonia Warszawa się sypie. Dotychczasowy właściciel klubu Józef Wojciechowski postanowił sprzedać klub. Ale przed tym wszystkim zawodnikiem kazał trenować w tak zwanym „Klubie Kokosa”. Co to jest ten „Klub Kokosa”? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? TOP gorących SMSów agenta Tomka do poseł Sawickiej. Podręcznik jak poderwać kobietę? "Jak cię zobaczę, ostatnie soki z ciebie wyduszę",  "Nie ma ciebie, komu mam śpiewać?" - to tylko wybrane SMSy jakie słał udający biznesmena agent Tomek do uwodzonej posłanki PO Beaty Sawickiej. Miłosne igraszki smsowe niestety w rezultacie nie skończyły się dobrze dla Beaty Sawickiej, która koniec końców została uznana za winną korupcji i została skazana na 3 lata więzienia. Mówimy na jakie sztuczki podrywać smsem kobietę? Jak to zrobić?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!