JERZY WENDERLICH, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Torunia. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jerzy Wenderlich, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Dziennikarz, były wicemarszałek Sejmu i autor wielu barwnych cytatów.

JERZY WENDERLICH jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 19 078

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 22-04-1954Toruń

Zawód: dziennikarz

Sylwetka Jerzego Wenderlicha

Jerzy Wenderlich ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, studiował również podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynał jako redaktor naczelny gazety studenckiej "Meritum", był również związny z takimi tytułami jak "Kuriera Studenckiego", "Gazeta Pomorska" czy "Tygodnik Telewizyjny" (którego był redaktorem naczelnym. Był rzecznikiem prasowym SLD i wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji, jest też autorem książki Jak zostać ministrem?

Poseł prowadzi stronę internetową www.jerzy-wenderlich.pl

Najciekawsze wypowiedzi Jerzego Wenderlicha

  • "Bliska znajomość to mało powiedziane. Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym menagerem"
  • "Jarosław Kaczyński niczym już nie zadziwi, nawet gdyby skoczył na bungie"
  • "Jarosław Kaczyński wystąpił w roli akwizytora. Powinien rozważyć karierę w Mango24"
  • "Kiedy Amerykanie są świadkami takiego żenującego spektaklu, to nic dziwnego, że pozwalają sobie na propozycje na niskim poziomie(...) Teraz już będą w ogóle proponowali tylko paczkę cukierków."
  • "Ostatnio Pele powiedział, że transferowe kwoty, jakie padały w ostatnich dniach są nieprzyzwoite. Te sumy wkrótce mogą okazać się małe w porównaniu do tego, co Platforma będzie fundować swoim urzędnikom.(...) Wkrótce dostaną becikowe i deputat na węgiel."
  • "Oto święty narodził się w PO. Firma zwyciężyła w przetargu i otrzymuje kilkadziesiąt milionów złotych, a współwłaściciel tej firmy twierdzi, że jego firma nie zarobi ani złotówki. Więc oto dziś – proszę państwa – objawił się święty"
  • "Pani Kruk przedstawiła się jako strażnik wolności słowa, to tak jakby drapieżny król dżungli stwierdził, że mu smakują krówki i wafelki."
  • "Wolę na liście właścicielkę klubu fitness, która kiedyś tańczyła na rurze niż Cezarego Grabarczyka albo Zbigniewa Ziobro."
  • "Wymazywanie Lecha Wałęsy z historii jest niegodziwe. Bracia Kaczyńscy choćby skoczyli 4 metry dwadzieścia centymetrów to i tak nie przeskoczą Wałęsy."
Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!