Jesień w FOKUS TV – Sala operacyjna, Pod Lupą i Prepersi. Co jeszcze?

FOKUS TV przygotował specjalną ofertę premierowych seriali, programów i filmów. „Prepersi – gotowi na wszystko” to nowy serial o ludziach przygotowanych na wszelkie kataklizmy. W „Pod lupą” prowadzący przyjrzą się kolejnym nowościom z dziedziny techniki i nauki. Druga edycja serialu „Sala operacyjna” pokaże historie pacjentów jednego z największych szpitali w Polsce. Jesienią FOKUS TV pokaże również premiery seriali, programów i filmów zagranicznych.Prepersi
to ludzie gotowi nie tylko na najgorsze klęski i kataklizmy, ale też przyziemnie problemy, jak na przykład utrata pracy czy dłuższe przerwy w dostawach prądu, wody i żywności. W Stanach Zjednoczonych ruch ten ma wielu zwolenników. W Polsce zyskał popularność w ostatnich 10-ciu latach i ma coraz więcej naśladowców. Tej jesieni polscy Prepersi pokażą, kim są, jak żyją, czego się obawiają. Aktualnie trwają zdjęcia do serialu, który realizowany jest na zlecenie FOKUS TV.

„Prepersi – gotowi na wszystko” – emisja od 2 listopada w poniedziałki o 22.00.

6 września Kuba Marcinowicz – prywatnie pasjonat wszelkich nowości technologicznych – wprowadzi widzów w świat nauki i techniki, odsłoni kulisy działania wielkich organizacji, przeprowadzi wybuchowe doświadczenia i odpowie na najdziwniejsze pytania naszych widzów. Istotnym elementem programu są eksperymenty społeczne wyjaśniające nasze, dziwne czasem, zachowania.

Magazyn „Pod lupą” zaspokoi ciekawość najbardziej wnikliwych! „Pod lupą” od 6 września (niedziela), godz. 14.05

W drugiej edycji serialu „Sala operacyjna” kamera będzie towarzyszyć pacjentom jednego z największych szpitali w Polsce, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami. Tak jak w poprzednim sezonie wszystkie historie są wzięte prosto z życia, a wszyscy bohaterowie - autentyczni. Podejrzymy pracę lekarzy podczas skomplikowanych zabiegów, między innymi rekonstrukcji zniekształceń twarzy. Drugi sezon „Sali operacyjnej” to jeszcze bardziej osobiste i emocjonalne historie osób biorących udział w serialu.

„Sala operacyjna”, emisja od 16 września (środa), godz. 22.10

Widzowie FOKUS TV mogą liczyć również na programy, seriale i filmy dokumentalne.

„Polisy i przekręty” od 1 września (wtorek), godz. 11.30, powtórka – wtorek, godz. 18.30
Sposobów na oszukanie firm ubezpieczeniowych, aby otrzymać wysokie odszkodowanie jest mnóstwo - można umyślnie rozbić swój samochód czy specjalnie się okaleczyć. Agenci ubezpieczeniowi mają jednak metody na przechytrzenie zuchwałych naciągaczy.

Serial „Mroźna planeta” od 6 września (niedziela), godz. 14.35, powtórka - sobota, 10.00. „Mroźna planeta” zabierze widzów na polarne krańce Ziemi – Arktykę i Antarktydę. Przewodnikiem po bezdrożach świata lodu jest Sir David Attenborough, ceniony popularyzator wiedzy przyrodniczej.

Trud, brud i demolka” od 15 września (wtorek), godz. 21.00, powtórka - sobota, 15.50
W serialu „Trud, brud i demolka” bohaterowie przerabiają samochody w jedyne w swoim rodzaju „Frankenstein-auta”. W każdym odcinku toczy się zacięta rywalizacja dwóch zespołów. Stawka jest wysoka – wymuskane cacko przegranej drużyny zostanie spektakularnie wysadzone w powietrze przez zwycięski zespół.

„Era przetrwania” od 3 października (sobota), godz. 21.00
 „Era przetrwania” to program i wyjątkowy eksperyment. Grupa Brytyjczyków przeniesie się na dwa miesiące do lasu, by wieść życie jaskiniowców. Czy śmiałkowie poradzą sobie z dala od dobrodziejstw cywilizacji?

„Hammond buduje planetę” – 18.10 (I odc.) i 25.10 (II odc.), niedziela, godz. 13.00
Richard Hammond - dziennikarz, znany z popularnego programu telewizyjnego „Top Gear”, wraz z grupą naukowców i inżynierów postanowił zrekonstruować proces powstania Ziemi. Przeprowadzi liczne eksperymenty, nierzadko zakończone oczekiwanymi efektami.

W niedzielnym paśmie „Spotkań z dokumentem” widzowie zobaczą filmy poruszające tematy, o których głośno było i nadal jest w mediach, między innymi: „Zabójcze drony” – film pokazujący rolę dronów w walce z terrorystami (emisja 13.09, 21:00), czy „Ucieczka z Syrii” (emisja 27.09, 21:00) - przejmujący dokument ukazujący codzienne zmagania syryjskich uchodźców.

Redakcja 04/09/2015

Podobne

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!