JERZY WENDERLICH, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Torunia. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jerzy Wenderlich, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Dziennikarz, były wicemarszałek Sejmu i autor wielu barwnych cytatów.

JERZY WENDERLICH jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 19 078

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 22-04-1954Toruń

Zawód: dziennikarz

Sylwetka Jerzego Wenderlicha

Jerzy Wenderlich ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, studiował również podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynał jako redaktor naczelny gazety studenckiej "Meritum", był również związny z takimi tytułami jak "Kuriera Studenckiego", "Gazeta Pomorska" czy "Tygodnik Telewizyjny" (którego był redaktorem naczelnym. Był rzecznikiem prasowym SLD i wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji, jest też autorem książki Jak zostać ministrem?

Poseł prowadzi stronę internetową www.jerzy-wenderlich.pl

Najciekawsze wypowiedzi Jerzego Wenderlicha

  • "Bliska znajomość to mało powiedziane. Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym menagerem"
  • "Jarosław Kaczyński niczym już nie zadziwi, nawet gdyby skoczył na bungie"
  • "Jarosław Kaczyński wystąpił w roli akwizytora. Powinien rozważyć karierę w Mango24"
  • "Kiedy Amerykanie są świadkami takiego żenującego spektaklu, to nic dziwnego, że pozwalają sobie na propozycje na niskim poziomie(...) Teraz już będą w ogóle proponowali tylko paczkę cukierków."
  • "Ostatnio Pele powiedział, że transferowe kwoty, jakie padały w ostatnich dniach są nieprzyzwoite. Te sumy wkrótce mogą okazać się małe w porównaniu do tego, co Platforma będzie fundować swoim urzędnikom.(...) Wkrótce dostaną becikowe i deputat na węgiel."
  • "Oto święty narodził się w PO. Firma zwyciężyła w przetargu i otrzymuje kilkadziesiąt milionów złotych, a współwłaściciel tej firmy twierdzi, że jego firma nie zarobi ani złotówki. Więc oto dziś – proszę państwa – objawił się święty"
  • "Pani Kruk przedstawiła się jako strażnik wolności słowa, to tak jakby drapieżny król dżungli stwierdził, że mu smakują krówki i wafelki."
  • "Wolę na liście właścicielkę klubu fitness, która kiedyś tańczyła na rurze niż Cezarego Grabarczyka albo Zbigniewa Ziobro."
  • "Wymazywanie Lecha Wałęsy z historii jest niegodziwe. Bracia Kaczyńscy choćby skoczyli 4 metry dwadzieścia centymetrów to i tak nie przeskoczą Wałęsy."
Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/12/2011

Zobacz też

Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Jeśli wyjeżdżasz za granicę i masz ubezpieczenie w NFZ, wyrób sobie kartę EKUZ. Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego uzyskasz pomoc lekarską w nagłych wypadkach w czasie podróży. Jednak karta nie uprawnia do leczenia planowanego, czyli sytuacji, kiedy leczenie jest celem wyjazdu. Jak wyrobić EKUZ? Jak zdobyć kartę Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jak wyrobić EKUZ? Jak zdobyć kartę Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która poświadcza nasze ubezpieczenie zdrowotne i uprawnia do korzystania z bezpłatnej pomocy lekarskiej na terenie krajów Unii Europejskiej. Warto wyrobić ją przed każdą podróżą za granicę. Dowiedz się jak wyrobić EKUZ. Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Placówki wydające karty EKUZ - gdzie można wyrobić kartę? Wypadki chodzą po ludziach, dlatego tę kartę warto mieć przy sobie będąc za granicą. Karta EKUZ, bo o niej mowa, da pewność, że zagraniczny szpital czy przychodnia nie każe nam w razie wypadku płacić komercyjnych stawek za leczenie. Zobacz, gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ. Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Do czego służy EKUZ czyli EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO? Jeśli wybierasz się do jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, wyrób sobie kartę EKUZ. EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem uprawniającym do korzystania z publicznej opieki medycznej na terenie danego kraju Unii w takim samym zakresie jak jego obywateli.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!