Jan Paweł II: Szukałem Was..., cz. 2 - film dokumentalny o życiu polskiego papieża

Dokument Jan Paweł II: Szukałem Was... emitowany na antenie FOKUS TV przybliża życiorys wielkiego Polaka.
 

Pontyfikat Jana Pawła II trwał 27 lat. Karol Wojtyła, po wybraniu go na Stolicę Piotrową, zaczął zmieniać kierowaną przez siebie instytucję, skracać dystans między nim a wiernymi, organizować spotkania, które ściągały miliony osób chętnych chcących zobaczyć go na własne oczy. Budował porozumienie między ludźmi niezależnie od wyznania i przekonań religijnych, a ekumenizm w trakcie jego pontyfikatu rozkwitał.
 
W Polsce nadal nie wszyscy rozumieją do końca znaczenie jego działalności i nauki. W filmie dokumentalnym Jan Paweł II: Szukałem Was... pokazane zostaną nie tylko najciekawsze wydarzenia z jego życia i pontyfikatu, ale również wypowiedzi najbliższych osób m.in. wieloletniego przyjaciela i współpracownika Stanisława Dziwisza.


Emisja programu: FOKUS TV, sobota, 23 sierpnia, godz. 18:30

Oglądaj „Jan Paweł II: Szukałem Was" także w internecie, na stronie na stronie www.fokus.tv/player, w sobotę, 23 sierpnia, o godz. 18:30
 

 

Redakcja 22/04/2014

Zobacz też

Wojna po rosyjsku. Fakty i mity ws. walk w Osetii Południowej Wojna po rosyjsku. Fakty i mity ws. walk w Osetii Południowej „Wojna po rosyjsku” to niezwykły reportaż o wojnie w Osetii Południowej z 2008 roku, prowadzonej między wojskami gruzińskimi a połączonymi siłami rosyjskimi i separatystycznej Osetii. Autorzy – Olga Konska i Andriej Niekrasow – odsłaniają kulisy i historyczny kontekst tego głośnego konfliktu, ale też pokazują jak kształtuje się „fakty” pokazywane w telewizyjnych serwisach informacyjnych i na pierwszych stronach gazet. Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Film dokumentalny „Biesy po latach” odsłania kulisy realizacji fenomenalnego spektaklu „Biesy” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przedstawienie oparte na powieści Fiodora Dostojewskiego w adaptacji Alberta Camusa to największe dokonanie Wajdy na niwie teatru; dość powiedzieć, że nie schodziło z afisza przez 14 lat! W filmie zaprezentowano archiwalne fragmenty sceniczne, wypowiedzi aktorów oraz wspomnienia Wajdy. Starożytni kosmici. Czy przed tysiącami lat Ziemię odwiedzali obcy? Starożytni kosmici. Czy przed tysiącami lat Ziemię odwiedzali obcy? Świat od lat elektryzują doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających i bliskich spotkaniach z obcymi. Istnieją przypuszczenia, że podobne sytuacje miały miejsce w dalekiej przeszłości. Nie tylko nasi przodkowie, ale nawet dinozaury mogły mieć do czynienia z nieproszonymi gośćmi z kosmosu. Wojny owadów. Seria dokumentalna o brutalnym świecie drobnych stworzeń. ZDJĘCIA Wojny owadów. Seria dokumentalna o brutalnym świecie drobnych stworzeń. ZDJĘCIA Owady idą na wojnę. Na naszych oczach stoczą walki na śmierć i życie. Będą atakować przeciwnika, użyją swoich niebezpiecznych broni i nie cofną się przed niczym. Zwycięzca będzie tylko jeden. Zobacz niesamowite pojedynki pająków, mrówek i wielkich gąsienic.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!